معاون وزیر خواستار یکسان شدن پاداش مدال آوران ناشنوا شد

[ad_1]

مراسم راهپیمایی کاروان ناشنوایان المپیک برزیل با حضور وزیر ورزش و جوانان در هتل المپیک برگزار شد.

به گزارش ایسنا، کاروان اعزامی اعزامی به المپیک برزیل امروز (سه شنبه) با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، مریم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان وزیر کشور، فروردین ماه عضو هیئت مدیره ورزش و جوانان برگزار شد. فراکسیون ورزش، محمد پولادگر معاون ورزش های حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش، محمد شروین اسبقیان رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین، محمد پرگر رئیس ناشنوایان کنفدراسیون ورزش آسیا و جمعی از ورزشکاران اعزامی به المپیک در هتل المپیک برگزار شد.

رضا صالحی امیری در این مراسم افزود: شما فارغ از نتایج کسب شده در برزیل برای ما و پرچمدار ایران اسلامی ارزشمند هستید و با تلاش رئیس فدراسیون ناشنوایان مطمئن هستم که ما کاروان در برزیل خواهد درخشید و ملت را شیرین خواهد کرد.” هدف نهایی ما نشان دادن اقتدار نظام اسلامی در چشم جهانیان است.

صالحی امیری تاکید کرد: ما وظیفه اخلاقی، انسانی و دینی داریم که زبان این عزیزان در دستگاه تصمیم گیری باشیم.
دست این عزیزان را می بوسیم و از دولت سرور برای حمایت از ورزش معلولان و ناشنوایان تشکر می کنیم.

تیشه گران رئیس فدراسیون ناشنوایان نیز در این مراسم اظهار داشت: خوشحالم که پس از 2 سال تمرین و برنامه ریزی توانستیم در 8 رشته ورزشی خود را برای المپیک آماده کنیم.

وی با تشکر از حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در اعزام کاروان ناشنوایان به المپیک برزیل، افزود:

تیشه گران خاطرنشان کرد: سعی می کنیم نسبت به دوره قبل بهتر ظاهر شویم، در دوره قبل در 4 رشته ورزشی با 4 ورزشکار حضور داشتیم و در رده هفتم قرار گرفتیم و در این دوره با 8 ورزشکار و در 8 رشته ورزشی حضور خواهیم داشت. ما به دنبال حضور با کیفیت در این دوره از رقابت ها هستیم.

وی افزود: 118 کشور در بیست و چهارمین دوره المپیک ناشنوایان شرکت می کند که اولین کاروان فوتبال ما است و بعد از فوتبال به ترتیب تیراندازی، کاراته، تکواندو، دوومیدانی، کشتی و والیبال ساحلی راهی مسابقات می شوند.

رئیس فدراسیون ناشنوایان خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم در این دوره جزو تیم های برتر باشیم و قول می دهیم ابتدا با کاروانی شاد و با اخلاق در برزیل حضور داشته باشیم و همچنین نماینده شایسته ای برای کشورمان باشیم. “

وی افزود: از نظر سیاسی، فرهنگی و ورزشی به برزیل بسیار نزدیک هستیم، امیدوارم ورزشکاران الگوی خوبی در المپیک باشند و با قدرت کامل برگردیم و همیشه اقتدار ایران را در عرصه بین المللی نشان دهیم.

محمدمهدی فروردین در این مراسم گفت: از حضور وزیر در جمع ناشنوایان تشکر می کنم و آنها را تشویق کرد. درست است که ورزشکاران ناشنوا نمی شنوند، اما ذهن ما را می خوانند و در حاشیه نیستند و بسیار دوست داشتنی هستند. همه این ورزشکاران چهره های ماندگاری هستند.

وی گفت: زیرساخت ها در ورزش معلولان و ناشنوایان مناسب نیست، امیدواریم در دولت انقلاب زیرساخت های مناسبی برای ناشنوایان، جانبازان و معلولان فراهم کنیم. مجلس و نمایندگان در کنار شما هستند، چه عنوانی کسب کنید و چه نگیرید، محترم هستید.

علیرضا بسیجی کاپیتان تیم فوتبال ناشنوایان نیز به کمبودهای ورزشکاران ناشنوا اشاره کرد و افزود: در چهار دوره المپیک شرکت کرده ام اما هرگز شاهد برگزاری مراسمی در این سطح نبودم.

وی گفت: به مدال آوران ناشنوایان کمتر از قهرمانان المپیک و پارالمپیک پاداش داده می شود.

بسیج ادامه داد: مبلغ صندوق حمایت از ورزشکاران و جانبازان برای مدال آوران ناشنوایان بسیار کم است، دغدغه ورزشکاران این است که پاداش آنها برای کسب مقام اول، دوم و سوم چقدر است و می گویند تفاوت رنگ پرچم چیست. از ناشنوایان و ناشنوایان.”

پس از این مراسم محمد پولادگر قائم مقام وزیر ناشنوایان با تشکر از برگزاری اردوها و ارتقای سطح فنی ورزشکاران از فدراسیون ناشنوایان افزود: در دوره ریاست ماچادو تحولات چشمگیری در ورزش ناشنوایان رخ داده و موفقیت ها نشان از این تلاش هوشمندانه دارد.

وی تاکید کرد: نکته ای از سوی کاپیتان تیم فوتبال مطرح شد که من تا سال گذشته نمی دانستم و برای من جای سوال بود که چرا فدراسیون ناشنوایان از بازی های پارالمپیک جدا شده است و از وزیر می خواهم که مساوی را در نظر بگیرد. پاداش و مزایا برای همه قهرمانان ناشنوا.” توجه ویژه ای به شما داشته باشید، امیدوارم به آنچه می خواهید برسید.

پولادگر گفت: امیدوارم در المپیک برزیل نتایج بهتری نسبت به فصل قبل داشته باشیم و قهرمانی او را اینجا جشن بگیریم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.