تشکیل 500 پرونده تخلف برای واحدهای صنفی مشهد / گرانفروشی بر تخلفات

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی معاون استاندار و فرماندار مشهد تصریح کرد: تاکنون در اطراف حرم رضوی حدود 500 واحد صنفی تخلف ثبت شده که این موارد به مراجع ذیربط ارجاع شده است.

محسن داوری در گفت وگو با ایسنا، درباره تشدید بازرسی از واحدهای صنفی و مسکونی اطراف حرم رضوی از 25 اسفند سال گذشته اظهار کرد: شبکه بازرسی برای نظارت بر فعالیت اصناف اطراف حرم مطهر رضوی ایجاد شد. مستقر و فعال است.

وی افزود: در این شبکه چهار اکیپ در چهار محور حرم رضوی از ساعت 7 صبح تا 19 به صورت مستمر بازرسی می کنند. کمیته اقدام نیز در اطراف حرم رضوی مستقر است و چنانچه شدت تخلفات مربوط به یگان ها زیاد باشد واحد متخلف را پلمب می کند.

فرماندار مشهد تاکید کرد: تاکنون و بر اساس بررسی های انجام شده 500 میلیون تومان از محل تخلفات واحدهای مسکونی اطراف حرم به زائران عودت داده شده است.

داوری تصریح کرد: از 25 اسفند ماه بیشترین تخلفات مربوط به واحدهای مسکونی به دلیل فعالیت غیرقانونی و هزینه های دریافت بالاتر از قیمت مصوب بوده است. همچنین اکثر تخلفات صنفی در اطراف حرم مطهر رضوی هزینه بر بوده است.

وی افزود: علاوه بر درگیری ها، گام های مثبتی در اطراف حرم مطهر رضوی برداشته شده است. از نمونه این اقدامات توزیع گسترده کالاهای اساسی مانند مرغ، تخم مرغ و نان در فروشگاه های موقت اطراف حرم برای زائران بود. همچنین کالاهای اساسی به منظور ارائه خدمات مناسب به زائران در اطراف حرم مطهر در اختیار تجار قرار می گیرد.

استاندار مشهد با اشاره به نارضایتی از کرایه و گرانی کرایه تاکسی های اطراف حرم رضوی گفت: در این زمینه اقداماتی انجام شده و چندین تاکسی توقیف شده است. در مجموع نظارت ها تشدید شده است. از سوی دیگر در بخش حمل و نقل عمومی تعداد ناوگان و زمان فعالیت آنها افزایش یافته است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.