بایدن و تکرار توهم چسبیدن به طناب پوسیده تحریم هاتحریم‌های جدید آمریکا در حالی است که بررسی عملکرد محافل سیاسی اخیر و رسانه‌های غربی سناریوی پیش‌بینی‌شده‌ای را آشکار می‌کند که به دنبال القای نقش سپاه در شکست مذاکرات و بی‌ثباتی در منطقه است.

به گزارش ایسنا، سایت نور نیوز در ادامه تحلیل با این مقدمه آورده است: وزارت خزانه داری آمریکا چهارشنبه شب تحریم های جدیدی را علیه چند شرکت، موسسه و یک فرد ایرانی اعمال کرد.

در همین حال، واشنگتن همچنان به فشار برای مذاکره ادامه می دهد و مدعی است که به دنبال نتیجه گیری برای مذاکرات وین است.

وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شد که این شرکت ها را به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحریم کرده است.

اعمال تحریم‌های جدید در حالی صورت می‌گیرد که با بررسی عملکرد محافل سیاسی اخیر و رسانه‌های غربی سناریویی را آشکار می‌کنند که به دنبال القای نقش سپاه در شکست مذاکرات و بی‌ثباتی در منطقه است.

در همین زمینه، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی قابل تأمل از ایران خواست مانع از نتیجه مذاکرات سپاه شود و مدعی شد: روسیه این بار به دلیل ممانعت تهران در بن بست است.

رابرت مالی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران روز یکشنبه در نشستی در دوحه گفت: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحت تحریم باقی خواهد ماند».

همه این مواضع همزمان با درخواست رژیم صهیونیستی از آمریکا برای خارج نشدن سپاه پاسداران از لیست سیاه سازمان های «تروریستی» خود صورت گرفت.

اتهامات غرب علیه سپاه با ادعاهایی مانند جلوگیری از انتقال انرژی توسط سپاه پاسداران به اروپا تشدید شد و برخی از رسانه ها به نقل از مقامات اقلیم کردستان عراق مدعی شدند که اقدامات ایران علیه مقر موساد در اربیل با هدف مبارزه با انتقال گاز به این کشور انجام شده است. به ترکیه و اروپا!

بررسی همه این رفتارها حاکی از آن است که آمریکایی ها با جاسوسی از یکی از ارکان اصلی نظام و امنیت جمهوری اسلامی در توهم کمک مالی ایران باقی مانده اند.

دقیق توصیف کنید؛ ایالات متحده که در جاسوسی از رسانه ها ناکام مانده است، می گوید با اعمال تحریم های جدید علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تحت فشار قرار دادن ایران برای عبور از خط، سعی در تحریک افکار عمومی دارد.

البته آمریکا با اعمال تحریم های جدید سعی در راضی کردن صهیونیست ها داشت اما ادعای آمریکا و متحدانش مبنی بر حمایت از رژیم صهیونیستی در نشست نقاب دیری نپایید و جوانان فلسطینی با شهادتی کذب این حمایت ها را افشا کردند. عملیات در قلب تل آویو

آنچه مسلم است این بازی جدید کاخ سفید نمی تواند ایران را مجبور به نادیده گرفتن خطوط قرمز خود کند و این رفتارها تنها ابعاد دیگری از غیرقابل اعتماد بودن واشنگتن و مشروعیت مواضع تهران را ثابت می کند.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.