احتمال افزایش 5 درصدی مصرف برق

[ad_1]

ایسنا/ فارس مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و بوشهر از کارکنان شرکت‌های تابعه صنعت فارس خواسته است برای افزایش 5 درصدی مصرف در تابستان امسال آماده شوند.

یدالله حقیقی روز دوشنبه 30 فروردین ماه در نشست هماهنگی مدیریت مصرف برق استان فارس بر لزوم اتخاذ راهکارهایی برای عبور ایمن و پایدار از نقاط پیک مصرف برق در تابستان تاکید کرد و افزود: فارس و جنوب باید آمادگی افزایش برق تابستانی را داشته باشند. مصرف حدود 5 درصد

حقیقی گفت: لازم است تمام اقدامات لازم برای استفاده از همه ظرفیت های منطقه به ویژه در حوزه مدیریت مصرف انجام شود تا در شرایط نابرابری بین تولید و مصرف قرار نگیریم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود حداکثر مصرف شبکه سراسری به بیش از 70 هزار مگاوات برسد، گفت: این در حالی است که براساس گزارش‌ها ظرفیت ذخیره‌سازی نیروگاه‌های برق آبی به مدت مشابه سال گذشته نرسیده است. ، استراتژی مدیریت مصرف راه حلی موثر برای غلبه بر شرایط پیک مصرف تابستان امسال است.

حقیقی با اشاره به نیاز برق کشور در سال های مختلف گفت: در حالی که نیاز مصرفی برق در سال 1398 به 60 هزار و 825 ​​مگاوات رسید، این رقم در سال 1399 با رشد تقریباً 5 درصدی به 63 هزار و 854 مگاوات و در سال 1400 به 67 هزار و 12 مگاوات در سال جاری افزایش یافت. با آمادگی برای رشد حدود 5 درصدی باید انتظار مصرف 70 هزار مگاواتی را داشت که مشارکت استان فارس و جنوب کشور در این مصرف به وضوح مشهود است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس با یادآوری برخی اقدامات انجام شده در سال های گذشته برای عبور از پیک مصرف تابستانی، افزود: هم افزایی و مدیریت جهادی و همپوشانی در مدیریت بار و مدیریت مصرف بتوانیم از پیک مصرف تابستان عبور کنیم.

حقیقی همچنین به افزایش بی سابقه دما و رشد مصرف در فروردین ماه اشاره کرد و گفت: علیرغم تلاش های وزارت نیرو، علاوه بر موضوع اطلاع رسانی مستمر و آگاه سازی شفاف مردم شریف منطقه، یکی از موارد مهم لازمه جذب افراد بیشتر، پس انداز است.” و این مصرف ایده آل است که باید از ماه های اول سال کلید بخورد.

مدیران عامل توزیع کنندگان شیراز، فارس و بوشهر آخرین اقدامات انجام شده برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان و اجرای برنامه های مدیریت مصرف کننده را منتشر کردند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.