مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس + بهترين قيمت (3)

مبدل حرارتی پوسته و لوله از تعدادی لوله و یک پوسته بزرگ که لولهها را احاطه میکند ، تشکیل شده است.

خرید مبدل حرارتی صفحه ای

برای یک مقدار مشخص از انتقال حرارت، اندازه مبدلهای حرارتی صفحهای کوچکتر است زیرا صفحات میزان بیشتری از سطح انتقال حرارت را تامین میکنند.

سطوح این لوله، مساحت انتقال حرارت سیالات را نسبت به سطوح لوله ساده، دو تا چهار برابر بیشتر میکنند. ناودانیها نیز یک جریان توربولانت را برای مایع ایجاد و از آن نگهداری میکنند که باعث به حداکثر رسیدن انتقال حرارت در مبدل میشود.

خرید مبدل حرارتی

در مقایسه با مبدل حرارتی پوسته و لوله (shell and tube heat exchangers)، نزدیکی دما (temperature approach) در یک مبدل حرارتی صفحهای میتواند در حد 1 درجه سانتیگراد باشد در حالی که مبدلهای حرارتی پوسته و تیوب نیازمند نزدیکی دما 5 درجه سانتیگراد و بیشتر هستند.

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با شماره های ما تماس حاصل فرمایید . همچنین تعمیر انواع مبدل کومر ، مبدل های صفحه ای واشردار ، مبدل های حرارتی هواخنک ، تعمیرات دیگ بخار و تامین انواع قطعات یدکی صورت میگیرد جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید .

قیمت مبدل حرارتی استیل

از درون لوله ها معمولاً یک سیال مایع با دمای کم و اطراف لوله ها یک سیال گازی شکل با دمای بالا جریان می یابد که تبادل حرارتی زیادی به علت وجود تعداد زیادی لوله صورت میگیرد و آن را به پرکاربردترین مبدل در صنعت تبدیل کرده است.

یک مبدل حرارتی صفحهای از صفحات نازک و چینداری تشکیل شده است که در بالا بیان شد. به منظور تکمیل اطلاعات مشتریان عزیز، توضیحات جامع و تخصصی در ارتباط با خرید مبدل حرارتی با عناوین زیر به تفصیل بیان شده است.

همچنین زمان حل مسئله برای تمام سناریوها زیر 15 ثانیه است. پلیتها باعث میشوند که مساحت سطح بسیار زیاد باشد و انتقال حرارت در سریعترین زمان ممکن انجام شود.

شکلهای (11) و (12) متوسط انرژی خریداری/فروختهشده در بازار روز – قبل و مبادلات انرژی در بازار زمان – واقعی را برای جبران نامتعادلی نشان میدهند.

خرید مبدل های حرارتی

استفاده میشوند. مبدل های حرارتی صفحه ای با توجه به بحران انرژی و افزایش قیمت انواع سوخت های فسیلی استفاده از سیستم های تاسیساتی جدید و پیشرفته با راندمان بالا امری ضروری و اجتناب ناپذیر می باشد.

ساختار مبدل صفحه ای به گونه ای است که برای کاربردهای مایع – مایع و مایع – گاز عملکرد بهتری داشته و مناسب مصارف گاز – گاز نیستند.

اما هنگامیکه که به مطالعه جزییات پلیت، واشر و فریم می پردازیم به نکات کوچکی برخورد میکنیم که می تواند منجر به تغییرات بزرگی در طراحی و در نهایت عملکرد مبدل گردد.

فروش مبدل حرارتی دانفوس

واشر بصورت مقاوم در برابر دما و خورندگی طراحی می شوند تا ضمن تماس با سیال موجب فرسایش و آسیب آن نشود.

تغییر فاز: در موارد خاص، PHE ها را می توان در عملیات تراکم یا تبخیر استفاده کرد، اما به دلیل فضای محدود داخل کانال ها و محدودیت فشار، برای گازها و بخارات توصیه نمی شود.

قیمت مبدل حرارتی دانفوس

این صفحات سطح انتقال حرارت زیادی ایجاد میکند و به همین دلیل ابعاد این نوع از مبدل ها کوچک است.

قیمت مبدل حرارتی صنعتی

از ویژگی هایی که این نوع از مبدل صفحه ای دانفوس دارد می توان به هزینه های عملیاتی پایین، حجم کم و کارایی بالا اشاره کرد.

در این نوع از مبدلهای حرارتی به جای گذراندن لوله از یک محفظه، از دو محفظه یک در میان استفاده میشود که معمولا عمق آنها نازک است و به وسیله یک صفحه موجدار از بزرگترین وجه از یکدیگر جدا میشوند.

انواع پلیت بریز

در این نوع ، یک لوله با قطر کوچک درون لوله ای دیگر با قطر بزرگتر و به صورت هم مرکز قرار میگیرد و انتقال حرارت از طریق جداره لوله کوچک تر بین دو سیال انجام میشود.

پلیت مبدل حرارتی صفحه ای

از این نوع بیشتر برای تبادل حرارت بین سیالات گازی شکل استفاده میشود. بنابراین نتیجه می گیریم که هر کدام از پکیج های دو مبدل و تک مبدل مزایا و معایب خاص خود را دارند و این مصرف کننده است که باید با توجه به نیاز خود و همچنین بودجه ای که می تواند صرف خرید، تعمیر و نگهداری پکیج کند، یکی از این مدل ها را انتخاب نماید.

قیمت مبدل دانفوس

روند تعمیر و تعویض و شستشوی صفحات در این گروه از مبدل های نیمه جوشی آسان تر از تمام جوش می باشد.

آنها بدون تعمیر و نگهداری هستند، عمر طولانی دارند و می توانند در برابر درجه حرارت بالا و فشارهای بسیار بالا مقاومت کنند.

این کانال ها سطح انتقال حرارت بالایی را روی صفحات استنلس استیل بوجود می آورند تا دو سیال کنار یکدیگر بدون تماس مستقیم قرار گیرند تا انتقال حرارت انجام گیرد.

این لوله توان بالاتری نسبت به نمونه های مشابه در انتقال حجم های بالاتر سیال دارد. از درون لوله ها معمولا یک سیال مایع با دمای کم و اطراف لوله ها یک سیال گازی شکل با دمای بالا جریان می یابد (البته حالت و نوع سیال در کاربردهای متفاوت مختلف است) که تبادل حرارتی زیادی به علت وجود تعداد زیادی لوله صورت می گیرد و آن را به پر کاربردترین مبدل در صنعت تبدیل کرده است.

بر حسب کاربرد مبدل حرارتی این صفحات به صورت گسکتی، جوشی یا زردجوشی به یکدیگر وصل شدهاند. همچنین برای تسهیل بهرهبرداری یک کنترلر مرکزی در ریزشبکه در نظر گرفته شده است که اطلاعات را از هر کنترلر محلی نظیر وضعیت تولیدات پراکنده و بارها جمعآوری میکند و در صورت لزوم، فرمانهای لازم را برای بهرهبرداری بهینۀ ریزشبکه صادر میکند.

یک سیال به عنوان سیال دما بالا و یک سیال هم به عنوان سیال دما پایین وارد آن شده و از طریق سطح فلزی این صفحات با یکدیگر تبادل گرمایی انجام میدهند.

خرید مبدل حرارتی دانفوس

این دستگاه از تعداد زیادی صفحات تیتانیومی تشکیل شده است و از واشر ها برای ساخت آن استفاده شده است.

عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال کومبی درایر (Combi Dryer) بگونه ای است که هوای فشرده و گرم وارد مبدل شده و پس از انتقال حرارت با مبرد سیستم سرمایش دمایش کاهش یافته و پس از عبور از نقطه شبنم و رطوبت آن جدا می گردد و از مبدل خارج می شود در قسمت خروجی یک دستگاه جدا ساز آب وجود دارد که آب تقطیر شده را از هوا جدا کرده و از سیستم خارج می کند.

فروشگاه مبدل حرارتی

سیستم مهر و موم شده (sealing) منحصر به فرد Alfa Laval RefTight آب بندی طولانی مدت بین کانال های جوش خورده را تضمین می کند.

انواع مبدل های حرارتی هوا خنک که به آنها فن دار یا درای کولر نیز گفته میشود از یک یا تعدادی کویل (لوله های متعدد رفت و برگشتی با پره هایی در اطراف آن ) و یک یا تعدادی فن تشکیل شده اند (همانند رادیاتور اتومبیل) که سیال با درجه حرارت بالا از داخل کویل عبور می کند و در اثر وزش هوا توسط فن ها از سطح بیرونی کویل و در نتیجه برخورد ذرات هوا با سطح داغ لوله ها و پرههای کویل ، حرارت اضافی از سیال با درجه حرارت بالا گرفته می شود.

هر صفحه دارای یک الگوی واشربندی متناوب میباشد. مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس مدل B3-027C-54، یکی از مناسب ترین گزینه ها جهت کاربرد در سیستم های انتقال حرارت به شمار می رود.

استفاده می گردند. مبدل های صفحه ای پره دار برای استفاده در توربین گازی، نیروگاه های هسته ای و مهندسی پیشرانه و تبرید و گرمایش و تهویه سیستم های بازیابی گرمای اضافه و صنایع شیمیایی و سرمایش کاربرد دارند.

وجود دارند که در صنایع مختلف و همچنین مارکت ایران استفاده می شوند. کاربر این مبدل در صنایع پاستوریزاسیون – گرمایش – سرمایش – لبنیات – ماءالشعیر – آبمیوه – کنسانتره و …

همین عامل سبب شد تا کمپانی دانفوس که تا چند سال پیش یک شرکت خرده پا به حساب می آمد، حالا به یک کمپانی بزرگ در سرتاسر اروپا تبدیل شود؛ به شکلی که در دهۀ پنجاه میلادی این کمپانی نزدیک به دو هزار کارمند و کارگر داشت.

و : ضرایب تصحیح، برای به حساب آوردن گرمای دفع شده یا جذب شده توسط پمپ حرارتی تعریف میشوند و طبق جدول (3) به مقدار EER و بستگی دارند.

صفحات اغلب به وسیله گسکتهای آببند لاستیکی که دور تا دور لبه پلیتها را میپوشاند از هم جدا میشوند. مبدل صفحه ای دانفوس، مشاهده محصولات و خدمات مرتبط با مبدل صفحه ای دانفوس: برای دیدن اطلاعات بیشتر، شرکت ها، قیمت ها و تامین کننده های مبدل صفحه ای دانفوس می توانید از بخش جستجوی سایت صنعت کمک بگیرید و یا صفحات پیشنهادی را بررسی نمایید.

اواپراتور صفحه ای یکپارچه هپاکو مدل HPE-400 از جمله مبدل های حرارتی صفحه ای یکپارچه (Brazed) آب به گاز شرکت هپاکو می باشد.

مبدل صفحه ای لحیم شده از مجموعه صفحات فولادی به هم فشرده شده که توسط مس به هم لحیم یا جوش داده شده اند ایجاد می شود.

آنها در طیف وسیعی از وظایف از جمله سرمایش، گرمایش، تبخیر و میعان استفاده می شوند. در ادامه ساختار ، مزایا و معایب هر کدام را تشریح کردهایم.

نکته : یکی از مهمترین معایب این نوع از مبدل ها این است که سطح انتقال حرارت کمی داشته و فقط برای مبدل های کوچک و با ظرفیت کم مناسب است .

یکی از معایب این مبدل ها در مقایسه با انواع مبدل شل اند تیوب این است که فشار کمتری را تحمل می کنند و برای کاربردهای فشار بالا معمولا از نوع پلیتی استفاده نمیشود.

بسته به اینکه هدف استفاده از مبدل گرمایش یا خنک کردن باشد، از این فرایند میتوان طوری استفاده کرد که یا گرما به سیستم اضافه شود (مثل بخاری ماشین) یا از آن خارج شود (مثل رادیاتور ماشین).

در شرایطی که دمای سیال کمتر از 90 درجه سانتی گراد باشد، واشرهای MBR و برای سیال های روغنی و هیدروکربن ها با دمای کمتر از 220 درجه سانتی گراد از VITON استفاده میشود.

طول این صفحات تا ۵٫۵ متر می رسد و دارای نرخ جریان تا ۷۲۰۰ متر مکعب در ساعت، فشار تا ۳۵ بار ( psi 500 ) و دمای کار از منفی ۲۰ تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد است.

جنس مبدلهای صفحه ای دانفوس مهر و موم شده از مس و فولاد ضد زنگ است و سرعت جریان تا ۱۵۰ متر مربع بر ساعت، فشار کار تا ۴۰ بار ( psi 580 ) و دمای کار از منفی ۱۹۶ درجه سانتی گراد تا ۲۲۵ درجه سانتی گراد دارد.

معمولا جنس این تیوب ها از استنلس استیل ، کربن استیل و یا مس می باشد . این صفحات در چهار لبه دارای حفره می باشند که برای به جریان درآمدن سیال مورد استفاده قرار میگیرند.

در مبدل های حرارتی پوسته و لوله ای، مبدل های U شکل دارای کم هزینه ترین ساختار هستند، زیرا تنها به یک دسته لوله نیاز است.

استنلس استیل، یک فلز پرکاربرد در صفحات است زیرا توانایی مقاومت در برابر دما، استحکام و مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد.

مقاومت در برابر خوردگی، زنگ زدگی و سایش، توان کششی(مقاومت کششی) همه از ویژگیهای یک پلیت با کیفیت میباشد. پلیتها اغلب به صورتی پرس میشوند که ناودانیهایی را تشکیل دهند که در راستای عمود بر راستای حرکت سیال در کانالهای مبدل حرارتی هستند.

مزیت این مبدلها نسبت به مبدلهای حرارتی سنتی این است که سیالها در معرض سطح بسیار بیشتری قرار میگیرند زیرا سیالات بر روی سطح صفحات پخش میشوند.

این کار باعث ساده شدن انتقال حرارت و افزایش بسیار زیاد سرعت تغییر دما میشود. نازک کردن هر محفظه ما را مطمئن میکند که بیشتر حجم مایع با صفحات در تماس خواهد بود که این نیز باعث کمک به تبادل میشود.

قطعات آن به ویژه کویل و کامپوزیت به راحتی باز و بسته شده و از این رو نگهداری و تمیز کردن آن خیلی آسان است.

Da​ta w᠎as g​en er᠎ated by G SA Con te nt Generator D emov er sion.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.