بولتون ترامپ را فاقد «فکر و سیاست» برای مذاکرات صلح می داند

[ad_1]

جان بولتون در پاسخ به ادعای ترامپ مبنی بر اینکه در صورت ریاست جمهوری می توانست جنگ در اوکراین را متوقف کند، گفت: ترامپ نمی توانست این کار را انجام دهد، باید فکر و سیاست کرد، باید جوانب مثبت و منفی را در نظر گرفت. ریسک ها و هزینه ها.» این کاری نیست که ترامپ بتواند انجام دهد.

به گزارش هافینگتون پست، جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت سابق، به پالم بیچ پست درباره توانایی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا برای انجام موفقیت آمیز «مذاکرات صلح» در مسکو، گفت: دولت ترامپ قادر به انجام این کار است. کاری نیست.

ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا هفته گذشته مدعی شد که می تواند از زیردریایی های هسته ای آمریکا برای تهدید روسیه استفاده کند. برخی اظهارات را “بسیار تحریک آمیز” توصیف کردند، به ویژه که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته است که آماده استفاده از “سلاح های هسته ای” است.

جان بولتون قبلا گفته بود که ترامپ در واقع به «پیاده‌سازی» این حمله کمک کرده است.

به گفته بولتون، تملق های مکرر ترامپ از پوتین و تضعیف روابط آمریکا با اروپا توسط ترامپ، ولادیمیر پوتین را جرأت می کند، در حالی که «تحقیر» اوکراین از سوی ترامپ و ادعاهای بی اساس او مبنی بر «فاسد بودن» دولت.

بولتون به پالم بیچ پست گفت: «من فکر می‌کنم همه آن‌ها به وضعیت نامطمئن اوکراین کمک کردند، وضعیتی که تا دوره دوم ادامه خواهد داشت».

در سال 2019، ترامپ کمک های نظامی مجاز کنگره به اوکراین را به حالت تعلیق درآورد و سعی کرد از آن به عنوان وسوسه ای برای متقاعد کردن رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلینسکی برای آغاز تحقیقات درباره جو بایدن رقیب ترامپ و پسرش هانتر استفاده کند. این منجر به اولین استیضاح ترامپ شد. به گفته بولتون، تعلیق کمک ها به اوکراین بسیار جدی تر از آن چیزی بود که در آن زمان بسیاری تصور می کردند.

وی افزود: اوکراین تنها کشوری نیست که در دولت ترامپ با تهدیدات امنیتی روبرو بوده است.

بولتون به واشنگتن پست گفت: من معتقدم هدف دونالد ترامپ خروج ایالات متحده از ناتو یا محدود کردن حمایت واشنگتن از ائتلاف بود. این دقیقا همان چیزی است که پوتین در دوره بعدی ترامپ به آن امیدوار است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.