دهنوی: مجلس از حساسیت های جامعه بی تفاوت نمی گذرد

[ad_1]

یکی از اعضای هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصمیمات و رفتار مسئولان گفت: آیا نسخه بعضاً پیچیده با حساسیت های جامعه همخوانی دارد یا خیر؟ موضوع دیگری است.

محسن دهنوی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: در بین مسئولان و نمایندگان مجلس نسبت به حساسیت های جامعه آگاهی وجود دارد و دغدغه های مردم را به خوبی می شناسند، اما اینکه گاهی روایت های پیچیده با حساسیت های جامعه همخوانی دارد، بحث دیگری است.

وی تصریح کرد: نمونه آن را می توان در ارز ترجیحی مشاهده کرد. دولت گفت چاره ای جز حذف آن ندارد و مجلس نیز نسبت به وضعیت معیشتی مردم ابراز نگرانی کرد. بنابراین یک نسخه میانی و بسیار خوب در مجلس بسته بندی شد تا منابع در اختیار دولت قرار گیرد، البته تا زمانی که هدف آن کالاهای اساسی باشد و کالا گران نباشد. اگر دولت هم می خواهد ارز را حذف کند باید اقدام کند. پس یعنی ما دغدغه مردم را می دانیم اما دغدغه دولت و مجلس این است که راه حلی پیدا کنند.

وی با تاکید بر اینکه ما حساسیت های جامعه را می شناسیم، گفت: کارمندان و نمایندگان حساسیت های جامعه را می شناسند و این در بین نمایندگان بیشتر مشهود است. چون نمایندگان در بین مردم حضور دارند و مراجع مردمی زیادی دارند. گاهی اوقات راه حل برای مشکلات خوب نیست یا جامعه در ابتدا واکنشی نشان نمی دهد. مجلس به محض اینکه حساسیت نشان داده شد، حساسیت ها را به موقع درک می کند و بر اساس آن عمل می کند و بی تفاوت نیست. یک نمونه ارز ترجیحی و طرح حفاظتی است. این یک تصمیم یکباره و بدون در نظر گرفتن حساسیت ها نیست.

دهنوی در پایان خاطرنشان کرد: اگر مردم اعتراضی به موضوعات مطرح شده در مجلس داشته باشند، به راحتی می توانند با نمایندگان در تماس باشند و به طرق مختلف اعتراض خود را به نمایندگان اعلام کنند، کما اینکه الان همه شماره تلفن نمایندگان را دارند. گاهی اوقات روزانه 500 پیامک در موضوعات مختلف دریافت می کنم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.