کدام دانشگاه های دنیا بیشترین تعامل بین المللی را دارند؟تعاملات بین المللی یکی از مهم ترین عواملی است که در دانشگاه ها باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا این تعاملات باعث ارتقا و به روز رسانی دانشگاه ها می شود. هر چه سطح تعاملات دانشگاهی بین المللی بالاتر باشد، نتایج بهتری در ابعاد مختلف آموزشی، اقتصادی، پژوهشی و کیفی و در نهایت به توسعه کشور کمک می کند.

در حالی که دیپلماسی جهانی با چالش‌های زیادی در جبهه سیاسی مواجه است، دیپلماسی دانش که توسط بسیاری از دانشگاه‌های برتر بین‌المللی رهبری می‌شود، ممکن است بهترین و آخرین ابزار برای بازسازی یک جهان شکسته باشد!

این پیام تکان دهنده از سوی معاون اجرایی توسعه جهانی دانشگاه کلمبیا، صفوان مصری، در سخنرانی در اجلاس آموزش عالی دانشگاه در سال 2021 منتشر شد.

وی با ابراز تاسف از اینکه بیشتر جهان با سوء تفاهم ها، دودستگی ها و دوقطبی شدن دست و پنجه نرم می کند، گفت: “ما در عصری عمیقا غیر دیپلماتیک زندگی می کنیم. ناتوانی در درک یکدیگر حتی همسایه را بر همسایه مقدم می دارد و به نظر می رسد همه چیز خراب است.

برای ماسری و دیگر نمایندگان دانشگاه‌ها در این اجلاس، دانشگاه‌های تحقیقاتی جهانی چراغی از نور در این دوران سخت هستند و ماسری استدلال می‌کند که دانشگاه‌ها برای افزایش درک ما از جهان و درک متقابل ما از هستی تلاش می‌کنند.

اپیدمی کووید-19 نقش دانشگاه ها را در رویارویی با چالش های بزرگ نشان می دهد. نقش دانشگاه‌ها از طریق دانشکده‌های پزشکی، موسسات تحقیقاتی، آزمایشگاه‌ها و آژانس‌های بهداشت عمومی در سراسر جهان، در مبارزه با ویروس کرونا بسیار مهم بوده است.

پس از این اجلاس، موسسه آموزش عالی تایمز رتبه بندی سال 2022 خود را از بین المللی ترین دانشگاه های جهان منتشر کرد.

این رتبه بندی بیشتر بر دانشگاه ها متمرکز است که اغلب در سراسر مرزها به هم مرتبط هستند.

دانشگاه های این رتبه بندی دارای شهرت بین المللی هستند و اکثر تحقیقات منتشر شده با همکاری شرکای جهانی خود هستند.

این رتبه بندی بر اساس اطلاعات بیش از 10000 دانشگاه در سراسر جهان است. 10 دانشگاه بین المللی برتر جهان در سال 2022 به طرز عجیبی از نظر جغرافیایی متنوع هستند. به نوعی 10 رتبه برتر از 5 قاره هستند.

اکثر مراکز تجاری و نوآوری بین المللی جهان در دانشگاه های بین المللی قرار دارند. به این ترتیب مراکز تجاری و نوآوری بین المللی پررونق بهترین عملکرد را در این رتبه بندی داشتند.

بررسی این رتبه بندی در دانشگاه های آسیایی نشان می دهد که دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ در رتبه اول این رتبه بندی قرار دارند.

(مجموعه سوم) و دانشگاه چینی هنگ کنگ در رتبه نهم قرار دارند.

سنگاپور همراه با هنگ کنگ، قطب مهم نوآوری و دانش در شرق آسیا است. دانشگاه ملی سنگاپور نمونه ای از این موضوع است و در رتبه هشتم قرار دارد. این دانشگاه به دلیل نقش برجسته خود به عنوان مرکزی برای جذب استعدادهای علمی بین المللی و مشارکت های جهانی شناخته شده است.

در اروپا، مؤسسه فدرال فناوری زوریخ (ETH) و دانشگاه فدرال ادو تویلت لوزان (EPFL) به ترتیب با دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

بریتانیا به طور کامل با استعدادهای جهانی مرتبط است و دانشگاه آکسفورد در رتبه پنجم جهان قرار دارد.

این در حالی است که دانشگاه کمبریج و کالج سلطنتی لندن به ترتیب در رتبه های پنجم و ششم قرار دارند.

دانشگاه وین اتریش نیز در این رده رتبه دهم را به خود اختصاص داده است.

داده های حاصل از همکاری های بین المللی در دانشگاه های سراسر جهان نشان می دهد که این همکاری های دانشگاهی به طور قابل توجهی در حال رشد هستند.

تحلیل موسسه تایمز از نسخه 2022 لیست بین المللی ترین دانشگاه های جهان نشان می دهد که دانشگاه های کشورهای منزوی تر مانند روسیه و چین در حال افزایش همکاری جهانی و برنامه های توسعه خود هستند. این داده ها نشان می دهد که نسبت نظرسنجی های مشترک بین المللی در سراسر جهان در حال افزایش است.

اسکوپوس گزارش می دهد که در پایگاه داده خود، در سال 2010، تنها 14 درصد از تحقیقات چینی با همکاری بین المللی منتشر شده است. این رقم تا سال 2020 به 23 درصد افزایش یافته است. علاوه بر این، تلاش های همکاری تحقیقاتی بین المللی کره جنوبی از 25 درصد تولید در سال 2010 به 31 درصد در سال 2020 افزایش یافته است. سهم بریتانیا از 40 درصد به 59 درصد در مدت مشابه افزایش یافته است. در حالی که در سطح جهانی، سهم تحقیقات جهانی از جمله همکاری های بین المللی از 16 درصد به 22 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.