روابط خود با همسایگان را با دقت و وسواس دنبال کنیم / نباید در دام خوش بینی گرفتار شویم.

[ad_1]

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: در حال حاضر نسل جدیدی از رهبران در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس ظهور کرده اند که ویژگی های متفاوتی با رهبران قبلی دارند و در این زمینه تلاش می کنند برای تقویت جایگاه خود در درون خود گام بردارند. کشورها.”

صباح زنگنه در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که فکر می کند مهمترین اولویت دستگاه سیاست خارجی کشور در سال جاری در عرصه منطقه ای به ویژه در برخورد با کشورهای حوزه خلیج فارس و غرب آسیا چیست. و چرا تلاش برای بهبود روابط با برخی از این کشورها از جمله عربستان سعودی به نتیجه نرسیده است؟ وی گفت: در حال حاضر نسل جدیدی از رهبران در این حوزه ها مسئولیت داشتن ویژگی های متفاوت با رهبران قبلی را بر عهده گرفته اند و تلاش می کنند برای تقویت جایگاه خود در داخل کشور گام بردارند و در این زمینه شاهد رفتارهای متزلزل هستند. . گفت: در حوزه سیاست داخلی و خارجی هستیم.

زنگنه با بیان اینکه تلاش می کنند از رویه های کلاسیک و سنتی دور شده و حداقل در داخل کشور خود سیاست های نوسازی را دنبال کنند، افزود: البته در روند تثبیت قدرت و موقعیت خود در داخل کشور خود، دستگیر و محدود می کنند. ” مخالفان شما انجام می دهند.

وی با بیان اینکه در بررسی سیاست‌های آنها شاهد نوعی رویه‌های سینوسی و سیاست‌های نوسانی هستیم، گفت: نمی‌توان انتظار داشت سیاست‌های پایدار و مستحکمی در عرصه منطقه‌ای داشته باشند و از سوی دیگر تعامل با سایر کشورها از جمله همسایگان داشته باشند. کشورهای متاثر از فضای A. جهان، فراز و نشیب های قدرت های بزرگ، نیز موضوع انرژی و اقتصاد است.

این کارشناس ارشد خاورمیانه با بیان اینکه در نوع تعامل با این کشورها نمی توان سیاست واحدی را در پیش گرفت و باید مطابق با سیاست های آنها عملی شود، گفت: تاکنون چهار دور مذاکره ایران و عربستان انجام شده است. عربستان انجام شده است و می بینیم که ناگهان با رفتارهای مضحک و افراطی می توان مذاکرات را به حالت تعلیق درآورد، بنابراین نمی توان محاسبه دقیقی درباره این روند داشت.

زنگنه با بیان اینکه هر زمان اعلام می شود در تلاش برای بهبود روابط هستیم باید به این نکته نیز توجه کنیم که دلایل متعددی در منطقه وجود دارد که خوش بینی را به بدبینی تبدیل می کند، در این زمینه لازم است. دام خوش‌بینی را در این زمینه گرفتار کرده و وسواس و حساسیت روابط با همسایگان را با دقت دنبال کنید.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.