قرارداد کشت برنج در 15 شهرستان مازندران

[ad_1]

ایسنا/ مازندران رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از عقد قرارداد کشت برنج در 15 شهرستان این استان خبر داد.

به گزارش مازندپاژ، حسن عنایتی کلیجی در نشست اردوی امنیت غذایی که به صورت وبینار با وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، با بیان اینکه با توجه به جمعیت مسافران نوروزی مازندران شاهد ثبات و آرامش در بازار محصولات کشاورزی بودیم، اظهار داشت: در حال حاضر شاهد ثبات و آرامش در بازار محصولات کشاورزی هستیم. تاکنون 3 هزار و 880 مورد بازرسی از مغازه ها و مراکز تجاری استان انجام شده که منجر به تذکر شفاهی و تشکیل پرونده قضایی شده است.

وی درباره گرانی تخم مرغ گفت: به دلیل اینکه ما استانی هستیم که تخم مرغ مصرف می کنیم، قیمت این محصول افزایش یافته و خوشبختانه در روزهای اخیر قیمت تخم مرغ ثابت شده و قیمت گوشت قرمز تغییر کرده است. تغییراتی که در ماه مارس داشته است.” این موضوع نیز حل خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه با توزیع برنج در استان قیمت برنج به تعادل نسبی رسیده است، افزود: پرورش مرغ در واحدهای طیور نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 رشد داشته است. درصد .

این مسئول افزود: از نظر ذخیره شکر در انبار وضعیت خوبی داریم و در ماه مبارک رمضان برای توزیع این محصول در استان مشکلی نخواهیم داشت.

عنایتی به تعاون روستایی استان تاکید کرد خرما برای ماه مبارک رمضان خریداری و وارد استان شود تا شهروندان برای تامین خرما در این ایام مشکلی نداشته باشند.

با بیان اینکه با توجه به پیک دوم سفر باید تلاش بیشتری در بازار داشته باشیم و کنترل و بازرسی محصولات کشاورزی را افزایش دهیم و اقلام مورد نیاز را در اختیار شهروندان قرار دهیم، گفت: با وفور تولید و کالاهای موجود، تنظیم و کنترل بازار ثبات و آرامش در بازار فعلی.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: کشتارگاه ها برای 12 و 13 فروردین تعطیل نشوند و باید با قوت به کشتار ادامه دهند تا بازار استان و تهران ثبات داشته باشد.

عنایتی تاکید کرد: روغن، مرغ، شکر و خرما باید به میزان کافی برای ماه مبارک رمضان عرضه شود و بلافاصله در بازار عرضه شود.

وی گفت: با توجه به نام شعار سال وظیفه سنگینی بر عهده سازمان جهاد کشاورزی گذاشته شده است و باید تلاش کنیم کشاورزی استان را علمی و دانش بنیان کنیم و برای رسیدن به کشاورزی توسعه یافته باید تلاش کنیم. کشاورزی را به صورت علمی و دقیق اجرا کنید.”

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران به اجرای کشت متعارف برنج در استان اشاره کرد و افزود: 25 هزار هکتار به مازندران ابلاغ شده که در 15 شهرستان اجرا می شود و تاکنون 700 تن بذر در 15 هزار هکتار توزیع شده است. .

این مسئول ادامه داد: تاکنون 226 تن بذر برای کشت پیمانی تحویل تعاونی روستایی شده است که بین کشاورزان متقاضی کشت پیمانی توزیع می شود.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.