مبدل صفحه ای چیست؟

مبدل صفحه ای چیست؟
مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

سطح انتقال گرما برای مبدل صفحه ای حلزونی ، در محدوده ۰٫۵ تا ۵۰۰ متر مربع می باشد. طراحی مبدل حرارتی صفحه ای جوشی به این صورت است که از صفحات راه راه مربع شکل که به هم جوش داده شده اند، تشکیل می شود و قلب مبدل حرارتی محسوب می شود.

᠎Da ta w as generat​ed by  GSA Co​nten​t Gene​rator  DE MO .

تشخیص نشتی آسان: واشرها دارای دریچه هایی هستند (شکل 6) که از مخلوط شدن سیالات در صورت خرابی جلوگیری می کند، که همچنین محل نشتی را تسهیل می کند.

A rtic le was c re᠎ated with the  help ᠎of GSA C on tent G᠎en᠎erat or Demover᠎sion .

سیالی که از میان پوسته عبور می کند باید به گونه ای هدایت شود که در طی مسیر بیشترین تماس را با سطح خارجی لوله ها برقرار نماید و فرآیند انتقال حرارت به بهترین شکل صورت پذیرد.

در حال حاضر مبدل حرارتی صفحه ای به واسطه نحوه عملکردشان به صورت گسترده ای در انواع مختلفی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. Da ta w​as cre᠎ated wi​th GSA Conte nt  G​enerator Demoversi᠎on!

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای |20% تخفیف قیمت خرید و 100% تضمین کیفیت قطعات – در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار -بویلر- دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی – بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب – مبدل حرارتی – تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت وتا 20% تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم.

مایع در داخل لولهها حرکت میکند و آبگرم، آب سرد یا بخار بر روی لولهها و درون پوسته جریان دارد.

در انتها، پس از تبادل حرارت با سیال درون لولهها، از طریق مجرای دیگر روی پوسته خارج میشود. • اگر یک واشر نشتدار وجود داشته باشد که باعث شود یک سیال با سیال دیگر ترکیب شود، بنابراین پیداکردن صفحهی نشتدار اغلب مشکل میباشد.

• تنظیم شیرهای خروجی به طوری که جریان سیال کاهش یا افزایش یابد. کنترل دمای خوب: به دلیل کانال های باریکی که بین صفحات مجاور تشکیل شده است، تنها حجم کمی از سیال در یک PHE وجود دارد.

مبدل های حرارتی لوله ای حلزونی از یک یا چند حلقه لوله مارپیچ تشکیل شده اند که ابتدا و انتهای این لوله مارپیچ به لوله اصلی ورودی و خروجی متصل می شود و محفظه ای اطراف آن را می پوشاند.

در سایت مجموعه تخصصی دماتجهیز، اطلاعات فنی ده ها مدل از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای و پوسته لوله ای ، از برندهای معتبر با گارانتی اصلی ، جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است.

همچنین کاربران عزیز می توانند جهت مشاهده 7 برند معتبر مبدل حرارتی، و مقایسه قابلیت های هر برند و کاربری هر یک از مدل های مبدل حرارتی صفحه ای به لینک زیر مراجعه نمایند.

علاوه بر این، شکل کانال ها احتمال ایجاد مناطق راکد (فضای مرده) و مناطق گرم شدن بیش از حد را کاهش می دهد.

در مبدل های حرارتی پوسته و لوله ای، مبدل های U شکل دارای کم هزینه ترین ساختار هستند، زیرا تنها به یک دسته لوله نیاز است.

لایه های به وجود آمده، مبدل ها را عایق کرده و انتقال حرارت را کند می کنند و باعث داغ کردن یا خرابی مبدل ها، کاهش راندمان انرژی و ایجاد فرسودگی بیشتر سیستم می شوند.

با این حال، واشرهای ساخته شده از مواد خاص می توانند تا دمای 400 درجه سانتیگراد را تحمل کنند و می توان صفحات را به یکدیگر جوش داد یا لحیم کرد تا در شرایط سخت تر عمل کنند.

فاکتورهای مقیاس برای PHE ها می تواند تا ده برابر کمتر از مبدل های حرارتی پوسته و لوله باشد. با دانستن این حقایق ، تأمین كنندگان می توانند از معادلات برای تعیین ضریب انتقال حرارت مورد نیاز شما استفاده كنند ، كه در نهایت مقدار آنها تعداد صفحات مورد نیاز ، مواد مورد استفاده و ترتیب را در طراحی نهایی تعیین می كند.

افت فشار را می توان با افزایش تعداد معابر در هر گذر و تقسیم جریان به تعداد بیشتری کانال کاهش داد.

مبدل صفحه ای لحیم شده از تعداد زیادی صفحات فولادی به هم فشرده که توسط مس به یکدیگر جوش داده شده اند، استفاده می شود.

نصب مبدل حرارتي صفحه اي می بایست بر اساس دستورالعمل اجرايي و همچنین کتابچه راهنمای سازنده انجام شود. پرههای سمت خارجی لولهها ممکن است عمود بر محور لولههای اریب یا مارپیچ نسبت به محور، یا طولی و در امتداد محور لوله باشند.

پوسته خارجی در تمامی مبدل های حرارتی برند ایمکس، با دقت بالایی جوش داده شده و کوئل آن نیز از لوله های بدون درز و با ظرفیت انتقال حرارت بالا ساخته شده است.

همچنین در مقایسه با دیگر طرحهای مبدل حرارتی در همین اندازه، کارآمدتر هستند. با این وجود قصد داریم تا در ادامه نحوه نصب مبدل حرارتی صفحه ای را آموزش دهیم.

1. لوله ها وظیفه تبادل حرارت را در مبدل حرارتی پوسته و لوله به عهده دارند، به گونه ای که در دو طرف جداره لوله در تماس با سیالات با دماهای متفاوت قرار دارند.

اجزایی که در راستای رسیدن به هدفی مشترک، هر کدام، وظیفه ی خاصی بر عهده دارند. از این گذشته میتوان از جمله مهم ترین عناصر موجود در سیستم های گرمایشی مانند موتورخانه و پکیج ها است که در تاسیسات گرمایشی ساختمان به طور پیوسته وظیفه تامین آب گرم مصرفی داخل ساختمان را بر عهده دارد.

در واقع لوله ها که سایز آن ها با هم متفاوت است، در مبدل پوسته و لوله نقش جدا کننده را بر عهده دارند.

مبدل حرارتی صفحه ای واشردار ، یکی از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای است که مانند سایر مبدل های حرارتی قابل استفاده در صنعت، به منظور تبادل حرارت میان سیالات متفاوت به کار می رود.

تغییر فاز: در موارد خاص، PHE ها را می توان در عملیات تراکم یا تبخیر استفاده کرد، اما به دلیل فضای محدود داخل کانال ها و محدودیت فشار، برای گازها و بخارات توصیه نمی شود.

این باعث کاهش سرعت جریان در داخل کانال می شود و در نتیجه ضریب اصطکاک را کاهش می دهد. این مبدل ها هم سرد کننده و هم گرد کننده نیز می باشند و باعث ایجاد حالت تعادل در داخل مایع ها می شوند.

در اطراف دهانه ورودی و خروجی سیال به منظور جلوگیری از اختلاط دو سیال سرد و گرم، از سیستم دو واشری استفاده شده است و با تعبیه گذرهایی در روی بخش های خروجی واشر میتوان از نشت سیال در مبدل مطلع شد.

در همین حال، سیال سرد از طریق ورودی واسط سرد، وارد مبدل حرارتی میشود،اما این بار، واشرها به گونه ای قرار داده شده اند که اجازه میدهند سیال سرد وارد فضایی شود که هیچ سیال گرمی در آنجا وجود ندارد.

در نتیجه، تا 90 درصد از گرما را می توان بازیافت، در حالی که تنها 50 درصد در مورد مبدل های حرارتی پوسته و لوله است.

مبدل استخری می تواند در داخل دو مایع که توسط یک چیز جامد از یکدیگر جدا شده است، تعادل یک گرمایشی و سرمایشی ایجاد کند.

شرکت تولیدی صنعتی شگفت افزار با بکارگیری کادری مجرب و ماشین آلات خاص مبدل سازی، ایجاد کارگاه ماشینکاری، مونتاژ و جوشکاری بر اساس استانداردهای ساخت، طیف گسترده ای از مبدل های حرارتی را طراحی، تولید و در اختیار متقاضیان بخش صنعت قرار می دهد.

این نوع مبدل ساده ترین نوع مبدل استخر نیز می باشد. البته این نوع از مبدل ها به دلیل داشتن فریم هزینه ساخت بالاتری نسبت به مدل جوشی دارند اما در کنار این اختلاف هزینه از مزیت های زیادی برخوردار می باشد.

این مزیت در پروژه هایی که محدودیت فضا دارند ، خود را بیشتر نشان می دهند. مبدل حرارتی استخر یکی از انواع مبدل های حرارتی می باشد که امروزه در بین مردم کاربرد های فراوانی پیدا کرده است و از آن استفاده های بسیار زیادی می شود.

هزینه ساخت کم: از آنجایی که صفحات به جای جوشکاری، فقط به یکدیگر فشرده (یا چسبانده می شوند)، تولید PHE می تواند نسبتاً ارزان باشد.

افت فشار بالا: به دلیل وجود صفحات موجدار و فضای کم جریان بین آنها، افت فشار ناشی از اصطکاک زیاد است که هزینه پمپاژ را افزایش می دهد.

استفاده می گردند. مبدل های صفحه ای پره دار برای استفاده در توربین گازی، نیروگاه های هسته ای و مهندسی پیشرانه و تبرید و گرمایش و تهویه سیستم های بازیابی گرمای اضافه و صنایع شیمیایی و سرمایش کاربرد دارند.

با انتخاب واشر مناسب یک مبدل صفحه ای واشردار قابلیت تحمل دمای 200 درجه سانتی گراد و فشار 25 بار را دارد.

واشر مورد استفاده در این مبدل ها اهمیت بسیار زیادی داشته و کیفیت آنها باید در زمان انتخاب مد نظر قرار گرفته شود.

مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی دارای ابعادی بسیار کوچک در حدود 1/6 انواع دیگر میباشند. فشردگی: اثر حرارتی بالای PHE ها به این معنی است که ردپای بسیار کمی دارند.

سادهترین مثالی که برای مبدلهای حرارتی میتوان ذکر کرد، رادیاتور خودرو و یا کندانسور پشت یخچال است. از رایجترین سیالات خنک کننده در مبدلهای حرارتی پوسته و لوله میتوان به آب، پروپیلن گلیکول و اتیلن گلیکول مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس اشاره کرد.

3. در ساخت پوسته مبدل حرارتی پوسته و لوله معمولاً از فولاد یا فولاد ضد زنگ استفاده میگردد. انواع مرسوم مبدل های حرارتی ، مبدل های حرارتی پوسته – لوله ای و مبدل های حرارتی صفحه ای هستند.

گفتنی است این سیستم از لحاظ فشار کاملاً تفکیک میشود و سیالهای دوطرف مبدل صفحه ای هیچ ارتباطی با هم ندارند هر طرف از مبدل صفحه ای نیاز به یک منبع انبساط جداگانه دارد .

مبدل حرارتی صفحه ای بریز برای گرم کردن و خنک سازی مایعات تمیز به کار می رود. طراحی صفحه و قاب مبدل های حرارتی دارای یک طراحی تخصصی می باشد که به خوبی برای انتقال گرما بین مایعات با فشار متوسط و کم مناسب است.

اما در بیشتر موارد انتقال حرارت بصورت غیر مستقیم و توسط یک فلز واسط انجام می شود. برای آگاهی از قیمت پلیت (صفحه مبدل) با شماره درج شده در آگهی تماس حاصل فرمایید.

انتقال حرارت کارآمد: موجهای مبدل حرارتی صفحه ای جوشی و قطر هیدرولیکی کوچک تشکیل جریان متلاطم را افزایش میدهند، به طوری که سرعت انتقال حرارت بالایی برای سیالات حاصل میشود.

صفحات در یک چارچوب صلب به یکدیگر فشرده میشوند تا یک آرایش کانالهای با جریان موازی با سیالات یک در میان سرد و گرم را تشکیل دهند.

ممکن است از مواد خاصی برای ساخت صفحات استفاده شود تا آنها را در برابر خوردگی و/یا واکنش های شیمیایی مقاوم کنند.

بنابراین، دستگاه به سرعت به تغییرات در شرایط فرآیند، با زمان تاخیر کوتاه، واکنش نشان می دهد، به طوری که دماها به راحتی قابل کنترل هستند.

۳- فضای کمتری را نسبت به سایر مبدل ها اشغال می کند. همچنین استفاده از مبدل های استخر یکی از ساده ترین و آسان ترین روش ها برای ایجاد تعادل در داخل آب استخرها و مکان های دیگر می باشد.

این مبدل ها کاملا فشرده هستند ولی به دلیل ساخت خاص خود ، نسبتاً گران قیمت می باشند. این مبدل ها کاربرد وسیعی در صنعت تاسیسات و تهویه مطبوع و استخر و حتی صنایع شیمیایی دارند.

با این حال، ضریب انتقال حرارت همرفتی نیز کاهش مییابد و کارایی مبدل حرارتی را کاهش میدهد. • مبدلهای حرارتی صفحه ای، وزن کمتری دارند و نیاز به فضای کمتری دارند.

• استفاده از مدل تک گذر یا چند گذر . در ضمن استفاده از این مبدلها باعث کاهش ابعاد موتورخانه میگردد.

فاصله بین صفحات فلزی در هر دو کانال حلزونی، با استفاده از پین های فاصله انداز که به ورق فلزی جوش می شوند ، حفظ می شود.

فشارها و دماهای بیش از 25 اتمسفر و 160 درجه سانتیگراد به ترتیب تحمل نمی شوند زیرا می توانند باعث نشت واشرهای استاندارد شوند.

فولاد ضد زنگ مقاومت بالایی در برابر خوردگی و تغییرات شدید درجه حرارت سیالات دارد. این مزیت های اضافی افزایش محدودیت های عملیاتی و همچنین امکان کار با سیالات خورنده را خواهد داشت، زیرا نیاز به واشر را از بین می برد.

صفحه ای می گردد. محدودیت های دما و فشار: محدودیت مهم PHE ها مربوط به واشر صفحه است. واسط گرم، وارد فضای بین دو جفت صفحه میشود، اما وارد فضای جفت بعدی صفحات نمیشود چرا که واشر مانع آن میشود.

بنابراین در فاصله بین هر ۲ صفحه یک واشر ویژه قرار می گیرد که نقش آب بندی ۲ صفحه و به وجود آوردن کانالی به منظور عبور سیال ها را خواهد داشت.

کاهش رسوب: کاهش رسوب ناشی از ترکیب تلاطم زیاد و زمان ماند سیال کوتاه است. در نتیجه، دمای سیال گرم کاهش مییابد، در حالیکه دمای سیال سرد افزایش مییابد.

سهولت در بازرسی و نظافت: از آنجایی که اجزای PHE قابل جداسازی هستند، می توان تمام قسمت هایی را که در معرض سیالات هستند تمیز و بازرسی کرد.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.