سیروس میمنت: پشت صحنه «جوکر» را نمی شناسید!


سیروس میمنت با انتقاد از قضاوت هایش درباره فصل پنجم «جوکر»، شوخی علیرضا مسعودی را برنامه ای از پیش تعیین شده برای جذابیت این سریال خواند.

سیروس میمنت که یکی از شرکت کنندگان فصل پنجم سریال «جوکر» و برنده این بخش از برنامه رئالیتی شو بود، معتقد است که این سریال درگیر سوءتفاهم تعداد کمی از بینندگان است که از دوستی و روابط پشت این سریال بی اطلاع هستند. صحنه های.

این بازیگر سینما و تلویزیون درباره حضور در برنامه «جوکر» به ایسنا گفت: با احسان علیخانی دوستی قدیمی داشتم و حدود 20 سال در سن 19-18 سالگی با هم کار کردیم. دیدم جوان خوش ذوق است و کارهایش همیشه طرفدار دارد. علیخانی همیشه کارهای جدید انجام می دهد. از «دوران جدید» تا برنامه های ماه مبارک رمضان، کار خیر بود. در نتیجه پیشنهاد پیوستن به جوکر را پذیرفتم زیرا می دانستم که این اتفاق خوبی خواهد بود.

شوخی های زیادی بداهه بود

میمنت در پاسخ به اینکه چند جوک جوکر بداهه و در لحظه اتفاق می افتد و چقدر از قبل تعیین شده و تمرین شده است؟ او گفت: «بسیاری از جوک ها بداهه بود و بسیاری از آنها قبلاً با نویسندگان بررسی شده بود. البته نه این که نویسندگان چیزی نوشته باشند، بلکه شرکت کنندگان شوخی های خود را با آنها هماهنگ کرده باشند. شرکت کنندگان به تنهایی در اتاق فکر بدون شناخت یکدیگر با نویسندگان مشورت کردند. نویسندگان پرسیدند چه چیزی آماده کرده بودیم و ما ایده های خود را توضیح دادیم، آنها اختراع کردند و بهبود دادند. ما ایده ها را برای اجرا انتخاب می کنیم. اینها به صورت فیلمنامه نوشته نشدند، بلکه در موقعیتی شکل گرفتند. همه ایده‌ها نمی‌توانند کارساز باشند، زیرا ممکن است موقعیت‌های جدیدی ایجاد شود و موقعیت جذاب‌تر شود.

بازیگر سریال های «نون خ»، «خانه به دوش» و «متهم فود» در ادامه یادآور شد: نتوانستم تایم جوکرم را بسازم. از آنجایی که سوالات بسیار جالبی مطرح شد و تقابل موقعیت‌ها وضعیت نامشخصی را ایجاد کرد که فکرش را نمی‌کردیم، اکنون زمان اجرای همه ایده‌های از پیش تعیین شده نبود. نمی دانستم دیگر شرکت کنندگان چه چیزی در ذهن دارند، مواجه شدن با این موقعیت ها شرایطی را ایجاد کرد که برنامه به تنهایی جلو برود.

تقابل با علیرضا مسعودی برای جذابیت بود

این بازیگر درباره حواشی ایجاد شده برای فصل پنجم «جوکر» با حضور خودش، علی اوجی، محمدرضا علیمردانی، حامد آهنگی، علیرضا مسعودی، مهران غفوریان، امیرحسین صدیق و مجید واشقانی و انتقادات از او گفت. درمان متفاوت از شرکت کنندگان علیرضا مسعودی. ، توضیح داد: فرض کنید یک تیم فوتبال قرار است در مسابقه ای شرکت کند. ناگهان یکی از اعضای تیم به دلیل مصدومیت تیم را ترک می کند و فردی که تمرین نکرده و با تیم هماهنگی نکرده است جایگزین او می شود و این باعث ایجاد مشکل می شود. همین اتفاق برای تیم ما در «جوکر» افتاد. اما بینندگان می توانند سوء تفاهم داشته باشند و ذهنیت هایی را ایجاد کنند که درست نیست. چون همه این افراد دوست و همکار هستند. هیچکس با هیچکس دشمنی ندارد. اگر یکی از شرکت کنندگان با آقای. علی مسعودی همه اش برای جذابیت نمایش بود. اگر کسی با کسی دشمنی داشته باشد نیازی نیست آن را جلوی دوربین نشان دهد. همه آنها هنرمند هستند و می دانند جلوی دوربین چه کار کنند. اما متاسفانه برخی از بینندگان این را درک نکردند. البته، من نقدهای خوب زیادی دریافت کردم و فقط تعداد انگشت شماری از نقدهای بد.

سیروس میمنت: شما از پشت صحنه خبر ندارید

توضیحات حامد آهنگی و علیمردانی برای برخی کافی نبود

میمنت توضیحات برخی از حاضران برای رفع سوءتفاهم ها را برای برخی راضی کننده ندانست و افزود: حتی پس از توضیحات آقایان آهنگی و علیمردانی، هنوز این سوءتفاهم برای برخی برطرف نشده است. من کامنت ها را دنبال کردم، بعد از توضیح بیشتر به آنها پریدند و گفتند کار خودت را کردی و حالا داری توجیه می کنی. این خیلی بد است آنقدر به شما احترام گذاشتند که به شما اجازه زندگی دادند و توضیح دادند که اینطور نیست. اما باز هم عده ای مخالفت کردند، غافل از اینکه این همه جمع شدند تا شما را خوشحال کنند و لحظات شادی را برای شما رقم بزنند و شما قضاوت اشتباهی کردید. قضاوت می‌کند افرادی که نمی‌شناسید و نمی‌شناسید و سال‌ها با هم دوست هستند، کار درستی انجام نمی‌دهند. این افراد با همان حساب دوستی دعوت شده بودند و برخوردشان جالب بود. از عقبه چه می دانید؟

«جوکر» 18 ساعت فیلم داشت که 6 ساعت کاری پخش شد.

هیکل او به گونه ای است که همیشه در او تازگی می بینید، در مورد حضور در کمدی هایی مانند جوکر که تضاد جالبی برای مخاطب ایجاد می کند و اینکه آیا میم و رفتار کمدی جدی ذاتی اوست یا تلاش برای تایپ. او توضیح داد: هر دو می توانند باشند. در مورد جوکر می گویم این نمایش که حدودا 18 ساعت فیلمبرداری داشت و 6 ساعت کار باید انجام می شد. هشت نفر که قبلاً در حال معاشرت بودند و نمی توانستند کسی جز خودشان باشند در برنامه حضور داشتند. من همه اینها را می دانم، نمی توانستم برای این فیلم بازی کنم. همه در جوکر واقعی بودند.

وی گفت: البته شوخی ها و رفتارهایی هم بود که تصمیم گرفتیم در اتاق فکر انجام دهیم. مثلا من با علی مسعودی بازی می کردم و اتاق فکر «جوکر» متوجه این شوخی شد و از آن خوشش آمد. از ما خواسته شد که این شوخی را در برنامه اجرا کنیم. درصدی از شوخی هایمان را هم ساختیم تا نمایش ساده شود. به ما گفتند همین شوخی هایی که پشت دوربین داری اینجا جلوی دوربین بزن.

ظرفیت را زیاد کن تا همه چیز اشک و آه نباشد

میمنت گفت: نمی دانم چرا ما ظرفیت دیدن یک نمایش خوب را نداریم. چند وقت پیش مصاحبه ای با سپند امیرسلیمانی خواندم که بسیار لذت بردم. پرسیدند چرا این همه اشک و آه بود؟ او گفته بود که امروز می‌خواهد جرات کند یک کار کمدی انجام دهد که به هیچ‌کس نمی‌خورد. ما می خواهیم با هر کسی بازی کنیم، او را بزنیم. پس همین کارهای پر از اشک و آه را راحتتر و بی دردسرتر انجام می دهیم و به حال و هوا نمی رویم.

وی خطاب به کاربرانی که پس از تماشای برنامه جوکر از جوک های شرکت کنندگان انتقاد می کردند و سعی در قضاوت و توهین به آنها داشتند، گفت: به تعداد معدودی از بینندگانی که متوجه نشدند رفتار ما شوخی است می گویم عزیز جان اگر من با آقای علی مسعودی بازی کرد یا با من بازی کرد، ربطی به سیروس میمنت کرد یا علی مشهدی ندارد، ما دو دوست هستیم، 30 سال است که با هم دوست هستیم و صمیمانه همدیگر را دوست داریم، این شوخی ها را با هم انجام دادیم و هیچکدام نیامدند چرا این را به کردها و مشهدی ها ربط می دهید اگر ظرفیت تماشای برنامه طنز را ندارید بهتر است بنشینید و همان سریال اشک و آه را ببینید!

شرکت کننده فصل پنجم «جوکر» افزود: «به هر یک میلیون بیننده می گویم اگر ظرفیت خود را افزایش نمی دهید، آگاهی خود را افزایش دهید.» یاد بگیرید که قضاوت نکنید. شما علی مسعودی یا کوروش میمنت را نمی شناسید، پس چرا قضاوت می کنید، چقدر دردناک است برای هنرمندی که زحمت می کشد به شما فرصتی برای شنیدن فحش بدهد. تماشای تلویزیون و برنامه های دیگر یا افزایش آگاهی فرهنگی خود برای درک دلیل این اتفاق جالب نیست.

شاید من اصلا نمیخندم

میمنت در ادامه گفتگوی خود با ایسنا در پاسخ به اینکه چقدر در زندگی واقعی شوخی می کند و می خندد؟ کمدی مذکور لبه تیغ است و به تراژدی نزدیک است. فکر نکنید که یک شخص جدی به زندگی نمی خندد. شاید شوخی او تندتر باشد. همه دنیا را از دید خود می بینند و هر کس روش دیگری برای خندیدن دارد. شاید من اصلا نخندیدم. یک موقعیت خنده دار ممکن است من را بخنداند، اما یک شوخی تکراری ممکن است برای من جالب نباشد.

سیروس میمنت: شما از پشت صحنه خبر ندارید

طنز ما را نجات می دهد

این بازیگر در پاسخ به اینکه در شرایط فعلی ساخت طنز چقدر کارآمد است؟ او گفت: «طنز بسیار مفید است. در دنیا جنگ است، جنگ های پرهزینه ای در دنیا وجود دارد، مخصوصاً در کشور خودمان، بیماری عروق کرونر قلب که بیش از دو سال است جلوی مردم را نگرفته است، ما همه این دردها را داریم، مشکلات روزمره را هم داریم. با این‌ها چه کار می‌توان کرد و ما را نجات داد؟ این فقط طنز و امید است. در چنین شرایطی تلویزیون و همه برنامه سازان وظیفه سنگین تری دارند که امید مردم را نگیرند و آنها را بخندانند و فضای شادی ایجاد کنند. مردم از صبح تا شب کار می کنند و هزار جور خبر دردناک می شنوند. شبی که برمی گردند، حداقل چیزی با خانواده پخش می شود تا خانواده با هم بخندند و انرژی بگیرند تا فردا دوباره همان مشکلات را پشت سر بگذارند. در شرایط کنونی جامعه ما بیش از هر زمان دیگری نیاز به طنز، خنده و امید دارد و این وظیفه سازمان صدا و سیما است که متاسفانه توجه چندانی به این امر ندارد.

«نون خ» در چرخه تکراری نمی افتد

میمنت که یکی از بازیگران سریال در حال پخش «ظهر خ» است، درباره اینکه چه ویژگی هایی می تواند این سریال کمدی را به سرنوشت برخی از سریال های تلویزیونی دچار نکند، می گوید؟ گفت: در مورد «نون خ» تا حالا این اتفاق نیفتاده است. فصل دو بهتر از یک بود و فصل سه بهتر از دو.

وی دلیل تاخیر یک ساله ساخت “نون خ” را تلاش تولیدکنندگان برای حفظ کیفیت دانست و گفت: چرا “نون خ” سال گذشته ساخته نشد؟ اگر قرار بود هر سال ساخته شود، مهم نبود، همه عوامل بود و می شد ساخت. اما آقای آقاخانی خیلی سخت گیر است و تا فیلمنامه خوبی نداشته باشد کار نمی کند. او معتقد است اگر 10 سال فیلمنامه خوبی نداشته باشیم، نیازی به ادامه نداریم. سریال «نون خ» تنها سریالی است که دچار رکود مداوم نشده و انشالله دیگر تکرار نخواهد شد.

سیروس میمنت: شما از پشت صحنه خبر ندارید

سیروس میمنت در چندین سریال کمدی تلویزیونی از جمله «خانه به دوش»، «متهم فرار کرد»، «سه رای سه رأی» و «چهار دیوار» بازی کرده است.

عکس ها از: فیلیمو شات

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.