زلنسکی: روسیه از “گرسنگی” به عنوان سلاح استفاده می کند

[ad_1]

ولودیمیر زلنسکی در سخنرانی خود در پارلمان ایرلند تاکید کرد که این کشور در تراژدی که روسیه علیه کشورش به راه انداخته است، “بی طرف” نیست. او مدعی شد که روسیه بنادر و انبارهای مواد غذایی را هدف قرار می دهد تا از «گرسنگی» به عنوان «سلاح» علیه مردم اوکراین استفاده کند.

به گزارش وب سایت ایندیپندنت، سناتورها و 45 دیپلمات خارجی در پارلمان ایرلند گرد هم آمدند تا سخنان ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین را بشنوند. رئیس جمهوری که کشورش در هفته ششم جنگ با روسیه قرار دارد.

او در این ویدئو گفت: از روز اول، شما از اوکراین حمایت می کنید و این یک واقعیت است. شما در انجام این کار دریغ نکردید و بلافاصله از روز اول حمایت خود را آغاز کردید. حتی به عنوان یک کشور بی طرف، در مقابل این فاجعه بی طرف نمانید».

زلنسکی افزود که از همه شهروندان ایرلندی به خاطر حمایتشان از تحریم‌ها علیه روسیه «قدردان» است.

وی گفت: از حمایت مالی و بشردوستانه شما و از حمایت شما از مردم اوکراین سپاسگزارم. اوکراینی هایی که به کشورشان پناهنده شده اند».

با این حال، ولودیمیر زلنسکی خواستار رهبری بیشتر ایرلند شد.

او گفت: «فقط به آن فکر کن. 10 میلیون اوکراینی که به دلیل جنگ از کشور فرار کردند. این چیزی نیست که ما نتوانیم بفهمیم. نیروهای روسیه در تلاش برای اشغال خاک اوکراین هستند. ما می خواهیم مطمئن شویم که روسیه به دنبال صلح است و می خواهد از شر ما خلاص شود. لطفا، من از شما می خواهم که رهبری بیشتری نشان دهید. من از شما می‌خواهم که اتحادیه اروپا را متقاعد کنید تا تحریم‌های شدیدتری علیه روسیه اعمال کند تا اطمینان حاصل شود که ماشین جنگی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه متوقف می‌شود. ما باید تجارت با روسیه را پایان دهیم. ما باید روابط بین بانک های روسیه و سیستم جهانی را قطع کنیم. منابع درآمد نفتی خود را حذف کنید. روسیه بنادر دریایی و منابع غذایی را هدف قرار می دهد تا از «گرسنگی» به عنوان سلاحی علیه مردم اوکراین استفاده کند.

زلنسکی گفت که یک انبار جدید که در آن مواد غذایی، سوخت و تجهیزات کشاورزی نگهداری می‌شد توسط موشک‌های روسی “مکرانه” مورد اصابت قرار گرفت.

رئیس جمهور اوکراین گفت: اجساد در خیابان های ماریوپل رها شده و مشخص نیست چند نفر کشته شده اند، اما این یک تاکتیک روسی است که در بیشتر شهرها اجرا می شود.

وی افزود: «شاید تا به حال نام این شهرها را نشنیده باشید. ممکن است غیرممکن به نظر برسد، اما این حقیقت دارد. اجساد در خیابان های ماریوپل دفن شدند و مردم در جاده ها هنگام فرار کشته شدند. در چهل و دومین روز جنگ، حداقل 167 کودک کشته شدند، 927 مرکز آموزشی و 258 بیمارستان مورد حمله قرار گرفتند و 78 آمبولانس مورد هدف قرار گرفتند.

وی گفت: “من متقاعد شده ام که تمام اروپا می تواند به این جنگ پایان دهد و صلح و ثبات را در شرق اروپا بازگرداند.” ما نباید بیش از این معطل کنیم. هرچه حمله روسیه به اوکراین بیشتر طول بکشد، عواقب آن نه تنها برای قاره (اروپا) بلکه برای کشورهای همسایه نیز جدی‌تر خواهد بود.»

زلینسکی گفت: «بنابراین بیایید با هم کار کنیم و نشان دهیم که اوکراین و ایرلند با هم می‌توانند بیش از آنچه قدرت‌های بزرگ جهان تلاش می‌کنند از بین ببرند، انجام دهند.

ولودیمیر زلنسکی همچنین درگذشت پیر زاکرسسکی، روزنامه‌نگار ایرلندی کشته شده در اوکراین را تسلیت گفت.

او در پایان گفت: از شما ایرلند متشکرم. “صلح با اوکراین.”

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.