محل مناسب نصب کندانسور کولر گازی (4)

محل مناسب نصب کندانسور کولر گازی
کندانسور

افزایش فشار مبرد ناشی از شرایط داخل کندانسور منجر به تغییر فاز آن از گاز به مایع می گردد. معمولا در کندانسورهای سیستم های منفرد یا خانگی (داکت اسپلیت و کولر گازی) از کمپرسورهای روتاری یا اسکرال به دلیل کم صدا بودن آنها استفاده می کنند. این دستگاه ها انواع هوایی و آبی داشته و یکی از مشخصه های اصلی آن ها استفاده از کویل در ساخت آن ها میباشد. کندانسور دستگاه اصلی تولید هوای تازه و مطبوع در سیستم تهویه مطبوع است که به طور کلی شامل ظرفیت، ابعاد و قیمت های متفاوتی است. عملکرد اصلی آن مبدل حرارتی است که در آن ماده ای (مبرد) را از حالت گاز به حالت مایع تبدیل می کند و از آنجا گرمای نهان توسط ماده از بین می رود و به خنک کننده کندانسور منتقل می شود. کندانسور های تبخیری: در این نوع کندانسورها از آب و هوا با هم به عنوان عامل تبخیر مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال کولر گازی سرد و گرم نسبت به داکت اسپلیت سقفی توکار یا فن کویل تفاوت های عملکردی فراوانی دارد که به نوع ساختمان و کاربری ما بستگی خواهد داشت.

و یک موتور نصب می کنند و مناسب فضاهای کوچک است.

در قسمت پایانی مقاله کندانسور و اواپراتور چیست می رسیم به بیان تفاوت این دو. در قسمت پایانی مقاله کندانسور و اواپراتور چیست می رسیم به بیان تفاوت این دو دستگاه. کندانسور داکت اسپلیت نیز در یونیت خارجی قرار دارد که به عنوان یکی از قطعات داکت اسپلیت در اینجا معرفی می کنیم . بنابراین کندانسور ( یا کندانسور ) در سیستم داکت اسپلیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. داکت اسپلیت نیز از این قاعده مستثنی نیست. کندانسور از راه دور جدا از کمپرسور نصب میشود و کاربرد آن برای فضاهای داخلی و خارجی است. در این سیستم برای محاسبه سرعت آب،مقدار آب را محاسبه می کنند که با یافتن تعادل بین آب و انرژی قابل محاسبه است. همچنین در صنایع حساس تر مانند غلیظ کردن یا تبخیر نمودن مواد غذایی، داروسازی و تفکیک مواد شیمیایی از اواپراتورهای صنعتی استفاده می کنند. 2.گردش فن : تهویه حرارتی مبرد بوسیله گردش هوای طبیعی صورت می پذیرد اما هوا را بیشتر در کندانسور پخش می کند بوسیله دو مدل یکی شاسی سوار شده و دیگری کندانسور از راه دور،که شاسی سوار شده را با کندانسور و یک موتور نصب می کنند و مناسب فضاهای کوچک است. اما تفاوت کندانسور و اواپراتور در بخش نحوه جذب و دفع گرما از سیال است.

مرتبا کنترل شود که تمیز بوده و گرد و خاک روی آن ننشیند.

اما اول باید با نحوه عملکرد کندانسور و اواپراتور آشنا شویم تا بتوانیم تفاوت های عمده آنها را در زبانی ساده تفکیک نماییم. نحوه کار آن به این صورت می باشد که جریان آب و مبرد به صورت خلاف جهت هم می باشد و برای ظرفیت های پایین کاربرد دارد. کندانسور نیاز به رسیدگی مداوم ندارد ولی بلبرینگ و سطح کندانسور باید مرتبا کنترل شود که تمیز بوده و گرد و خاک روی آن ننشیند. برای اینکه از ورود باکتری جلوگیری شود قبل از اینکه آب جدید وارد دستگاه شود آنرا کاملا تخلیه کنید و سپس آنرا با حل کننده پمپ می کنید تا بطور کامل تمیز شود. کندانسورهایی که در انتها با فلنج ساخته شده اند را می توان به صورت مکانیکی تمیز کرد. بلکه کمپرسور به عنوان متراکم کننده مولکول های گاز نقش مهمی را در یک کندانسور ایفا می کند. اواپراتور و کندانسور آرشه، اواپراتور و کندانسور آرتک و اواپراتور و کندانسور تبادل کار نمونههایی از مبدل های حرارتی موجود در بازار هستند. A​rtic le w᠎as c​re ated wi​th the  help of GSA C on tent G enerator DEMO.

مبرد دارای دو لوله است.

از اواپراتور می توان برای سرد کردن هوا، آب یا هر مایع دیگری استفاده می شود مایع مبرد ورودی به اواپراتور با گرفتن گرمای سیال خنک شونده (گاز یا مایع)، تبخیر و به بخار اشباع تبدیل می گردد. کندانسورها (condensers) نوعی مبدل حرارتی هستند که در آنها حرارت بخار داغ به یک سیال دیگر همانند هوا یا آب منتقل و در اثر آن بخار ابتدا تا دمای اشباع سرد و سپس به مایع تبدیل میشود. در حالی که آب در یک خازن پاشیده میشود،یک فن از پایین کندانسور هوا را میخورد و آنها را از طریق بخار آب می کشد که با هوا فرار نکنند. این سیستم ها دارای ترموستات و خازن تشخیص دما هستند. مبرد دارای دو لوله است. زمانی که مبرد تبخیر میشود دارای فشار و دمای بالایی می باشد به اسپری ها و میعان حمله می کند. كندانسورها نيز همچون اواپراتورها وسايل انتقال حرارت مي باشند كه در آنها حرارت بخار مبرد داغ از طريق سطوح لوله ها به عامل تقطير (مثلا هوا يا آب) منتقل شده و در اثر آن بخار مبرد ابتدا تا دماي اشباع سرد و سپس به مايع تبديل مي شود.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از فن کندانسور سردخانه دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.