راه آهن یزد در سال گذشته 19 میلیون تن بار جابه جا کرده است

[ad_1]

ایسنا/ یزد مدیرکل راه آهن یزد اعلام کرد: طی سال 1400 در مجموع عملکرد تخلیه و بارگیری، رکورد حمل 19 میلیون و 450 هزار تن بار به ازای هر 188 هزار واگن در راه آهن یزد به ثبت رسید.

«رحمت رحمت نژاد» به عملکرد راه آهن یزد در یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: طی سال 1400، 19 میلیون و 450 هزار تن مواد معدنی و مواد معدنی صنعتی از نقاط مهم بارگیری راه آهن یزد از جمله چادرملو، چغارت و … بارگیری و تخلیه شد. گندله سازی اردکان».

وی با اشاره به سهم 29 درصدی اداره کل راه آهن یزد در محموله های کل کشور، تصریح کرد: در مدت مذکور، میزان 13 میلیون و 690 هزار تن مواد معدنی، کنسانتره و گندله از مبادی سنگ آهن ایران مرکزی به ثبت رسیده است. (چغارت)، گندله سازی و استخراج چادرملو اردکان به ذوب آهن اصفهان، ذوب آهن اصفهان، فولاد خوزستان و بخشی برای صادرات به بندرعباس بارگیری شد.

رحمت نژاد خاطرنشان کرد: در عملکرد تناژ تخلیه در سال مذکور، 5 میلیون و 750 هزار تن محموله از قبیل آهن اسفنجی، سنگ آهن، بالاست، گندم، گوگرد خام، آهن و سایر اقلام در این اداره تخلیه شد. سال گذشته در این زمینه 4 درصد رشد داشتیم.

وی با اشاره به جایگاه ویژه منطقه یزد در ثبت تن محموله خالص جابجا شده بین خطوط ریلی کشور، افزود: طی سال گذشته میزان خالص محموله جابجا شده به ازای هر تن پنج میلیارد و 900 میلیون تن و بر حسب تن مبدا بوده است. -مقصد، مبلغ شش میلیارد و 460 میلیون تن ثبت شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی راه آهن یزد، این اداره کل در سال گذشته با صادرات 12 هزار و 185 تن محموله از قبیل آهن، میلگرد، شیشه، کاشی و نایلون، رشد چشمگیری 170 درصدی را نسبت به سال 1399 به ثبت رساند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.