نیمی از شرکت های دانش بنیان فارس به مرحله تولید نرسیده اند

[ad_1]

ایسنا/ فارس رئیس سازمان صمت فارس از وجود بیش از 200 شرکت دانش بنیان در استان خبر داد که عمدتاً در شیراز مستقر هستند که متاسفانه حدود 50 درصد آنها هنوز به مرحله تولید نرسیده اند.

حمیدرضا ایزدی روز پنجشنبه 12 فروردین در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری فارس که با حضور استاندار برگزار شد، با تاکید بر اهمیت اجرای شعار تولید؛ وی با تکیه بر دانش و اشتغال زایی که توسط مقام معظم رهبری در سال 1401 ثبت شده است، گفت: اگرچه در سال های اخیر گام های قابل توجهی در جهت توسعه علم، دانش و فناوری در بخش های مختلف به ویژه در بخش صنعت برداشته شده است، اما متناسب با توانمندی ها. و قابلیت ها.” موجود در استان فارس با این تعداد دانشگاه، مرکز علمی و تحقیقاتی و همچنین نیروی انسانی متخصص ما.

وی افزود: بیش از 200 شرکت دانش بنیان در استان فارس و عمدتاً شیراز دارای مجوز فعالیت هستند که متأسفانه حدود 50 درصد آنها هنوز به مرحله تولید نرسیده اند که در سال جدید به طور ویژه با برنامه ریزی و حمایت سازمان صمت و سازمان صمت و حمایت از آن انجام می شود. سایر دستگاه های اجرایی». این موضوع مرتبط و حمایت کننده خواهد بود و همچنین قدرت منحصر به فرد بخش خصوصی خواهد بود.

ایزدی با اشاره به اهمیت تاثیر دانش، علم و فناوری در بخش تولیدی گفت: تلاش می کنیم واحدهای صنعتی را به سمت دانش بنیان شدن تشویق کنیم و بتوانند با ارزش افزوده بیشتری نسبت به فرآیند تولید به فعالیت خود ادامه دهند. و عرضه محصولات».

رئیس سازمان صمت فارس درباره اهمیت اجرای شعار اشتغالزایی در سال 1401 گفت: شرکت های نوپا همچنان در مسیر تولید تولید و راه اندازی مشاغل مختلف با مشکلاتی مانند تامین مالی و تامین سرمایه لازم هستند. کارگروه تخصصی برای تسهیل روند اجرای این موضوع با هدف ارتقای نظام تولید و بهره وری تشکیل می شود.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی توسعه فرهنگ دانش بنیان واحدهای تولیدی و صنعتی گفت: انجام دهیم.

جعفر قادری نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه تامین و واگذاری زمین به مراکز علمی گفت: پارک های علم و فناوری ایجاد می شود.

وی با اشاره به اینکه مدل تامین مالی و تجاری سازی در ایجاد و مدیریت واحدهای تولیدی حائز اهمیت است، گفت: با حمایت های قانونی در زمینه تامین زمین، ایجاد زیرساخت های لازم در بخش تولیدی و تغییر اقدامات مناسب توسط مجلس انجام شد. صندوق توسعه ملی که به ما امکان قانونی در اداره بازرسی می دهد.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.