گیج فشار ویکا (5)

گیج فشار ویکا
گیج ویکا , گیج فشار ویکا

با تغییر حالتی که المنت اندازه گیر در اثر فشار پیدا میکند و انتقال این تغییر حالت به یک عقربه که بر حسب فشار بر روی یک صفحه کالیبره شده است به سادگی مقادیر فشار در گستره ای وسیع حتی تا 1000 بار اندازه گیری میکنند. گیج فشار ، تست گیج عقربه ای ویکا مدل WIKA 232/50 از جمله مهمترین کمیت های مورد اندازه گیری در واحد های صنعتی، کمیت فشار می باشد، بگونه ای که برای تعین نوع تجهیزات ابزار دقیق معمولا یکی از آیتم هایی که همواره مورد سوال است ، فشار سیستم و در نتیجه ماکزیمم فشار قابل تحمل آن می باشد.از اینرو همواره نیازمند تجهیزاتی هستیم تا با توجه به شرایط محیطی و استاندارد های مربوط بتوانند فشار سیستم را اعلام کنند و با توجه به آن عمل می کنند. گیج های فشار انواع مختلفی دارد که بر مبنای اندازه صفحه، نوع اتصال (دیافراگمی، رزوه ای، فلنجی و…)، جنس بدنه (استیل، برنج و… )، و همچنین سایز اتصال می باشد که با توجه به درخواست مشتری ارائه می شود. امروزه اندازه گیری و کنترل فشار در سیستم های صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است که عدم توجه و کنترل مناسب آن خطراتی را در پی دارد. ᠎This  da​ta was written  with the  he᠎lp of G᠎SA Conte nt Generat​or Dem oversi on!

تفاوت میان سنسور فشارخطی و ترنزمیتری چیست؟

از مهمترین کاربرد پرشر گیج های ویکا میتوان به استفاده آن ها در بویلرها، کمپرسورها، چیلرها، سیستم های پایپینگ اشاره کرد. این گیج ها انواع مختلفی مانند ترانسمیترهای فشار، سنسورهای فشار و پرشر سوئیچ ها دارند و از آن ها برای اندازه گیری فشارهای گیج (gauge)، فشار مطلق (absolute) و فشار اختلافی (differential) استفاده میشود. کاربرد این نوع فشارسنجها برای اندازه گیری فشار گیج، فشار مطلق و فشار اختلافی است. برسد. سنسور فشارسنجی این مدل از نوع بوردن تیوب است. تفاوت میان سنسور فشارخطی و ترنزمیتری چیست؟ گیج فشار یا مانومتر چیست ؟ حالا زمانی که شما پرشر گیج ویکا را به یک سیستم وصل میکنید، تغییرات فشار در داخل سیستم باعث تغییر وضعیت پرده دیافراگم یا همان حسگر دستگاه میشود. اما به طور کلی، گیج فشار ویکا دارای یک قسمت اتصال یا کانکشن است که به کمک آن به یک سیستم وصل میشود. یک تیوب یا دیافراگم در درون کانکشن یا قسمت اتصال فشار سنج وجود دارد که تغییر فشار سیستم باعث ایجاد تغییر در وضعیت این تیوب میشود. امروزه صنایع کوچک و بزرگی در کشور ما وجود دارند که همگی آنها برای حیات به یک سری قطعات و ماشین آلات مختلف نیاز دارند.

حالا اگر شما نیاز به استفاده از آنها دارید، حتماً با ما تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق در مورد این محصولات را در اختیار شما قرار دهیم و امکان خرید آنها را برای شما فراهم کنیم. شرکت پرشین ابزار دقیق انواع گیج فشار را در اختیار شما عزیزان می گذارد. همانطور که میدانیم گیج فشار جهت اندازه گیری دقیق به کار میرود این ابزار دقیق مقدار فشار را در قسمتی به نام نمایشگر نشان میدهد. گیج فشار ویکا یکی از معروفترین برندها برای اندازه گیری کمیت فشار است. یکی از محصولات مهم این شرکت گیج ویکا است که در بازار مدلهای گوناگون آن که در شرایط متفاوت کاربرد دارند، عرضه میشود. در این روش خمیدگی لوله بوردون که خاصیت فنری دارد با میزان فشار رابط دارد ، به این صورت که با افزایش فشار سیال داخل لوله آن را وادار به به باز شدن میکند و کاهش فشار ، خاصیت فنری لوله را کاهش می دهد ، این تغییر مکانیکی می تواند با عقربه نمایش داده شود .

باید به آنها توجه داشته باشیم اشاره میکنیم.

به عنوان مثال گیج فشار مدل 213.53.63 یا گیج فشار ساکشن دیسشارژ، یا گیج فشار سری 232.5.160. البته مدلهای زیادی از این دستگاهها وجود دارد که شما میتوانید با توجه به مشخصات هر کدام از آنها گیج فشار, یکای مورد نظر خود را انتخاب کنید. از جمله ویژگیها و مشخصات مهم این گیج فشار میتوان به مقاومت خوب آن در مقابل لرزش و ارتعاشات و جنس بدنه استیل آن اشاره نمود. تغییر شکل این لوله در انتهای آزاد لوله الگوی حرکتی ایجاد می کند که با پیوندها و چرخ دنده ها به چرخش اشاره گر تبدیل می شود. با این تفاسیر به سراغ معرفی گیج فشار ویکا خواهیم رفت و به برخی از اطلاعاتی که در هنگام خرید گیج فشار ویکا باید به آنها توجه داشته باشیم اشاره میکنیم. اگرچه گیجهای فشاری تفاضلی، پرشر گیج های دیافراگمی یا حتی گیجهای فشاری روغنی با سیستمهای متفاوتی طراحی شدهاند، اما به طور کلی طراحی آنها بر مبنای گیج طراحی شده توسط بوردون بوده است. براي کسب اطلاعات فنی، خريد یا دریافت لیست قیمت با ما تماس بگیرید. برای مشاهده سایر اطلاعات این مدل به کاتالوگ گیج فشار لوله بردون ویکا 131.11 مراجعه فرمایید. بدنه گیج فشار لوله بردون ویکا 213.50 از استیلس استیل می باشد و برای اندازه گیری فشار سیالات گازی و مایع که چسبناک و یا متبلور نباشند و اندازه گیری فشار سیالات با فشار پویا و ارتعاشات بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.