دروغی که مد شد! – ایسنا

[ad_1]

«دروغ اول آوریل» و «دروغ سیزده» به دلیل تقارن تاریخی که با یکدیگر داشتند بخشی از فرهنگ ما شدند و سنتی به نام «دروغ سیزده» را در ایران پایه گذاری کردند.

بر اساس گزارش ها ايسنادر برخی کشورها مانند ایالات متحده، بریتانیا، اتریش، نیوزلند و غیره، اول آوریل روز اول آوریل است. به این ترتیب مردم صبح تا ظهر دروغ می گویند و شایعه پراکنی می کنند و در آخر باید دروغ های خود را افشا کنند. در ضمن به اونی که بعدازظهر دروغ میگه “اول آوریل” میگن! در این روز برنامه های تلویزیونی و رادیویی، سریال های سرگرمی، شبکه های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام، فیس بوک (هدف) و… پر از دروغ های ریز و درشت است که مردم برای هم می خورند. البته امروزه با گسترش اطلاعات و دانش عمومی، دروغگویان رسوا شده اند و افراد ساده لوح کمتر درگیر آن می شوند.

اطلاعات کمی در مورد چگونگی پیدایش “دروغ روز اول آوریل” وجود دارد، اما گمانه زنی های متعددی در مورد ریشه این رسم وجود دارد که یکی از معروف ترین آنها به اقدام چارلز نهم پادشاه فرانسه نسبت داده می شود. در سال 1564، زمانی که تقویم میلادی اصلاح شد، پادشاه جشن های سال نو را از 1 آوریل به 1 ژانویه تغییر داد، اما پس از این تغییر، مخالفان به جشن عید در 1 آوریل ادامه دادند و موافقان آن را ترک کردند. احمق ها.”

این رسم تا سالیان متمادی در میان مردم ایران رایج و بدون جدیت بود. به حدی که مردم با ذکر یک شوخی در جمع های خانوادگی و یا انتشار عکس های تقلبی عروسی یا طلاق در صفحات شخصی دیگران را اذیت می کنند. در حالی که دروغ گفتن به هر شکلی و به هر شکلی مذموم و ناپسند است، اما دانستن نحوه شوخی با دیگران می تواند اوقات خوشی را ایجاد کند. البته این بازی ها همه را راضی نمی کند و نیاز به وسواس انتخاب فردی با ظرفیت بالا برای پذیرش بازی دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.