تهیه طرح جامع بازسازی محوطه های ارگ بم

[ad_1]

تهیه طرح جامع بازسازی محوطه های ارگ بم

ایسنا/ کرمان استاندار کرمان در بازدید از ارگ تاریخی بم گفت: طرح جامع خوبی برای بازسازی سایر اماکن ارگ تاریخی مانند مساجد، مدارس، کوچه ها و خانه های سنتی زیبایی که در این ارگ تاریخی وجود دارد در دست تهیه است. شهر. قرار دادن.”

علی زینیوند با اعلام این خبر از تفاهم سه جانبه پایگاه جهانی بم بخش خصوصی خبر داد و گفت: خانه های ارگ باستانی بم با کمک اعتبارات خصوصی و دولتی و با همکاری یگان های پایگاه جهانی بم مرمت می شود. .

استاندار کرمان درباره حضور گردشگران در این محوطه تاریخی ادامه داد: امسال پس از دو سال محدودیت سفر، شور و هیجان زیادی در ارگ بم به وجود آمد. همچنین پس از زلزله بخش هایی از این محوطه تاریخی آرام آرام در حال بازسازی است.
استاندار کرمان از بازدید روزانه 3000 گردشگر از ارگ تاریخی بم در ایام نوروز خبر داد و گفت: به زودی مرمت 10 تا 15 خانه در این محوطه تاریخی با همکاری مرکز جهانی بم، بخش خصوصی و بخش خصوصی آغاز می شود. دولت.
وی افزود: زیرساخت ها طبق روال قبل آماده است، هرچند همچنان کم است و انتظار داریم سایر قسمت های این بنای مهم برای میزبانی و بازدید در سال های آینده آماده شود.
زینی وند در ادامه درباره افزایش تصادفات نوروزی در استان کرمان گفت: جلسات ستاد مربوطه مانند شورای ایمنی ترافیک و راهداری به مدت یک ماه برگزار شد و آمار استان کرمان در سطح کشور کمی بالاتر اعلام شد.
وی با اشاره به علت افزایش این آمار خاطرنشان کرد: از 35 نفری که در استان کرمان تصادف کردند، 12 نفر اتباع خارجی بودند که به تعداد زیاد و غیراستاندارد سوار خودروهای غیراستاندارد بودند.
زینی وند تصریح کرد: متأسفانه این افراد ضمن از دست دادن جان خود بر آمار تصادفات و قربانیان در استان نیز افزوده می شود.
استاندار کرمان تاکید کرد: علیرغم اینکه نسبت به سال 97 به طور متوسط ​​بین 25 تا 27 درصد افزایش در تمامی محورهای ورود مسافران در استان کرمان داریم، سطح کشور مناسب است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.