اسفاری: از یک طرف جوانان را به انجام پروژه های دانش بنیان تشویق می کنیم و از طرف دیگر اینترنت را گران می کنیم.

[ad_1]

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با مقایسه قیمت اینترنت در ایران با سایر کشورهای جهان گفت: امروز می توان گفت که در قیمت اینترنت به اندازه آنگولا هستیم و در آنگولا اینترنت با قیمتی برابر با ایران عرضه می شود.»

محمدحسن آصفری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش قیمت اینترنت در کشور، اظهار کرد: امروز در شرایطی که بر لزوم پیگیری طرح های دانش بنیان توسط جوانان تاکید می کنیم، قیمت اینترنت نیز افزایش می یابد. در ایران بسیار گران شده است؛ اما یکی از ابزارهای کار دانش بنیان وجود زیرساخت برای ارتباط جوانان با دنیا و استفاده از علوم مختلف از طریق اینترنت است.

وی گفت: متاسفانه امروز قیمت اینترنت بسیار گران شده و خانواده ها در این زمینه با مشکلات جدی مواجه هستند. قیمت اینترنت می تواند هزینه های این مشاغل را افزایش دهد. در این شرایط فشار افزایش قیمت اینترنت بر مردم وارد می شود.

این معاونت با مقایسه قیمت اینترنت در ایران با سایر کشورهای جهان گفت: امروز می توان گفت که مانند آنگولا در قیمت اینترنت هستیم و در آنگولا اینترنت با همان قیمت ایران عرضه می شود.

اسفاری با انتقاد از کیفیت اینترنت در کشور گفت: متاسفانه سرعت اینترنت در کشور بسیار پایین است و سرعت و رتبه قابل قبولی نسبت به کشورهای منطقه نداریم. نمایندگان در جلسات اخیر تذکر شدیدی به وزیر ارتباطات دادند.

این سوال مطرح می شود که چه کسانی از افزایش قیمت اینترنت درآمد کسب می کنند؟ وی افزود: متاسفانه با وجود افزایش قیمت ها، تغییری در زیرساخت ها ایجاد نشده و در برخی روستاها در تامین زیرساخت ها و عدم توسعه فیبر نوری با مشکل مواجه هستیم. همچنین دسترسی به اینترنت در برخی شهرها و شهرها توسعه نیافته است. در این شرایط این سوال مطرح است که محصول این افزایش قیمت به دست چه کسانی می رسد؟ در صورت افزایش قیمت باید سرعت و کیفیت سرویس اینترنت افزایش یابد و توسعه پهنای باند مربوطه به کل کشور تعمیم یابد. وقتی این اتفاق نمی افتد، هیچ توجیهی برای افزایش قیمت اینترنت وجود ندارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.