دستگاه های اداری کشور باید به تولیدات فناورانه ملی بها دهند


ایسنا/ خراسان رضوی رئیس جمهور گفت: دستگاه های اجرایی کشور باید به تولیدات فناورانه ملی بها دهند و از کالاهای تولیدی شرکت های دانش پذیر استقبال کنند و خارجی ها را وارد نکنند و از واردات بی رویه جلوگیری کنند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در نشست خبری که شب 12 فروردین ماه در سالن کنفرانس صدا و سیما برگزار شد، گفت: دیدارهای خوبی با مدیران و دیگر شخصیت های استان داشتیم. دوستان ما قبلاً مسائل استانی را بررسی کرده بودند. امروز وزرا را به شهرستان ها می فرستیم تا از مشکلات شهرستان ها و پرونده های انتقالی مطلع شوند.

وی با اشاره به ورود سالانه 30 میلیون نفر و 5 میلیون زائر خارجی به مشهد مقدس گفت: زیارت الزاماتی دارد و باید از مبدأ تا مقصد برنامه ریزی و تسهیل شود و برای سهولت و لذت بیشتر همه دستگاه ها باید دست به دست هم دهند. … و زمینه های زیارت آسان را فراهم کند. از جمله موضوعات مطرح شده در این زمینه، مسائل جاده ای، ریلی و حمل و نقل تا اسکان زائران و رفع مشکلات و تامین آذوقه باید مورد توجه قرار گیرد. بنابراین یکی از مسائل مهم و محوری این استان زیارت است.

رئیس جمهور گفت: مسائل فرهنگی نیز باید با همکاری دانشگاه ها، حوزه های علمیه و فرهیختگان و کار مشترک با دولت پیگیری شود. در بررسی های ما نیز این موضوع مهم تلقی می شود و بنابراین باید با تفویض اختیار به استاندار و تشکیل کارگروه های دستگاه های مسئول، موضوع زیارت تسهیل و در رابطه با بافت پیرامونی تصمیم گیری شود. در این حوزه بحث مشارکت مردم و نقش آنها نیز مهم است. متأسفانه نقش مردم در اقدامات انجام شده در نظر گرفته نشد و مردم گاهی اعتراض می کنند و نمی دانند یا نقشی به آنها داده نشده است.

رئیسی با بیان اینکه یکی از محورها و دغدغه های استان بحث بیکاری و لزوم ایجاد اشتغال است، افزود: امسال رهبری بحث تولید و دانش و اشتغال زایی را مطرح کردند. این استان زمینه خوبی برای این موضوع دارد که اگر برای توسعه کمی و کیفی این حوزه برنامه ریزی شود می توان زمینه اشتغال را ایجاد کرد. امروز بازدیدهای خوبی در حوزه علما داشتیم و گزارش های خوبی دریافت کردیم. برای اینکه بتوانید محصولات این عزیزان را به بازار عرضه کنید و ایجاد شغل کنید باید برنامه ریزی داشته باشید. خودشان پیشنهاداتی داده اند و از هم اکنون در حال برنامه ریزی برای شنیدن نظرات کارشناسان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر در این راستا گام‌های جدی برداشته شود، پارک‌های علم و فناوری متعددی در این شهرستان داریم که می‌توان آن‌ها را توسعه داد و میدان داد. دستگاه های اجرایی کشور باید به تولیدات فناورانه ملی بها دهند و از کالاهای تولید شده توسط شرکت های دانش بنیان استقبال کنند و خارجی ها را وارد نکنند و از واردات بی رویه جلوگیری کنند. اینها حمایت دولت از محصولات فناورانه است. معاون علمی ما نیز حضور داشت و مقرر شد برای توسعه کمی و کیفی پارک های علم و فناوری و دانش بنیان در مشهد و استان برنامه ریزی شود.

در حال تکمیل…Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.