رهبر معظم انقلاب بر پیکر حجت الاسلام والمسلمین ریاشهری نماز اقامه کردند.

[ad_1]

رهبر معظم انقلاب اسلامی در شب سوم فروردین با حضور بر پیکر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین ریاشهری، نماز را بر پیکر این عالم ربانی اقامه کردند و سپس با حضور اعضای خانواده ایشان نماز را اقامه کردند. و برخی از نزدیکان در سخنانی کوتاه، انقلاب را مایه خیر و صلاح نظام دانستند.

به گزارش ایسنا، هر خاطره ای که از آقای ری شهری داریم خاطره خوبی است. اینها اولین سخنانی است که حضرت آیت الله خامنه ای پس از اقامه نماز در پیکر این عالم مجاهد بیان کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین به روایت اولین دیدار خود با ریاحری و همچنین جلسات کاری از جمله در دوران وزارت اطلاعات اشاره کردند و گفتند: «و معنوی بودند».


رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی تسلیت به مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین ریشه‌شهری، غیبت ایشان را ضایعه‌ای تلخ و غم‌انگیز برشمردند و با اشاره به تقوا و سلامتی روح و تداوم مجاهدت این روحانی انقلابی و همچنین انواع میدان های مبارزه

مرحوم حجت الاسلام والمسلمین ری شهری در 2 فروردین 1401 در یکی از بیمارستان های تهران به لقاءالله پیوست. وی در طول زندگی با برکت خود، علاوه بر مشاغل علمی و معرفتی و خدمات برجسته به حوزه های علمیه، از ابتدای انقلاب اسلامی، سمت های مهمی از جمله «مقام معظم رهبری در دادگاه های انقلاب»، «دادستان کل کشور» را نیز برعهده داشت. «اولین وزیر اطلاعات» نماینده مجلس خبرگان رهبری، عضویت در مجلس آسایش و تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در خدمت انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران بود. .

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.