میادین نفتی لیبی در اعتراض به انتقال درآمد به دولت موقت بسته شد

[ad_1]

نخست وزیر موقت لیبی شرکت نفت لیبی را به دلیل انتقال درآمدهای نفتی به کابینه وحدت ملی محکوم کرد. میادین نفتی بزرگ در جنوب و مرکز لیبی نیز در واکنش به این اقدام، تولید و صادرات نفت را متوقف کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، فتحی پاشاگا نخست وزیر موقت لیبی که از سوی پارلمان طبرق منصوب شد، از تصمیم انتقال درآمدهای نفتی به دفتر وحدت ملی لیبی به ریاست عبدالحمید الدبیبه خبر داد.

دفتر الدبی روز پنجشنبه اعلام کرد که شرکت نفت این کشور 6 میلیارد دلار را در دو مرحله به وزارت دارایی بانک مرکزی لیبی واریز کرده است.

پیش از این، ناظر نفت لیبی به دستور رئیس جمهور عقیله صالح و یک طرح بین المللی به رهبری ایالات متحده برای مسدود کردن درآمدهای نفتی به منظور جلوگیری از استفاده طرف های درگیر از درآمدهای نفتی به حکومت وحدت ملی، خودداری کرد.

پاشاگا در واکنش به شرکت نفت لیبی در توئیتی نوشت: ما اتلاف اموال عمومی و استفاده از منابع لیبی برای کابینه نامشروع (کابینه الدبیبه) را که با دامن زدن به اختلاف و گسترش ناآرامی می خواهد در قدرت باقی بماند، به شدت محکوم می کنیم. خواهد شد و ما به طور جدی با این انحراف ابزارهای سیاسی مقابله خواهیم کرد.

یک روز قبل از اظهارات پاشاگا، گروهی از بزرگان جنوب لیبی در ویدئویی در مقابل میدان نفتی الفیل (در جنوب این کشور) اعلام کردند که تولید و صادرات نفت از این میادین تا زمان تشکیل کابینه الدبی ادامه خواهد داشت. قدرت را به دولت پاشا مخلوع واگذار کند. نفت در مناطق شما متوقف می شود.

بزرگان و ساکنان منطقه الزویتینه (در مرکز لیبی) با صدور بیانیه ای مشابه اعلام کردند که به همین دلایل، تولید و صادرات نفت از بندر الزویتینه (مهمترین بندر کشور) و آن زمینه های مرتبط به طور کامل متوقف خواهد شد.

ساعاتی پس از کار بر روی میدان نفتی الفیل و تعلیق صادرات نفت از بندر الزویتینه و میادین مرتبط، سران قبایل در مرکز و جنوب لیبی اعلام کردند که تولید و صادرات میدان نفتی شراره، بزرگترین میدان نفتی، متوقف شده است.

مخالفان خواستار توزیع عادلانه و عادلانه نفت در تمام نقاط لیبی، حمایت از انتخابات آتی، برکناری مصطفی صنعت الله، رئیس شرکت ملی نفت و اصلاح هیئت مدیره به دور از درگیری های سیاسی شدند.

با بسته شدن میادین نفتی، انتظار می رود تولید روزانه نفت لیبی حدود یک سوم کاهش یابد و اقتصاد این کشور 30 ​​میلیون دلار در روز ضرر کند، زیرا میدان نفتی شراره 315 هزار بشکه در روز و میدان نفتی فیل تولید می کند. 73000 بشکه در روز روز

به نظر می رسد این تصمیمات در واکنش به اقدام شرکت ملی نفت لیبی برای انتقال 6 میلیارد دلار درآمد حاصل از فروش نفت به وزارت دارایی بانک مرکزی لیبی اتخاذ شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.