قدردانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان از رهبری مردمی در آزادی زندانیان غیرعمد

[ad_1]

ایسنا/ سیستان و بلوچستان نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس گزارش های رسیده مردم استان در زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد پیشتاز بوده اند که نشان دهنده خوبی از این افراد است.

به گزارش ایسنا، آیت الله مصطفی مهامی با تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) گفت: در زندگی هر یک از ما ممکن است حوادث و اتفاقاتی رخ دهد. ، و اکنون نیز افرادی در جامعه ما هستند که به کمک نیاز دارند.

امام جمعه زاهدان افزود: این گونه حوادث و اتفاقات در نظام الهی حکمتی دارد و در نامه امام علی (ع) به مالک اشتر اصناف مختلف مردم را بیان کرده و گفته است که گروهی از نیازمندان هستند. افراد جامعه و این طیف در حال آزمایش است.” آنها همچنین ابزاری برای آزمایش افرادی هستند که می توانند از افراد نیازمند حمایت کنند.

آیت الله مهامی گفت: کسانی که توانایی مالی برای رسیدگی به نیازمندان دارند، باید این کار را انجام دهند، زیرا در این راه آزمایش می شود که آیا به همنوعان خود کمک می کند یا نه و هرکس تا حد امکان مسئولیت دینی، اخلاقی و انسانی دارد. باید تا جایی که می توانید به آنها کمک کنید

آیت الله مهامی با اشاره به آیه 32 سوره مبارکه مائده گفت: بر اساس این آیه اگر انسان را زنده کنی، مثل این است که همه انسان ها را زنده کرده ای و حالا یک نفر را آزاد می کنی. مانند رهایی مردم و جامعه». .

وی ادامه داد: خداوند متعال از حسنات، احسان و احسان به دیگران تعابیر بسیار متفاوتی دارد و احسان را مقرّر کرده و تعابیر مختلفی از آن احسان را تشویق و تشویق کرده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: خداوند در تعبیری می فرماید اگر نیکی کردی به صلاح توست و انعکاس تو به تو برمی گردد و در جای دیگر می فرماید خداوند اسراف نمی کند. ثواب نیکوکاران و هر قدم برای خیر و دوری از دیگران جواب خواهی گرفت.

آیت الله مهامی فرمودند: خداوند متعال بنا به تعبیر دیگری فرموده است که نه تنها ثواب شما از بین نمی رود، بلکه اضافه نیز دریافت خواهید کرد.

امام جمعه زاهدان اعلام کرد: خداوند می فرماید بندگان را به نیکی تشویق و ترغیب کنید زیرا با این کار محبوب خدا می شوید و خداوند نیکوکاران را دوست دارد و از آنها حمایت می کند.

وی گفت: وجود تعابیر مختلف در قرآن کریم از احسان و احسان نشان از ارزش این کار دارد و یکی از مصادیق احسان کمک به زندانیان جرائم غیرعمد است.

آیت الله مهامی گفت: آنچه در سیره و رسوم پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) آمده است این است که در حد توان به افراد نیازمند کمک می کردند چرا که مردم خلق و بندگان خدای متعال هستند و اگر کسی در پی آن باشد. عبادت و خشنودی خدا، باید به خلق خدا کمک کند.

وی ادامه داد: پیامبر اکرم (ص) برای کمک به مردم نیاز داشت که در خط مقدم باشد، به همین دلیل گاهی در آیات قرآن به ایشان هشدار داده شده که ببخشید و ببخشید که در موارد دیگر نیز می توانید کمک کنید، اما روح پیامبر اکرم (ص) ) تا جایی که می توانست خرج می کرد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در مورد امام حسن مجتبی(ع) نقل شده است که ایشان در طول عمر خود چندین بار تمام اجناس و دارایی خود را به نیازمندان اهدا کردند و حضرت علی(ع) نیز در زمان حیات خود آن را بخشیدند. چاه به آب آمد، خود را وقف رسیدگی به نیازمندان و نیازمندان کرد.

وی ادامه داد: بالاخره کار خیر انجام می شود و بالاخره روزی زندانیان آزاد می شوند، اما مهم این است که ما موفق می شویم در آن مسیر نقش آفرینی کنیم و در این کار خیر سهیم باشیم.

آیت الله مهامی گفت: بر اساس گزارش های ارائه شده از سوی ستاد دیه استان، مردم سیستان و بلوچستان در خط مقدم بخشش قرار دارند که مایه خرسندی است زیرا این امر با وجود سختی ها و مشکلات و رهبری مردم استان در رهایی زندانیان از جرائم غیرعمد این را به خوبی نشان می دهد.» مردم.

لازم به ذکر است در پایان آیت الله مهامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان مبلغ 100 میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به ستاد دیه سیستان و بلوچستان اهدا کرد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.