محل قرارگیری دستگاه بیو و نوروفیدبک و تحریک مغناطیسی مغز در کشور

[ad_1]

محققان یکی از شرکت های فناور با طراحی و ساخت دستگاه هایی در زمینه علوم اعصاب مانند نوروفیدبک و بیوفیدبک توانستند نیاز بخش های پزشکی و تحقیقاتی کشور را برطرف کنند.

دکتر. مسعود نصرت آبادی، مدیر تحقیق و توسعه دانشبانیان در گفت وگو با ایسناوی گفت: این شرکت در زمینه دستگاه های نوروفیدبک و بیوفیدبک در حوزه علوم اعصاب فعال است. این دستگاه ها در انواع 3، 6، 8 و 12 کاناله تولید می شوند و همچنین دستگاه های EEG برای مطالعه امواج مغزی برای مطالعات ERP و مطالعات خواب در انواع 19، 32 و 64 کانال از دیگر محصولات این شرکت است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از محصولات این شرکت دستگاه تحریک الکتریکی مغز یا TES است که می توان از آن برای اعمال محرک های مختلف به مغز استفاده کرد. تفاوت این محصول با سایر دستگاه های موجود در ایران این است که این دستگاه نرم افزار مخصوص به خود را دارد و با این نرم افزار می توان پروتکل های زیادی را پیکربندی کرد و جستجوهای زیادی را با آن انجام داد.

نصرت آبادی ارائه بانک اطلاعاتی مشتریان را از دیگر مزیت های دستگاه TES برشمرد و خاطرنشان کرد: دستگاه دیگری که در این شرکت طراحی و عرضه می کنیم دستگاه تحریک مغناطیسی مغز است که بسیار قدرتمند بوده و تنها در 5 تا 6 کشور تولید می شود. .

مدیر تحقیق و توسعه این شرکت گفت: استفاده از دستگاه تحریک مغناطیسی این دستگاه بهترین درمان برای برخی از اختلالات بسیار جدی است، مانند بسیاری از افسردگی ها و وسواس های فکری که به دارو جواب نمی دهند.

وی افزود: این دستگاه دارای سیم پیچی است که جریان الکتریکی بسیار قوی در آن وارد شده و به آهنربا تبدیل می شود و 1.5 تا 2 تسلا میدان مغناطیسی ایجاد می کند و آن میدان مغناطیسی با سرعت 5 سانتی متر وارد مغز می شود و ممکن است بخشی از فعال کردن مغزی باشد که به دلیل افسردگی غیرفعال شده است.

نصرت آبادی این روش را روشی غیردارویی برای بهبود عملکرد مغز عنوان کرد و ادامه داد: از جمله این دستگاه ها دستگاه تحریک مغناطیسی مغز، نوروفیدبک، بیوفیدبک و نوار مغزی دارای مجوز از وزارت بهداشت است و توانستیم آن ها را در کشور به بازار عرضه کنیم. . “

وی افزود: همچنین چندین پژوهشکده نیز به دستگاه های تولید شده در این شرکت مجهز شده اند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.