آزادی 190 مشتری محکوم مالی یزد در سال 1400

[ad_1]

ایسنا/ یزد رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان یزد از آزادی 190 مددجوی جرائم غیرعمد در سال 1400 خبر داد.

«غلامعلی دهشیری» گفت: به همت ستاد دیه استان یزد و با مشارکت خیرین و نیکوکاران استان، 190 نفر از محکومان مالی جرایم غیرعمد در سال 1400 از زندان های استان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند. “

وی با تاکید بر نقش پر رنگ بخشودگی شبهات در آزادی محکومان مالی گفت: بیش از دو سوم ارزش کل بدهی مددجویان به نحو رضایت بخشی از محل بخشودگی شبهات تامین شده و در بسیاری از موارد شبهات آنان به عنوان خیرین عمل کرده است. و آزادی محکومان مالی». جرایم غیر عمد کمک زیادی کرد.

این مسئول اضافه کرد: بدهی این مشتریان 750 میلیارد و 979 میلیون ریال بوده که 589 میلیارد و 150 میلیون ریال آن بر اساس شکات رضایت بخش توسط اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان اخذ شده است. از خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل به مبلغ 161 میلیارد و 829 میلیون ریال به حساب قوه قضائیه واریز و زمینه آزادی این 190 نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم شد.

رئیس کل دادگستری یزد ضمن قدردانی از تلاش بی شائبه کارکنان و اعضای کمیته صلح و سازش این ستاد گفت: از این تعداد 39 نفر از مراجعین جهت مشاوره و اصلاح ذات توسط کارکنان این ستاد مرخص شدند. 151 نفر از مشتریانی که از منابعی از جمله کمک های خیریه و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانکی فعال پرداخت می کردند، از زندان آزاد شدند که از این تعداد 16 مشتری زن و 174 مشتری مرد بودند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد زندانیان آزاد شده در سال جاری مربوط به محکومان مالی ناشی از صدور چک بوده است، جرایم زندانیان آزاد شده غیرعمد را تفکیک کرد و گفت: از این تعداد 133 نفر از مددجویان مرتبط با محکومان مالی 21 نفر آزاد شدند. مددجویان محکوم به پرداخت نفقه، 16 مددجو به پرداخت مهریه، 12 مددجو به پرداخت غرامت ناشی از حوادث ناشی از کار، 6 مددجو به پرداخت غرامت ناشی از تصادفات رانندگی و 2 مددجو محکوم به پرداخت غرامت غیر عمد شدند.

رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان ضمن تقدیر و تشکر از کمک های ایثارگرانه خیرین، کسبه، انجمن ها و مردم به ستاد دیه و با اشاره به تلاش اعضای کمیته صلح و سازش، هیأت های حل اختلاف زندان ها و استان ها قضات برای کاهش جامعه کیفری تصریح کردند: در حال حاضر یزد به جرایم غیرعمد با حبس طولانی مربوط به سال 1399 و قبل از آن محکوم نشده است و تاریخ ورود کلیه مددجویان مشمول معاضدت این کرسی مربوط به سال 1400 است.

این مسئول اجرای کمپین هایی چون بخشش کریمانه، کمیسیون آزادی هر زندانی، کمپین آزادی یلدا، کمپین بهاریه، طرح رضوان، گام به گام آزادی، سردار دلها و ساخت دو برنامه تلویزیونی «نذر آخر» و «ماه» را بر عهده دارد. ماه محرم و ماه مبارک رمضان با هدف رهایی زندانیان از جرائم غیرعمد سال گذشته از شبکه استانی یزد پخش شد و گفت: همزمان با عید سعید فطر، هفته قوه قضائیه شهادت امام رضا (ع)، اربعین حسینی، سالروز شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، سالروز شهادت حضرت فاطمه الزهرا و ایام الله دهه فجر و هفته بسیج.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی ستاد دیه استان یزد، دهشیری در پایان گفت: در تلاش هستیم تا جشن های گلریزان را به صورت حضوری و مجازی و همچنین پخش برنامه تلویزیونی «ماه مهربانی» برنامه ریزی و اجرا کنیم. در ماه مبارک رمضان و جلب کمک های خیرین و نیکوکاران برای آزادی بسیاری از محکومان جرایم غیرعمد از زندان های استان.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.