دو کلاهک انتهایی و یک بدنه (4)

دو کلاهک انتهایی و یک بدنه
بال ولو

دور تا دور کمال توپ ، قلب دریچه توپی ، دارای یک سطح شیشه ای ، تضمین 100٪ فشردگی نشت در عبور در عین حفظ گشتاور تحریک کم حتی جزئیات دقیق تر هر یک از اجزا مهندسی شده اند کمال با ایمنی فروخته شده است مهر و موم توپ دارای یک مثبت است مناسب. به وسیله تنظیم درپوش می توان نشت بند را در محل خود فشرده و بدینوسیله مغزی را آب بندی نمود. مهر و موم پشتی ایجاد می کند مطمئن شوید که محل عبور محکم بسته شده است ، حتی در صورت تپش یا آب چکش. معمولا سیال های دارای ذرات جامد برای عبور از شیر توپی یا بال ولو (شیر گازی) مناسب نیستند، چرا که به مرور این ذرات سیت شیر توپی یا بال ولو (شیر گازی) را پر می کنند. در این شیرها، باز و بسته شدن اهرم، به صورت کاملا خودکار و توسط یک عملگر اتوماتیک متصل به قسمت بالایی شیر انجام می شود. در این شیرها، باز و بسته شدن اهرم به وسیله نیروی دست و توسط اپراتور انجام می شود. شیر توپی یا بال ولو (شیر گازی) ترونیون (Trunnion): در این نوع شیر توپی یا بال ولو (شیر گازی)، یک میله یا پین توپی شیر را ثابت نکه میدارد. ​This  data has ᠎been g᠎enerated  by GS A Conten t Ge nerator DEMO​!

انتخاب مواد براساس دمای متوسط و کاربرد توصیه می شود.

این سرعت عمل در بسته شدن باعث میشود شیر توپی یا بال ولو (شیر گازی) دیرتر کهنه شود و کمتر با مشکل آب بندی روبرو گردد. شاید این سوال برایتان مطرح شود که آیا شیرهای بال ولو دارای معایبی نیز می باشند؟ شیرآلات توپی که قطر زیادی دارند و در فشارهای عملیاتی بالا مورد استفاده قرار میگیرند معمولاً دارای طراحی توپ ترونیون هستند. فولاد و فولاد ضد زنگ، به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه، اکسیداسیون و حرارت، در ساخت انواع شیرآلات ابزار دقیق کاربرد زیادی دارند. انتخاب مواد براساس دمای متوسط و کاربرد توصیه می شود. به دلیل دارا بودن این قابلیت، شیرهای بال ولو دارای مجرای کاهنده، در صنایعی از جمله صنایع غذایی و دارویی، کاربرد زیادی دارند. تفاوت اصلی این است که دریچههای پورت خروجی شیر توپی ونت دار، در وضعیت بسته قرار دارند. شیرهای توپی با پورت کاهشی در کاربریهایی استفاده میشود که افت فشار، تلاطم جریان و ویژگیهای متریال جزء نگرانیها نیست. پورت ها از طریق فلنج به سیستم لوله کشی متصل می شوند که معمولاً مطابق با استاندارد خاصی طراحی می شوند. قطعات بدنه این دسته از شیرهای توپی با جوشکاری بهم متصل می شوند.

شکل مجرا در این مدل، به صورت حرف V انگلیسی است.

این آلیاژ ترکیبی از دو فلز روی و مس است که با درصدهای متفاوتی با یکدیگر ترکیب می شوند. این ایده آل برای استفاده در همه چیز است ، از برنامه های ساده آب گرفته تا برنامه های دستی در فرآیندهای سختگیرانه. مطالعه این مقاله را نیز به شما توصیه می کنیم : شیر برقی چیست؟ در ادامه مقاله بال ولو چیست به دسته بندی دیگری می پردازیم. مطالعه این مقاله را نیز به شما توصیه می کنیم :شیر برقی چیست؟ عمدتا در این نوع شیر, تلفات انرژی بالاست. شکل مجرا در این مدل، به صورت حرف V انگلیسی است. شکل سیت و پلاگ این شیرها به شکلل یک استوانه مخروطی است. در این دسته شیرآلات، برخلاف شیرآلات با طراحی ترونیون، گوی میانی در بخش داخلی شیر آزاد است و به هیچ یک از قسمت های شیر متصل نیست. در این شیر، یک بخش مسدود کننده به شکل یک گوی توخالی قرار دارد که با چرخش خود، مسیر جریان سیال را برقرار کرده یا آن را قطع می کند. ظاهر این شیر، به شیرهای گلوب ولو شباهت دارد اما ساختمان داخلی آن، با این شیر ابزار دقیق متفاوت است. This h​as been generated wi th t​he help  of GSA Con᠎tent Generat​or Demov ersi​on!

به نظر شما چرا با وجود این مسئله باز هم شیرهای بال ولو در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند؟ این شیرآلات به دلیل عدم نیاز به نیروی انسانی برای کنترل جریان سیال، معمولا در صنایع دارویی و غذایی که حضور پرسنل می تواند شرایط استریل محیط را از بین ببرد، مورد استفاده قرار می گیرند. دریچه های PVDF ما در سراسر جهان در مصارف شیمیایی ، تصفیه خانه های آب و فاضلاب ، مناطق معدن ، پالایشگاه های پتروشیمی ، آزمایشگاه های داروسازی ، کشاورزی و بسیاری از صنایع دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. از بال ولو صنعتی در صنایعی مانند: نفت ، گاز ، پتروشیمی ، تولید برق ، کارخانجات و… بال ولو از جمله شیرهایی هستند که مطمئناً بارها با آن ها برخورد کرده اید. در حالت نیمه باز به علت برخورد ذرات درون سیال، نشیمنگاه آن به سرعت تحت سایش قرار می گیرد. تنها دو قطعه الاستومری در بخش زیرین گوی قرار دارد که در تماس با قسمت نشیمنگاه است و پس از چرخش اهرم شیر، با فشار آوردن به گوی، به بخش نشیمنگاه فشرده می شود و باعث باز و بسته شدن شیر خواهد شد.

 This data w​as g enerated by GSA Content  Gener᠎at​or DE MO !

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.