جشنواره فرهنگی ایران و افغانستانمدیر فرهنگی هنری منطقه 2 و مدیر فرهنگسرای رازی از ایجاد جشنواره فرهنگی ایران و افغانستان در بوستان رازی خبر داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، سیدمحمدحسن ساداتی امیری با اشاره به برپایی جشنواره فرهنگی ایران و افغانستان به مناسبت نوروز 1401، اظهار کرد: هیئت مذهبی افغانستانی های مقیم ایران در حال برگزاری است. در بوستان رازی

ساداتی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره تبادل مسائل فرهنگی مشترک بین ایران و افغانستان در ایام نوروز و به اشتراک گذاشتن موضوعات فرهنگی از جمله آداب و رسوم، غذا، پوشاک و هنر مشترک دو کشور و دستاوردهای مهاجران افغانستانی مقیم ایران است.

مدیر فرهنگی هنری منطقه 11 در تشریح روند برگزاری جشنواره فرهنگی ایران و افغانستان گفت: این جشنواره از اول فروردین ماه سال 1401 با برگزاری مراسم گل سرخ آغاز شد. این مراسم که ریشه در شهر مزارشریف ولایت بلخ دارد، یکی از کارهایی است که مردم این شهر برای استقبال از سال نو و مسافران نوروزی انجام می دهند که از دیرباز در تاریخ افغانستان ثبت شده است.

ادامه داد: پخش موسیقی سنتی، برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی، ارائه نخبگان فرهنگی، علمی و ورزشی، نمایش هنرهای سنتی و تجسمی و ارائه مکان های گردشگری، سوغات و غذاهای محلی افغانستان از دیگر بخش های این جشنواره است.

جشنواره فرهنگی ایران و افغانستان از 1 تا 5 آوریل هر روز از ساعت 11 صبح تا 18 بعد از ظهر در پارک رازی برگزار می شود. علاقه مندان برای بهره مندی از برنامه های فرهنگی و هنری و حضور در غرفه ها می توانند از این پارک واقع در خیابان قزوین دیدن کنند. ضمناً مراسم اختتامیه روز شنبه 5 فروردین ساعت 11 صبح در بوستان رازی برگزار می شود.

انتهای پیامSource link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.