45 درصد رشد اقتصادی ناشی از بهره وری است

[ad_1]

ایسنا/ زنجان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان گفت: امسال رشد 8.7 درصدی استان زنجان پیش بینی می شود که 45 درصد از این پیشرفت از طریق بهره وری حاصل شود.

خلیل قاسملو در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: تیم اقتصادی استان به دنبال هماهنگی و حرکت برنامه ها در راستای تحقق شعارهای دولت از جمله مردمی سازی اقتصاد، مبارزه با رانت خواری و فساد و کاهش نابرابری است.

وی افزود: همه این شعارها در تحقق اهداف کلان اقتصادی از جمله کنترل تورم، بیکاری و تعدیل ضریب جینی رخ می دهد. کشور در این موارد وضعیت خوبی ندارد، بنابراین همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند، اقتصاد در رأس مشکلات کشور قرار دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: همه این موارد باید در زمینه تولید، سرمایه گذاری و اشتغال دیده شود تا نتایج به طور مستقیم بر این موارد تأثیر بگذارد و باعث رشد و ارتقای آنها شود. البته رشد این شاخص ها بر سایر شاخص ها نیز تاثیر مثبت خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان با بیان اینکه هم درآمد و هم هزینه باید متناسب با بهره وری باشد، تصریح کرد: امسال رشد 8.7 درصدی برای استان زنجان پیش بینی شده است که 45 درصد این پیشرفت باید از طریق بهره وری باشد. .

قاسملو گفت: باید منابع به نوعی در فعالیت ها سرمایه گذاری شود و به بخش هایی اختصاص داده شود که بیشترین تاثیر را در رشد اقتصادی دارند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.