تیم کشتی فرنگی ایران نایب قهرمان آسیا شد

[ad_1]

تیم ملی کشتی فرنگی با 4 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز به عنوان نایب قهرمانی آسیا دست یافت.

به گزارش ایسنا، در پایان پنجمین دوره رقابت های کشتی قهرمانی آسیا در اولان باتور مغولستان، محمدرضا مختاری در وزن 72 کیلوگرم، رسول گرمسیری در وزن 82 کیلوگرم و مهدی بالی در وزن 97 کیلوگرم مدال طلا و مهدی محسن نژاد صاحب مدال طلا شدند. و مدال نقره وزن 60 کیلوگرم. شاهین بداغی در وزن 67 کیلوگرم نیز از کسب مدال بازماند.

در وزن منهای 60 کیلوگرم مهدی محسن نژاد در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر جیانیدر از هند را شکست داد. وی در دور بعد و نیمه نهایی آیتا سوزوکی از ژاپن را با نتیجه 5 بر 4 شکست داد و به فینال راه یافت. محسن نژاد به مصاف ژولمان شارشن بکوف دارنده مدال نقره جهان از قرقیزستان رفت و با اینکه 4 بر صفر از حریف عقب بود اما به دلیل درد دنده به مبارزه ادامه نداد تا دست حریف را به سمت برنده بردارد.

در وزن زیر 67 کیلوگرم، شاهین بداغی به دلیل غیبت محمد فواز از سوریه، در دور نخست به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل ریو هان سو قهرمان سابق جهان از کره جنوبی با نتیجه 8 بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور این مبارز در دیدار پایانی، بداغی راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار به مصاف کاتسوکی اندو دارنده مدال طلای زیر 23 سال جهان از ژاپن رفت و در پایان با نتیجه 7 بر یک شکست خورد و به مدال برنز نرسید. در این وزن مدال طلا به شارمخانبات قزاقستان رسید که در فینال با نتیجه 11 بر 3 مقابل هانسو ریو دارنده 2 طلای جهان از کره جنوبی به برتری رسید.

در وزن منهای 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست عادلخان نورلانبکوف از قرقیزستان را با نتیجه 9 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله میرزابک رحمتوف از ازبکستان را 9 بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. مختاری برای کسب مدال طلا به مصاف ابیلخان امزیف از قزاقستان رفت و با نتیجه 4 بر یک مقابل آسیا باز شد.

در وزن 82 کیلوگرم، رسول گرمسیری پس از شکست در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر خان جعفرخان قطر را شکست داد. وی در دور سوم و نیمه نهایی در یک کشتی زیبا سینگ هارپریت دارنده مدال نقره آسیا از هند را با نتیجه 5 بر صفر شکست داد و به فینال راه یافت. گرمسیری در دیدار پایانی به مصاف دیاز کالان از قزاقستان رفت و در پایان با نتیجه 4 بر 3 به برتری رسید و مدال طلا را از آن خود کرد.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی بالی در دور نخست با نتیجه 4 بر 4 و ضربه فنی پارک جی وو از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم و نیمه نهایی اوزور ژوژوپبکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان را شکست داد و در فینال با نتیجه 4 بر یک پیروز شد. بالی در فینال با نتیجه 5 بر یک رستم آساکولوف کشتی گیر کهنه کار ازبکستان و دارنده مدال نقره و برنز جهان را شکست داد و چهارمین و آخرین مدال طلای ایران را از آن خود کرد.

در روز نخست این رقابت ها و در 5 وزن نخست ناصر علیزاده در وزن 87 کیلوگرم و ایمان محمدی در وزن 63 کیلوگرم و عارف حبیب اللهی در وزن 77 کیلوگرم به دلیل غیبت رقبای خود به مدال طلا دست یافتند. مسابقه رده بندی، ایرانی شدند مدال برنز گرفتند. علی نوربخش در 55 و امیر قاسمی منجزی در 130 کیلوگرم نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

بدین ترتیب تیم کشتی ایران با هدایت محمد بنا با ۴ مدال طلا از محمدرضا مختاری در ۷۲، رسول گرمسیری در ۸۲، ناصر علیزاده در ۸۷ و مهدی بالی در ۹۷ کیلوگرم، یک مدال نقره از مهدی محسن نژاد در ۶۰ و ۲ مدال برنز در ایمان محمدی 63 و عارف حبیب اللهی در 77 کیلوگرم عنوان نایب قهرمانی آسیا را کسب کردند. علی نوربخش در 55، شاهین بداغی در 67 و امیر قاسمی منجزی در 130 کیلوگرم نیز از کسب مدال بازماندند.

در رده بندی تیمی نیز قزاقستان با 2 طلا، 4 نقره و 2 برنز و مجموعا 190 امتیاز در سکوی نخست آسیا و ایران با 3 طلا، 1 نقره و 2 برنز و مجموعا 176 امتیاز نایب قهرمان شد. قهرمان آسیا قرقیزستان نیز با 3 طلا و 3 برنز و مجموع 142 امتیاز در رده سوم قرار گرفت.

تیم کشتی ایران سال گذشته با 4 مدال طلا، 2 نقره و 3 برنز قهرمان مسابقات قهرمانی آسیا شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.