اتحاد و انسجام مهمترین عامل اقتدار امت اسلامی استایسنا/ قم وی حمایت الهی، امنیت، صلح و پیروزی را از برکات فراوان وحدت و همبستگی عنوان کرد و گفت: پیروزی امت اسلامی در سایه وحدت حاصل می شود و وحدت مهمترین عامل اقتدار امت اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی سخنران حرم حضرت معصومه(س) طی سخنانی با موضوع جزء خوانی قرآن که امروز 15 فروردین ماه در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد. کرامت با بیان اینکه و راه اولیای خدا راه ایجاد همبستگی است، گفت: خداوند در سوره مائده می فرماید: ملت هایی که باطل می گویند هم اگر با هم متحد نشوند موفق نمی شوند.

وی ادامه داد: امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه می فرماید: به خدا سوگند دشمنانت شما را شکست خواهند داد زیرا آنها با وجود باطل و شما با وجود حق با شما متحد هستند اما از شما. نیز پراکنده است.

استاد حوزه علمیه افزود: خداوند متعال در آیه وَ عَتَصِموا بِحَبلِ اللّهِ جَمیعًا وَا تَفَرَقوا سوره آل عمران می فرماید: ای کسانی که به ریسمان الهی ایمان آورده اید به این قرآن که همان قرآن است به یکدیگر چنگ بزنید.

حاج ابوالقاسم با اشاره به اینکه خداوند متعال در جهت ایجاد انسجام بین آحاد جامعه اسلامی گام برداشته است، گفت: اولین و مهمترین آنها نمادهای مشترک امت اسلامی مانند قبله مشترک، کتاب است. زبان مشترک و عبادت در سراسر او امت اسلامی را متحد می کند که باید به این دیدگاه ها توجه ویژه داشت.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در آیات جزء دوم قرآن کریم نکات زیادی درباره قبله مشترک وجود دارد، تصریح کرد: مردم در همه جای دنیا برای قبله دعا می کنند، بنابراین این قبله مشترک رمز وحدت امت اسلامی است.

وی ادامه داد: همچنین قرآن به عنوان کتاب مشترک ما مسلمانان رمز وحدت و انسجام امت اسلامی است، این کتاب کتابی است که اگر به آن پایبند باشند کل امت اسلامی را هدایت می کند.

حاج ابوالقاسم گفت: زبان عربی به عنوان زبان مشترک امت اسلامی باید مورد توجه همه مسلمانان قرار گیرد و عربی را به عنوان زبان دوم طبق اصل 16 قانون اساسی از آنجایی که زبان قرآن و علوم است یاد بگیرند. تعلیم و تربیت اسلامی عربی است و ادبیات فارسی به طور کامل در آن ادغام شده است. این زبان بعد از دبستان تا پایان دبیرستان باید در تمامی کلاس ها تدریس شود.

وی روزه را یکی از عبادات رایج امت اسلامی عنوان کرد که در ماه مبارک رمضان سراسر جهان اسلام را به هم پیوند می دهد و عامل مهمی در انسجام و اقتدار امت اسلامی است. عوامل انسجام

کارشناس مذهبی حرم سنهورا دا دیگنیداد ادامه داد: علاوه بر این نمادهای مشترک، خداوند متعال شعائر جمعی را برای ما تشریع کرده است تا در جامعه اسلامی و نماز جمعه، نماز جماعت خانه خدا و نماز جمعی و همین قرآن ادغام شود. “دایره های آنیک.” آنچه مسلماً مورد علاقه خداوند متعال است، یکی از مهمترین عوامل انسجام و وحدت امت است.

یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امام صادق (ع) فرمودند هر چهل نفر که با هم ملاقات و دعا کنند، خداوند متعال خواسته آنها را حتماً برآورده می کند، گفت: همه این روایات دلالت بر این دارد که خداوند همان جامعه است. عشق ها و این اجتماع مایه انسجام و این انسجام مایه عشق و در نهایت قدرت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه خداوند در جزء دوم قرآن کریم به موضوع حج پرداخته است، حج را یکی از مهمترین عبادات وحدت امت دانست و یادآور شد: رهبر معظم انقلاب درباره حج فرمودند ما بر این باورند که یکی از بزرگترین اهداف حج، اتحاد مسلمانان است.

حاج ابوالقاسم با تاکید بر اینکه وحدت اسلام و وحدت افکار و آرای مسلمانان برای استکبار به ویژه آمریکا خطرناک است و این واقعیتی است که امام ما بارها بیان کرده است، افزود: وظیفه ماست که کار کنیم. با تمام قوا برای حفظ وحدت و وحدت امت اسلامی.

وی حمایت الهی، امنیت، صلح و پیروزی را از برکات فراوان وحدت و همبستگی عنوان کرد و گفت: پیروزی امت اسلامی در سایه وحدت حاصل می شود و وحدت مهمترین عامل اقتدار امت اسلامی است.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.