علت یخ زدن اواپراتور یخچال چیست؟

علت یخ زدن اواپراتور یخچال چیست؟
اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای یخچال, اواپراتور صفحه ای دانفوس, اواپراتور صفحه ای چیست, اواپراتور صفحه ای دو مداره, اواپراتور صفحه ای کوچک, قیمت اواپراتور صفحه ای یخچال, قیمت اواپراتور صفحه ای, انواع اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای ایرانی, اواپراتور صفحه ای چیلر, خرید اواپراتور صفحه ای, فن اواپراتور

برای رعایت تمام این موارد میبایست از کمپرسورهای نوع اسکرال یا روتاری در مینی چیلرها استفاده کرد که صدا و لرزش کم، مصرف پایین و ضریب عملکرد بالا دارند و تا توان 4/5HP نوع تکفاز آنها موجود میباشد.

مصرف دوباره آب استفاده میشود. حالا باید ببینیم چه زمانی کارکرد این سیستم مختل میشود؟ در این هنگام باید دمپر و کانال هوا را چک کرد.

مشکلی در دمپر کانال هوا ایجاد شده باشد. با سرد شدن رادیاتور و حرکت هوا از لا به لای پرده های آن، محیط داخل کابین کم کم سرد می شود.

چون تشکیل برفک بر روی کویل های، سرد کننده های هوایی که در درجات حرارت پایین کار میکنند غیر قابل اجتناب است و تشکیل برفک موجب محدود شدن مجرای بین پره ها و کند شدن جریان هوا در روی کویل میشود بایستی برای به حداقل رساندن احتمال محدود شدن جریان هوا در اواپراتور طرح شده برای کاربردهای با دمای پایین، فاصله پره ها بیشتر و تعداد آنها کمتر باشد (در حدود ۸۰ تا ۲۰۰ پره در هر متر) ولی در اواپراتورهای تهویه مطبوع و سایر کاربردهایی که در آنها دمای سطح کویل از دمای انجماد بالاتر است به دلیل عدم تشکیل برفک، پره ها حتی با فواصل خیلیکمتر نیز چیده میشوند.

اختلال در عملکرد کمپرسور، ایراد در المنت، خراب شدن ترموفیوز، ایراد در سنسور اواپراتور و یا مدار برد دلایلی برای بروز این ارور است.

المنت، ترموفیوز و ترمودیسک قطعات تشکیل دهنده دیفراست بودند که امروزه المنت، ترموفیوز و سنسور دیفراست جایگزین شدند. دلیل را در المنت، سنسور اواپراتور و در نهایت مدار برد جستجو کنید.

این خطا و ارور مربوط به سنسور محیط است و نشان دهنده مشکل در یکی از قطعات المنت، ترموفیوز و یا مدار برد الکترونیک است و نیاز به بررسی و تعمیر دارد.

اهم سنسور دیفراست توسط اهم متر در دمای محیط اندازه گیری می شوی و تغییر اهم آن نیز در دماهای مختلف چک می شود.

فاصله و اندازه پره ها تا حدودی به نوع کاربرد و قطر لوله بستگی دارد و بر حسب دمای اواپراتور تعداد آنها در هر متر بین ۴۰ تا ۵۰۰ عدد تغییر میکند.

به دلیل تعداد قطعات پایین و در گیر بودن قطعات کمتر با هم، هزینه نگهداری کمتر و امکان اطمینان بیشتر به دستگاه وجود دارد.

استهلاک چیلر هوا خنک نسبت به آب خنک کمتر است، چون به دلیل استفاده نکردن از آب برای خنک کردن، رسوب در مدار خنک کننده ایجاد نمی شود و عمر دستگاه افزایش پیدا می کند.

مبرد مایع وارد شیر انبساط می گردد و در اکسپنشن ولو به طور ناگهانی فشار را پایین آورده و بنابراین دما نیز به صورت ناگهانی به مقدار زیادی افت می کند.

حق دارید، این خطاها علاوه بر اینکه در کارکرد یخچال تاثیر میگذارد و آن را مختل میکند، باعث ایجاد سر و صداهای آزاردهنده میشود.

استفاده از این نوع اواپراتور باعث کاهش شارژ مبرد نیز می شود . این کد به مشکل برفکزدایی اشاره میکند.  This  post was g​enerat ed by GSA C​ontent Generator D em​over sion​.

به راحتی و بدون نیاز به موتورخانه در اماکن مختلف مسکونی، اداری، تجاری، ورزشی، صنعتی قابل نصب هستند. مینی چیلر خود را با ظرفیت های مختلف و طرح های جدید سفارش دهید.

خطاهایی که برای شما در این محتوا عنوان میکنیم مربوط به مدلهای مختلف یخچال الکترواستیل است. برای پاسخ به این سوالات در این مقاله با ما همراه باشید تا همه چیز رو درباره اواپراتور یخچال بهتون آموزش بدیم.

برای ایجاد یک واحد کامل توسط یک صفحه ثابت و یک صفحه فشار شل نگه داشته می شود. وظیفه شیر انبساط در سیکل تبرید کاهش فشار در مسیر مایع و در نتیجه کاهش دمای آب می باشد.

قبل از معرفی انواع مبدل حرارتی چیلر , می بایست در مورد نقش آن و شرایط کارکرد آن در سیکل تراکمی چیلر کمی توضیح داد.

مبدل حرارتی استفاده شده در قسمت اواپراتور برای این نوع چیلر ها از نوع مبدل حرارتی صفحه ای می باشد.

هر چند این نوع سیستم های سرمایش در مناطق مسکونی، تجاری و گاهی صنعتی دارای کاربرد وسیعی می باشند. گاهی خطا به گونهای است که شما میتوانید با انجام یک سری کارها و یا فشردن برخی دکمهها مشکل را حل کنید.

اگر مشکل حل نشد باید قطعه مربوطه تعمیر یا تعویض شود. بعضی از آنها به سادگی توسط شما حل میشوند.

که در این مورد تیم فیکسی در کنار شما است. در این نوع دیفراست المنت هایی که در پره های اواپراتور تعبیه شده اند مسئولیت ذوب برفک را بر عهده دارند.

با وجود اینکه مبرد (گاز فریون) در کندانسور از حالت گاز به مایع در می آید، اما تمامی عمل چگالش بر عهده کندانسور نیست.

اما چرا در ایران از اواپراتور پلیتی برای چیلر استفاده نمی شود؟ اما هر کدام از این خطاها معنای خاصی دارند.

هر کدام به ایراد در بخش خاصی از یخچال فریزر اشاره دارد. برای تعمیرات یخچال فریزر بوش کلیک کنید. به معنی آن است که یخچال فریزر در قسمت فریزر سرمای مداوم تولید می کند تا مواد و وسایلی که به تازگی درون یخچال یا فریزر قرار داده شده زودتر از حالت معمولی سرد و یا منجمد شود.

اگر خطای آن به صورتی باشد که اعلام کند احتمال خرابی در یکی از قطعات وجود دارد، حتما باید از کارشناس مربوطه بخواهید تا دستگاه شما را چک کند.

میخواهم به شما بگویم اصلا نگران نباشید شما در انتهای این مطلب حتما دلیل خطای مورد نظر را متوجه شدید و به دنبال رفع آن هستید.

در این دستگاه مبرد داخل لوله های فین داری در جریان هستند و یک فن هوا را از میان این فین ها عبور می دهد و باعث می شود محیطی که دستگاه در آن قرار دارد خنک شود.

یک راه دیگر برای این منظور خلا کردن فضای میان ورقهااست که در این صورت، فشار اتمسفریک اعمالی برسطح خارجی این ورقها باعث خواهد شد که این صفحات فلزی بصورت محکم وثابت با لوله های داخلی درتماس باشند.

این باعث میشود که کندانسور با جذب گرما از هوای گرم، سریعاً به نقطه جوش کم خود برسد. معایب-به دلیل باریک بودن مسیر جریان در بین صفحات اواپراتور بریز ، این مسیرها در برابر رسوبات و گرفتگی بسیار مستعد می باشد. ᠎Da ta has been cre᠎ated wi​th the ᠎he lp of GSA  Con​te nt  Ge​ne rator DEMO᠎.

در ادامه در مورد بقیه خطاها، قطعات مربوطه و نحوه رفع ارور صحبت میکنیم. قطعات ترمودیسک و ترموفیوز باید بررسی شود.

یکی از موارد تاثیر گذار در شناخت قطعه اواپراتور یخچال و نحوه عملکرد اواپراتور آشنایی با قطعات تعبیه شده در آن است.

از خصوصیات مهم اواپراتور صفحه ای هپاکو مدل HPE-200، می توان به این موضوع اشاره داشت که با طراحی خاص خود، موجب افزایش راندمان و عملکرد گشته است.

در زمستان نیز می توان از دستگاه برای گرم کردن هوا استفاده کرد. همچنین از تبخیر کننده مبدل حرارتی صفحه می توان برای کاربردهای خنک کنندگی آب یا خنک کنندگی مایعات استفاده کرد.

مبدل حرارتی صفحه ای دارای مزیت هایی مانند انتقال حرارت بالا ، ابعاد کوچکتر ، عمر مفید بالا ، تجهیزات کمتر ، نصب سریع و آسان ، مقاومت بالا و…

1- لایه های برفک در روی لوله ها به حکم عایق انتقال حرارتی خواهند بود . اواپراتور زیر صفر شامل بدنه فلزی با پوشش ضد خوردگی ، مجموعه موتور و فن ، کویل های فین دار ، تجهیزات برفک زدایی ، سیستم کنترلی است.

چهار مدل اواپراتور وجود دارد که شامل : صفحه ای، قفسه ای، لوله ای، رادیاتوری و پره دار می باشد.

اواپراتور صفحه ای HPE-100 هپاکو از همین سری اواپراتورهاست که در ادامه مشخصات فنی آن مورد بررسی قرار می گیرد.

اواپراتور صفحه ای مقرون بصرفه بوده و بیشتر در سیستم های سرد کننده خانگی و چیلرها استفاده میشود. این دمای سرد به سمت اواپراتور یا همان یونیت داخل واحد (داکت اسپلیت و پنل کولر گازی) هدایت شده و توسط سیستم پرتاب باد یونیت به فضا هدایت می شود. ​This data w​as done with the ​help of GSA C᠎on᠎te nt Generator  DEMO᠎!

ارور er6 یخچال الکترواستیل زمانی رخ میدهد که دمای یخچال بیشتر از 15 درجه باشد. زمانی که سرمای یخچال کمتر از 4 درجه باشد این خطا نمایان میشود.

اواپراتور صفحه ای نوعی از اواپراتور است که قابلیت شکل پذیری بالایی دارد، مبرد در این اپراتورها از بین شیارهای بین دو صفحه عبور میکند.

یخچالهای هر برندی خطاهای خود را به شکل خاص و علائم متفاوتی نشان میدهند. 1. سیستم سرمادهی را کامل بررسی کنید.

این خطا زمانی رخ میدهد که سیستم تبرید دستگاه دچار مشکل شده است. در هر دو ، چرخه تبرید از اواپراتور شروع می شود و به شیر انبساط ختم می شود.

این کد نشان دهنده ایراد در فن اواپراتور است. این دسته ، در برابر فشارهای بالا چندان مقاوم نیست. به همین دلیل در این مطلب ما فقط در مورد خطاهای یخچال الکترواستیل و نحوه رفع آنها صحبت میکنیم.

این مایع در اواپراتورهای دستگاه های خنک کننده ای مانند فن کویل خانگی و کولر گازی از طریق یک کانال خارج می شود ولی در اواپراتور زیر صفر (سردخانه ای) به یخ تبدیل می شود (برفک) و سطح کویل های اواپراتور را می پوشاند و راندمان آن را کاهش می دهد.

این اواپراتور ها در سردخانه بالا و زیر صفر استفاده فراوان دارند، مانند سردخانه خرما، رستوران، گوشت منجمد و انواع سردخانه مواد غذایی که در دمای بالا و زیر صفر نگهداری و انبار میشوند.

وقتی بخار آب را از آن بگیریم ، به سرعت دمای آن کاهش می یابد. ارور E6 نشان دهنده دمای بالای 15 درجه است.

البته برخی دیگر از دمپرها مکانیکی هستند که باید درجه آنها را تنظیم کرد و روی حداقل قرار داد. این خطا اشکال در فن اواپراتور را نشان میدهد.

در حین این عبور ، دو ماده با هم تبادل گرمایی دارند. اواپراتورهای صفحهای لختی کمتری داشته و به همین دلیل زمان پاسخ در آنها کوتاهتر میباشد.

مینی چیلر ابعاد کوچک تر و ظرفیت کمتری دارد و معمولاً به صورت هوا خنک (کندانسور هوا خنک) ساخته میشود و نیازی به برج خنک کننده و متعلقات آن ندارد.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.