مردم در جمهوری اسلامی تصمیم گیرندگان مهم ترین رویدادها هستندایسنا/ خراسان جنوبی استاندار خراسان جنوبی گفت: رای قاطع مردم ایران به نظام جمهوری اسلامی نشان داد که اداره کشور در دست مردم است و با رای آنها مهمترین تصمیم گیرنده هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استان خراسان جنوبی، جواد قناعت در پیامی به مناسبت 12 فروردین روز جمهوری اسلامی به نقل از مقام معظم رهبری، فرمودند: روز جمهوری اسلامی نقطه‌ای بی‌نظیر در تاریخ ماست. کشور، زیرا برای اولین بار «یک بار پس از آغاز اسلام و پس از مدت کوتاهی از نخستین سالهای فتح ایران توسط مسلمانان، نظامی اعلام شد که دو ویژگی دارد: مردمی بودن و الهی بودن; یعنی جمهوری اسلامی».

وی افزود: 13 فروردین 1358 و حضور مردم در پای صندوق های رای، تنها 47 روز پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و رای قاطع ملت به نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان داد که مدیریت ایران در حال است. دست مردم و این مردم هستند که رای می دهند.» ، اینها مهمترین رویدادهای کشور است.

استاندار خراسان جنوبی اعلام کرد: ملت ایران در یوم الله 12 فروردین 1358 نتیجه ارزشمند مبارزات انقلابی خود در لبیک به رهبری پیامبرگونه امام خمینی (ره) علیه رژیم منحوس و ظالم پهلوی بود که تحقق آن بود. شعار جاودانه «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی». برای غلبه بر جبهه حق در مقابل گفتمان باطل، استکبار ستیزی، عدالت خواهی و استقلال طلبی در دنیای امروز. ساری و با رهبری هوشمندانه امام خامنه ای (حفظه الله) افول قدرت نظام سلطه در منطقه و جهان.

وی گفت: اینجانب ضمن تبریک سالروز واقعه شکوهمند و سرنوشت ساز اقتدار جمهوری اسلامی به مقام معظم رهبری و مردم سرافراز جمهوری اسلامی ایران بویژه مردم بصیر و همیشه در صحنه خراسان جنوبی به امید آغاز سال پیش رو به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و ایام سرشار از معنویت ماه مبارک رمضان آراسته باد. امنیت و آرامش حاکم باشد تا ملت بصیر ایران در کنار سایر مسلمانان منتظر جهان با دلی آرام به استقبال ظهور منجی بروند.

انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن 1357 به پیروزی رسید و امام خمینی در اوایل پیروزی انقلاب به دولت موقت دستور رفراندوم دادند.

همه پرسی جمهوری اسلامی از ساعت 8 صبح روز 11 فروردین 1358 در داخل و خارج از کشور آغاز شد و پس از 2 روز نتایج در 12 فروردین 1358 رسما اعلام شد.

مردم ایران با 98.2 درصد آرای خود ساختار سیاسی و اجتماعی ایران را تغییر دادند و پس از 2500 سال به جای سلطنت در ایران جمهوری اسلامی تأسیس شد. به همین دلیل روز 13 فروردین در تقویم رسمی کشور به نام روز جمهوری اسلامی نامگذاری شده است.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.