بذرپاش: گزارش کارشناسی برنامه ششم را اواخر خردادماه منتشر می کنیممهرداد بذرپاش به همراه علی کامیار دادستان و دیگر مسئولان این نهاد نظارتی در جلسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی حضور یافتند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه رئیس دیوان محاسبات با استقبال از پیشنهاد انعقاد تفاهم نامه با کمیسیون اصل 90، تاکید کرد: .

بذرپاش افزود: انشالله به زودی تفاهم نامه ای بین دیوان محاسبات و کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی منعقد خواهد شد که نتیجه آن هم افزایی بیشتر در حفظ بیت المال و مبارزه با مفاسد اقتصادی خواهد بود.

وی با اشاره به تغییرات ساختاری و محتوایی به عنوان یکی از مهم ترین دستورالعمل های دیوان محاسبات، ورود به اقدامات مدیران و کوتاه شدن زمان رسیدگی را از وظایف اصلی دوره فعلی مدیریت این نهاد نظارتی عنوان کرد.

بذرپاش در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: یکی از مطالبات مهم رهبر معظم انقلاب اصلاح ساختار بودجه است که دیوان محاسبات طی دو سال گذشته در صدد انجام آن بوده است.

رئیس دیوان محاسبات کشور گزارش های ضمنی در سال اجرای بودجه را هشدارهای پیشگیرانه ای دانست که برای جلوگیری از انحراف بیشتر در هزینه ها به مدیران دستگاه ها داده می شود.

وی گفت: امسال در تلاش هستیم تا پایان تیرماه گزارش کسری بودجه سال گذشته را به مجلس و ملت عزیز ایران ارسال کنیم. همچنین در نظر داریم تا پایان بهار یا اوایل تابستان گزارش کارشناسی برنامه ششم توسعه را ارائه کنیم تا در مورد برنامه هفتم تصمیم بهتری گرفته شود.

بذرپاش تاکید کرد: امسال را سال اطلاعات دادگاه نامگذاری کرده ایم و در این راستا جستجوی اتصال به پایگاه های مرجع مانند سامانه صنعا و پاکنا و تغییر فرآیندهای حسابرسی و بررسی الکترونیکی را در دستور کار قرار داده ایم. “

در این جلسه علی کامیار دادستان دیوان محاسبات کشور با اشاره به اقدامات تحولی در حوزه تحقیق و تفحص طی سال 1400، بازگشت 15 هزار میلیارد تومان به خزانه کشور را اقدامی تاریخی دانست که در آن به جای توقیف پرونده ها، فرآیند پیشگیری و بررسی بر اساس خروجی از فعل استفاده می شود.

در نشست مشترک کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی و مسئولان دیوان محاسبات، حجت الاسلام شجاعی رئیس کمیسیون و حجت الاسلام پژمان فر، علی خضریان، میرسلیم، ارکانی و حسینیه پور به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و از این موضوع مثبت تقدیر کردند. تحولات در اداره حسابرسی وی خواستار انعکاس رسانه ای اقدامات این نهاد نظارتی در محل شد.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.