مبارزات ورزشکاران یمنی زیر آتش جنگ


با وجود جنگ و بحران اقتصادی، زنان یمنی به انجام ورزش حرفه ای خود در این کشور ادامه می دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از Widdle East News، سحام عامر کیک بوکسور یمنی است که در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرده و در مسابقات داخلی و خارجی مدال هایی کسب کرده است. وقوع جنگ در یمن در سال 2014 سفرهای مکرر خارج از کشور را برای این جوان 25 ساله برای رقابت در خارج از کشور دشوار کرد، بنابراین او تصمیم گرفت از استعدادهای یمنی استفاده کند. او در 18 سالگی یک باشگاه ورزشی در صنعا، پایتخت یمن، تأسیس کرد که به آموزش نسل جدیدی از مبارزان زن اختصاص داشت.

مبارزات ورزشکاران یمنی زیر آتش جنگ

عامر کیک بوکسینگ را از 6 سالگی شروع کرد و تا کنون فعالیت موفقی داشته و در مسابقات منطقه ای کمربند مشکی و مدال کسب کرده است. برجسته ترین دستاورد او کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی باشگاه های عربی 2017 در امان بود که با وجود درگیری در یمن در آن شرکت کرد.

مبارزات ورزشکاران یمنی زیر آتش جنگ

عامر می‌گوید تمرین‌کنندگان هنرهای رزمی در نهایت شخصیت قوی‌تر و سطح بالاتری از اعتماد به نفس دارند. این ادعا توسط مطالعات علمی متعددی تأیید شده است که ادعا می‌کنند، علاوه بر فواید سلامت جسمانی، افرادی که در هنرهای رزمی شرکت می‌کنند سطوح پایین‌تری از اضطراب و بروز افسردگی کمتری دارند. برخی از محققان می گویند این تمرینات ممکن است جایگزینی ارزان برای درمان باشد.

عامر می‌گوید که یک دختر باید هنرهای رزمی را بیاموزد “تا بتواند وقتی در اتوبوس، خرید یا راه رفتن در خیابان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرد از خود دفاع کند.”

مبارزات ورزشکاران یمنی زیر آتش جنگ

دویدن در سالن ورزشی در وسط شهری که هدف حملات هوایی قرار گرفته است و در میانه یک منطقه جنگی دشوار است، بر دشواری انجام این کار می افزاید. به دلیل محاصره ائتلاف تحت رهبری عربستان که برای کنترل کشور تحت کنترل حوثی ها می جنگد، تامین تجهیزات ورزشی دشوار است. به دلیل کمبود منابع، مقامات رسمی ورزش یمن نیز ورزش مردان را در اولویت قرار می دهند.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.