جام جهانی مقایسه می شود

[ad_1]

تیم برزیل در جام جهانی قطر با قرعه خوبی روبرو شد اما تاریخ نشان می دهد که باید مراقب بود که زیاد خوشبین نباشی.

به گزارش ایسنا، فوتبال 360 وی ادامه داد: همگروهی با انگلیس، آمریکا و برنده پلی آف اروپا در جام جهانی 2022 قرعه نسبتا خوبی برای تیم ملی بود، آمریکا یکی از ضعیف ترین تیم های سید دو است که ستاره ای کمتر از سید دارد. سایر تیم های Do’s این امر امیدها را برای صعود تیم ملی به مسابقات مقدماتی جام جهانی برای اولین بار افزایش داده است و افکار عمومی نسبت به قرعه کشی بسیار خوشبین هستند.do Mundo نشان می دهد که در چند وقت اخیر نتایج انتخابی بسیار متفاوت بوده است. از سهولت تساوی آنها.

شروع سخت در آرژانتین

اولین حضور ایران در جام جهانی زمانی رقم خورد که این مسابقات با 16 تیم برگزار شد و عملا قرعه آسانی انجام نشد. هرچند در همین شرایط می توان قرعه کشی ایران را سخت دانست. بهترین تیم تاریخ هلند در کنار ایران به عنوان صدرنشین قرار گرفت. تیمی که دو بار متوالی به فینال جام جهانی رسید که یکی از آنها جام جهانی 1978 بود.پرو دیگر هم تیمی ایرانی به عنوان قهرمان کوپا آمه ریکا وارد جام جهانی شد. پرو برای اولین و آخرین بار قهرمان کوپا آمه ریکا ۱۹۷۵ شد. اسکاتلند ساده ترین حریف ایران بود. تیمی که به جام جهانی راه پیدا کرد و در مرحله گروهی حذف شد. تنها امتیاز ایران مقابل همین تیم کسب شد. اسکاتلند در صورت پیروزی در پلی آف اروپا در جام جهانی قطر به مصاف ایران خواهد رفت.

اولین پیروزی

قرعه ایران در جام جهانی 1998 را می توان قرعه نسبتا خوبی دانست. رهبر ایران آلمان بود. تیمی که دو سال پیش قهرمان یورو شد اما میانگین سنی بازیکنانش نقطه ضعف آنهاست. در نهایت اما آلمانی ها موفق شدند به عنوان تیم اول این گروه صعود کنند. یوگسلاوی نیز یک ستاره بود، با شاخص پردراگ میاتوی و سینیشا میهایلووی در راس آن. با این حال محرومیت از جام جهانی و یورو قبلی باعث شد بعد از مدت ها تورنمنت بزرگی را تجربه کنند. آمریکا در جام جهانی حضور ثابتی داشت و البته عموماً در مرحله گروهی به جز سال 1994 هیچ موفقیتی نداشت. ایران مقابل یوگسلاوی و ایالات متحده خوب بازی کرد و اولین قهرمانی خود در جام جهانی مقابل آمریکا را به دست آورد. تیمی که در این دوره نیز به مصاف ایران می رود.

بهترین قرعه کشی

بهترین قرعه ایران در جام های جهانی را می توان مربوط به جام جهانی 2006 کرد. پرتغال رهبر ایران تیم قدرتمندی بود و در یورو 2004 به عنوان تیم دوم وارد جام جهانی شد. حضور آنگولا در گروه ایران اما می تواند 3 را تضمین کند. امتیاز برای تیم ملی آنگولا برای اولین و آخرین بار جام جهانی را تجربه کرد و تیمی ناشناخته به حساب می آمد. مکزیک دیگر هم تیمی ایران همیشه در گروه صعود کرد و در مرحله یک هشتم نهایی حذف شد. مکزیک اولین قدرت کونکاکاف در آن زمان نبود. همین قرعه کشی انتظارات ایران را تا حد اغراق آمیزی بالا برد. موضوعی که شاید تاثیر زیادی در شکست انتخاب داشته باشد. ایران علاوه بر شکست مقابل پرتغال و مکزیک، مقابل آنگولا نیز موفق به پیروزی نشد. این می تواند تجربه مهمی برای ایران در جام جهانی قطر باشد.

آخرین لغزش

در جام جهانی 2014، تیم ملی قرعه متوسطی داشت و دوباره امید به صعود افزایش یافت. ایران فرصت رویارویی با آرژانتین و مسی یکی از دو ستاره بزرگ فوتبال جهان را داشت و نیجریه و بوسنی و هرزگوین دیگر هم تیمی های شکست ناپذیر انتخابی محسوب نمی شدند. نیجریه در آن زمان قهرمان جام ملت های آفریقا بود و بعد از آرژانتین بیشترین شانس را برای صعود از مرحله گروهی داشت. بوسنی برای اولین بار پس از استقلال به جام جهانی رسید. ایران در بازی اول مقابل نیجریه امتیاز گرفت و مقابل آرژانتین نمایش درخشانی داشت، در سومین بازی مقابل بوسنی شکست خورد اما پروژه صعود تیم ملی از مرحله گروهی باز هم شکست خورد.

بهترین عملکرد

بهترین نتایج ایران در تاریخ جام جهانی، سخت ترین قرعه این تیم است. مرحله گروهی با اسپانیا و پرتغال بدترین سناریویی بود که در انتظار تیم ملی بود. پرتغال قهرمان اروپا بود و اسپانیا قبل از اتفاقات و حواشی قبل از شروع جام یکی از مدعیان اصلی قهرمانی بود. مراکش، تیم چهارم ایران نیز با آروه رنار و بازیکنانی مانند حکیم زیاش و اشرف حکیمی روزهای خوبی را پشت سر گذاشت. ایران در بازی اول مراکش پیروز شد، بازی دوم مقابل اسپانیا در یک بازی نزدیک شکست خورد و بازی سوم با تساوی با پرتغال به پایان رسید. نتایج نشان داد که تیم ملی معمولا در شرایط سخت عملکرد بهتری دارد.»

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.