گرافیک در خدمت مردم و جامعه است

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان نشست تخصصی گرافیک با حضور مسعود نجابتی در عمارت سعدی حوزه هنری اصفهان برگزار شد.

نجابتی با اشاره به اینکه هنر گرافیک بیشتر با انقلاب و مردم عجین شده است، گفت: گرافیک به طبع و کاربردی بودن خود همواره در خدمت جامعه و اهداف مردم بوده و گاه در خدمت فساد و فحشا بوده است، مانند بسیاری از حوادث غیرانسانی. در غرب.” با استفاده از هنر گرافیک و رسانه و گاه در خدمت اهداف و ارزش های انسانی مانند انقلاب اسلامی، وارونه ارائه می شود. اما می توان گفت که چاپخانه در هیچ تمدن دیگری این گونه کار نمی کرد و به موضوعی نمی پرداخت.

وی با اشاره به اینکه اولین تبلیغات، پدیده هایی است که گرافیک در آنها ظاهر می شود، گفت: نگارش بیانیه از سال 1340 آغاز شد و پس از آن به تدریج گرافیک بیشتری ظاهر شد و به شاخه ها و ابعاد دیگری تبدیل شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: هنر گرافیک به یک قالب محدود نمی شود، بلکه به دلیل ماهیت و جوهره اش، در همه شکل های زندگی به شکل های مختلف حضور دارد و هرگاه راهی پیدا کند، راه و شکل دیگری پیدا می کند. فعالیت.” .

نجابتی گفت: پس از اعلام، نقاشی های دیواری و دیوارنگاری شکل گرفت و موبایل هایی با آن در نقاط مختلف شهر و با محوریت انقلاب ساخته شد.

وی ادامه داد: اولین نمایشگاهی که به طور رسمی توسط اساتید و دانشجویان دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران ایجاد شد، در 29 آذرماه 57 تشکیل شد که در آن همه گروه های مختلف دانشجویی و طیف های مختلف فکری پای کار آمدند. از انقلاب

نجابتی افزود: از ویژگی های این پوسترها می توان به انتخاب رنگ محدود، قاب بندی واضح، استفاده بیشتر از رنگ قرمز و مشکی، سادگی در تکنیک، اهمیت در سرعت طراحی و تولید پوستر و استفاده از نرم افزارهایی مانند ماژیک، قیچی، مقوا و … اشاره کرد. اسپری. . چه چیزی این پوسترها را ساده و در عین حال صمیمی کرده است.

وی تصریح کرد: دومین نمایشگاه آثار طراحان گرافیک ایرانی در تاریخ 20 بهمن 95 توسط چند تن از جوانان متدین که اکثر آنها دانشجوی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بودند در زیر زمین حسینیه ارشاد برگزار شد. علاقه مند به هنر و امپریالیسم بود و با رشد این گروه، فرهنگسرای نهضت اسلامی به مدیریت مرحوم طاهر صفاریان ایجاد شد که هنرمندان متعددی از همه عرصه های هنری در آن فعالیت داشتند که نام آن کمپو شد. هنر و اندیشه اسلامی

این طراح گرافیک گفت: یکی از فعالیت های حوزه هنری تکثیر آثار هنری و انتقال آن به جامعه بود و این یکی از برکات انقلاب بود. او هنر را با حبس گالری ها و انحصار افراد خاص وارد جامعه کرد، نگاهی که باید ادامه پیدا کند.

وی افزود: “گرچه گرافیک به نظر می رسد که از نظر آکادمیک زاده تمدن غرب است، اما ذاتاً ریشه در تمدن ما دارد. ما هرگز هنر برای هنر نداشتیم.” هنر وسیله ای برای رسیدن به اهداف و ارزش های والای انسانی و همچنین گرافیک بوده و هست.

پس از این مراسم از محمد موحدیان عطار، گرافیست اصفهانی تجلیل شد و نمایشگاهی از آثار وی در عمارت سعدی افتتاح شد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.