اوج و فرودهای تنیس روی میز در دهه 1400

[ad_1]

تنیس روی میز در سال گذشته فراز و نشیب هایی را پشت سر گذاشته است، اما این اتفاق نیفتاده است و منتظر نتایج بهتر هستیم.

به گزارش ایسنا، سال 1400 روز بزرگی برای تنیس روی میز ایران نبود و می توان انتظار عملکرد درخشان تری از بازیکنان ایرانی داشت. مهمترین اتفاق مثبت سال گذشته انتصاب افشین بدیعی به عنوان دبیرکل آسیایی بود اما در رویدادهای مهمی مانند مسابقات جهانی و المپیک نتیجه مورد انتظار به دست نیامد.

نوشاد از المپیک بازماند

نیما عالمیان در یک ساعت مانده به شروع سال 1400 سهمیه المپیک را کسب کرد و بعد از آن همه منتظر اعلام رنکینگ المپیک بودند تا ببینند نوشاد عالمیان هم می تواند برای سومین بار سهمیه المپیک را کسب کند یا خیر و نشد. اتفاق بیفتد و در خرداد ماه مشخص شد که نوشاد از طریق رده بندی سهمیه را شکست نداده است. به این ترتیب نیما عالمیان تنها نماینده تنیسور ایرانی در المپیک توکیو بود.

اوج و فرودهای تنیس روی میز در دهه 1400

حذف جنجالی از المپیک

نیما عالمیان برای دومین بار در المپیک حضور داشت. او در اولین بازی خود مقابل یک بازیکن انگلیسی شکست خورد. نیما پس از این شکست موشک خود را شلیک کرد که با انتقادات زیادی مواجه شد. وی پس از هجمه های فراوان به جنبش جهانی، از مردم ایران بابت شکست مقابل نماینده انگلیس عذرخواهی کرد و با اشاره به اعتراض مکرر داور به این شیوه، از برخورد نادرست پرتاب موشک روی میز ابراز تاسف کرد. در لحظات حساس بازی

اوج و فرودهای تنیس روی میز در دهه 1400

شانس مدال آسیا از دست رفت

دومین مسابقه بزرگ تنیس روی میز در سال 1400 مسابقات قهرمانی آسیا بود. تیم ایران به دلیل غیبت چین تنها یک قدم تا کسب مدال تیمی فاصله داشت و با شکست مقابل هندوستان و عدم صعود به نیمه نهایی، با شکست هنگ کنگ و سنگاپور برای اولین بار در رده پنجم آسیا قرار گرفت. در این رقابت ها تیم ایران موفق شد جواز حضور در مسابقات تیمی قهرمانی جهان 2022 را کسب کند.

در بخش انفرادی نوشاد عالمیان به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد و در نهایت شکست خورد و حذف شد.

در بخش دونفره نوشاد و نیما عالمیان در مرحله یک چهارم نهایی جدول دونفره در یک قدمی مدال شکست خوردند و حذف شدند.

اوج و فرودهای تنیس روی میز در دهه 1400

در جام جهانی خیلی خوب نیست

جام جهانی آمریکا یکی دیگر از مسابقات حساس تنیس روی میز ایران در سال 1400 بود که نوشاد و نیما عالمیان پس از انجام یک بازی در جدول دونفره و باخت به فرانسه حذف شدند.

در جدول انفرادی نوشاد عالمیان و امیرحسین هدایی در مرحله سی و دوم شکست خوردند و حذف شدند.

اوج و فرودهای تنیس روی میز در دهه 1400

طلسم زن 49 ساله شکسته شده است

تیم بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در جایگاه نهم قرار گرفت و دو پله از دور قبل فاصله داشت. بانوان ملی پوش ایرانی پس از 49 سال توانستند به جمع 10 تیم برتر آسیا صعود کنند و سهمیه حضور در مسابقات جهانی را نیز کسب کنند.

ملیکا کرمی در همین مسابقات توانست برای اولین بار در تاریخ پینگ پنگ بانوان ایران به جمع 16 بازیکن برتر قهرمانی آسیا راه یابد.

اوج و فرودهای تنیس روی میز در دهه 1400

مهمترین اتفاقات پیش رو

تنیس روی میز در سال 1401 دارای مسابقات مهمی مانند بازی های کشورهای اسلامی، بازی های آسیایی و مسابقات جهانی تیم ها می باشد.

با توجه به اینکه نوشاد در دوره قبل بازی ها موفق به تاریخ سازی شد و به مدال برنز دست یافت، انتظار می رود در این دوره نیز شاهد عملکرد درخشانی از بازیکنان تنیس روی میز ایران باشیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.