فریب سلول های سرطانی به روشی جدیدایسنا/ خراسان رضوی نتایج تحقیقات پیش بالینی نشان می دهد که ترکیبات آهن مانند برای درمان بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما، یک سرطان تهاجمی مغز، نویدبخش است.

یک درمان جدید که در مرکز سرطان کالج پزشکی ویسکانسین در ایالات متحده مورد مطالعه قرار گرفت، منجر به آزمایش بالینی برای گلیوبلاستوما، یک نوع نادر و تهاجمی سرطان مغز شد که همچنین شایع‌ترین تومور اولیه مغز در بزرگسالان است.

با وجود چندین دهه تحقیق در سراسر جهان، تنها دستاوردهای تدریجی برای بهبود یا بهبود کیفیت زندگی بیماران گلیوبلاستوم حاصل شده است. گزینه های درمانی محدود است و معمولاً شامل ترکیبی از جراحی، پرتودرمانی و شیمی درمانی است.

اکنون، یک کارآزمایی بالینی جدید در بیمارستان فراترت و کالج پزشکی ویسکانسین در حال ارزیابی یک درمان جایگزین است که به صورت خوراکی داده می شود.

این درمان نتیجه سال ها تحقیق دکتر Dr. کریستوفر چیتامبار در آزمایشگاه در مورد فرآیندهای وابسته به آهن در بیولوژی سرطان و مکانیسم‌هایی که ترکیبات گالیوم متابولیسم آهن را هدف قرار می‌دهند و رشد سلول‌های بدخیم را مهار می‌کنند.

در تحقیقات پیش بالینی، دکتر. چیتابار و دکتر. کاتلین اشمیندا دریافت که گالیوم مالتولات (GaM)، هنگامی که به صورت داخل وریدی تجویز می‌شود، رشد گلیوبلاستوما را در مدل تومور مغزی موش به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. تحقیقات دیگر نشان داده است که گالیوم مالتولات که به صورت خوراکی به موش های مبتلا به گلیوبلاستوم داده می شود، اندازه تومورهای آنها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و بقای آنها را افزایش می دهد.

لازم به ذکر است که گالیوم مالتولات یک درمان ترکیبی بالقوه برای سرطان، بیماری های عفونی و بیماری های التهابی است.

مالتولات گالیم در ابتدا توسط دانشمند دانشگاه هاروارد و استنفورد، دکتر دکتر ساخته شد. Lawrence R. ساخته شده از Bernstein، شکل خوراکی فلز گالیوم است که دارای خواص شیمیایی زیادی در بدن با فرم بسیار اکسید شده آهن، Fe(III) است.

مطالعات متعددی که رابطه بین آهن و سرطان را بررسی کرده اند نشان داده اند که افزایش سطح آهن در بدن ممکن است با افزایش خطر و شدت سرطان مرتبط باشد، زیرا سلول های سرطانی برای تکثیر و تکثیر به آهن متکی هستند.

از آنجایی که گالیم شبیه آهن Fe(III) است (شکلی از آهن که توسط سلول های سرطانی جذب می شود)، سلول های سرطانی به جای آهن، گالیوم را جذب می کنند که از تکثیر آنها جلوگیری می کند و در نهایت منجر به مرگ آنها می شود.

دکتر دکتر گفت: “کشف فعالیت ضد سرطانی گالیوم مالتولات در برابر گلیوبلاستوما در تحقیقات پیش بالینی بسیار هیجان انگیز است.” کریستوفر چیتامبار، استاد بازنشسته پزشکی و بیوفیزیک در گروه هماتولوژی و انکولوژی در کالج پزشکی ویسکانسین. این کشف راه را برای توسعه این ماده به عنوان دارویی برای درمان گلیوبلاستوما در بیماران باز می کند.

وی افزود: مکانیسم ضد سرطانی گالیوم مالتولات برای سایر تومورهای جامد نیز استفاده می شود.

این مطالعه توسط یک شرکت نرم افزار تصویربرداری، با بودجه بنیاد تومور مغزی Musella و مرکز سرطان کالج پزشکی ویسکانسین تامین می شود.

این شرکت با بیش از یک دهه تجربه در تجزیه و تحلیل کمی تصاویر تومور مغز، از جمله تجزیه و تحلیل برای چندین آزمایش چند مرکزی ملی، راه حل های تجزیه و تحلیل تصویر را برای ارزیابی پاسخ به مالتولات گالیوم ارائه می دهد.

مایکل اشمیندا، مدیرعامل این شرکت گفت: “ما با تیم بزرگی از دانشمندان و پزشکان کار می کنیم و همه مشتاقانه منتظر پیشرفت این تحقیقات هستند.”

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.