نام رمضانی سردار شهید

[ad_1]

ناظریان پس از پیروزی انقلاب برای حفظ دستاوردهای انقلاب و ادامه راه شهدا وارد نهاد مقدس سپاه شد و به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. در سال 1360 سخنان امام خمینی (ره) که خطبه عقد خود را به همسرش ایراد کردند، زندگی ایشان را برکت دادند. امام خطاب به او و همسرش فرمود: بروید متعهد شوید و شاد باشید.

به گزارش ایسنا، رمضان ناظریان متولد اردیبهشت 1333 است و به دلیل مصادف شدن سالروز تولدش با ماه مبارک رمضان، نامش را رمضان گذاشته اند. او همچنان در غم از دست دادن هر دو بود و برادرش درگذشت. به خانه عمویش رفت و با آنها زندگی کرد.

تحصیلات خود را تا کلاس ششم در منزل عمویش ادامه داد. او سپس برای تأمین مخارج خود کار کرد. رمضان در اوایل نوجوانی با مبارزان انقلابی و شناخت آگاهانه ای که نسبت به امام کسب کرده بود همراه بود. او را به عنوان مرجع تقلید خود برگزید و در صحنه های مبارزه با او از او پیروی کرد.

پس از پیروزی انقلاب برای حفظ دستاوردهای انقلاب و ادامه راه شهدا وارد نهاد مقدس سپاه شد و به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. در سال 1360 سخنان امام خمینی (ره) که خطبه عقد خود را به همسرش ایراد کردند، زندگی ایشان را برکت دادند. امام خطاب به او و همسرش فرمود: بروید متعهد شوید و شاد باشید.

اولین سمت او در سپاه در اختیار یک گروه 9 نفره از گردان سوم سپاه هفتم بود. پس از مدت کوتاهی و ظهور شایستگی ها و توانایی هایش، فرماندهی گردان حضرت علی اصغر(ع) لشکر 10 سیدالشهدا(ع) در عملیات والفجر 8 به او محول شد و با جان و دل پذیرفت.

سرانجام در روز اول اسفند سال 64 در جزیره فاو به شهادت رسید. پیکر شهید رمضان ناظریان برای همیشه در منطقه عملیاتی «والفجر 8» ماندگار شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.