وزیر اقتصاد: اسامی ابربدهکاران 11 بانک دولتی اعلام شدوزیر اقتصاد و دارایی اسامی ابربدهکاران 11 بانک دولتی را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، احسان خاندوزی گفت: یکی از مشکلات قدیمی این بود که چندین سال بخشی از منابع بانک در دست برخی مشتریان بدخلق ماند و مانع از دسترسی مردم به منابع بانک شد. با دستور رئیس جمهور، بانک های دولتی ابتکار عمل برای افشای اسامی بدهکاران بد را به دست گرفتند تا آنها را متقاعد کنند که بدهی های خود را تسویه کنند.

وی افزود: امروز اسامی بدهکاران عمده 11 بانک دولتی اعلام شد. به استثنای بانک قرض الحسنه مهر و توسعه تعاون که بدهکار معوق بالای 100 میلیارد تومان نداشتند، همه بانک های دولتی این کار را کردند. مرحله بعدی بررسی این لیست و اعلام میزان دقیق بدهی های معوق بانک ها است. در مراحل بعدی کمتر از 100 میلیارد تومان بدهکار اعلام می شود.

وزیر اقتصاد ادامه داد: بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱ تمامی بانک های دولتی و خصوصی موظف هستند اطلاعات بدهکاران بانکی را در اختیار بانک مرکزی قرار دهند.

وی همچنین در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: بانک های وزارت اقتصاد امروز برای اولین بار در حوزه بانکی کشور اسامی بدهکاران معوق (بدهی بیش از 100 میلیارد تومان) را در سایت خود منتشر کردند. کاهش سهم بانکی از حساب های بد به معنای فضای بیشتر برای تولیدکنندگان خوب و افراد خوب است.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.