طرح توجیهی ساخت سردخانه (بهار 1400) + Word و Pdf

طرح توجیهی ساخت سردخانه (بهار 1400) + Word و Pdf
سردخانه

به سردخانههای بزرگ با مساحت زیاد و حجم بارگیری بالا سردخانه صنعتی گفته میشود. میوه و سبزیجات به علت وجود آب زیاد درون بافت خود برای تازگی نیازمند به نگهداری در دمای صحیح هستند. ـ زه کشی در زمین و تهویه زمین زیر سردخانه به طور طبیعی با استفاده از کانال و یا لوله در حالی که طول کانال و یا لوله در جهت تهویه کمتر از ۳۰ متر باشد . یک. پایین بودن سطح رطوبت نسبی: نظافت کویل های اواپراتور، جایگزین نمودن فن های معیوب، بررسی تعداد دفعات یخ زدایی، چک کردن کویل ها و کل سیستم تبریدی به لحاظ دما و کارکرد صحیح، تنظیم فشار، دما و جریان مبرد در شیرهای انبساط، افزایش اندازه یا تعداد کویل ها، نصب تجهیزات رطوبت ساز جهت تأمین رطوبت نسبی کافی در فضای سردخانه، می تواند بطرز بسیار مؤثری به حل این مشکل، کمک کند. یکی از مزایای سردخانه آمونیاکی این است که در صورت نیاز، قابلیت افزایش حجم از طریق بزرگ کردن ابعاد سردخانه را دارد. مهمترین جزئی که در ساخت سردخانه های زیر صفر باعث این افزایش ظرفیت سرمایشی میشود، دستگاه کمپرسور سردخانه است. هرگونه شوک و تغییر فاز فیزیکی یا دمایی به میوههای رسیده میتواند سبب آسیب رسیدن به بافت میوه گردد که متعاقبا این مسئله موجب افزایش فرآیند تنفس میوه و تولید اتیلن بیشتر خواهد بود و در نهایت باعث تجزیۀ بافت محصولات شده و روی کیفیت آنها اثر مخربی باقی میگذارد.

اولین نوع از سردخانهها همان دستگاههای سرمایش خانگی بود که ما آنها را با نام یخچال میشنایم؛ عموما استفاده از این دستگاهها برای افزایش میزان ماندگاری و کیفیت مواد غذایی مورد استفاده در منزل است. تغییرات آب و هوایی و افزایش شدید روندهای آب و هوایی (همراه با افزایش تقاضا برای محصولات تازه و یخ زده) باعث شده است تا امکانات بیشتری در تولید ژنراتورهای پشتیبان سرمایهگذاری شود. سردخانه های آمونیاکی بر پایه سیکل تبرید ساخته می شوند این سیکل بر عکس سیکل کارنو عمل می کند و بیشترین بازدهی را به همراه دارد. به دلیل اشباع ناگهانی بازار و نبود قدرت جذب لازم، قمیت محصولات کشاورزی در منطقه با کاهش همراه بوده و این موجب زیان دوباره کشاورزان و باغداران می شود. این مواد اغلب شامل مواد غذایی، محصولات کشاورزی و پروتئینی و محصولات دارویی میشود. در کندانسور به کمک آب سرد يا هوای سرد دمای گازفشرده شده کم شده وبه مايع تبديل میشود. یک. دمای پایین ترموستات، نامناسب بودن محل ترموستات یا سنسور آن: راه حل این مشکل، افزایش دمای ترموستات و یا انتقال آن یا سنسور، به مکانی دیگر می باشد.

همچنین به منظورصرفه جویی در مصرف برق و جلوگیری از افزایش دما ، بدنه ی این دستگاه توسط تزریق فوم پلی یورتان کاملا عایق بندی شده است . در تولید این کانکس عایق بودن یکی از مهمترین فاکتور ها می باشد به همین دلیل در بدنه این کانکس ها از صفحه های ساندویچ پانل استفاده می شود . پس به جای استفاده از لامپ های پیشرفته، از قاب و محافظ برای لامپ های معمولی استفاده می کنیم.استفاده از چراغ های تونلی مرسوم ترین و مناسب ترین روش جهت تامین روشنایی کابین است. مهم ترین عامل تعیین قیمت سردخانه ابعاد آن است. یکی از مهم ترین این عوامل، عایق بندی مناسب می باشد. ۷ ـ ۳ ـ ۱ ـ لازم است در هر سردخانه بسته به موقعیت , وسعت و نوع سرمازای مصرفی با نظر کارشناسان سازمان آتش نشانی پایگاه آتش نشانی تأسیس , تجهیزات مناسب نصب و مواد خاموش کن ( پودر خشک , یا دی اکسید کربن یا مواد کف ساز ) به میزان مناسب تهیه و در محلهای مناسب در دسترس باشد . تفاوت آنها در نوع انبساط سیستم است. مقدار محصولی که قرار است در سردخانه ذخیره شود اگر تا 2000 تن باشد می توان از سردخانه فریونی استفاده کرد. This has ​been g en er at᠎ed wi th the he lp of GSA  C​ontent  Gen erat​or​ Dem᠎over sion!

با توجه به مبرد آن، انتخابی مهم و اساسی است.

اما راه اندازی سردخانه آمونیاکی برای تناژ زیر 2000 تن توجیه اقتصادی ندارد. در این مواقع بهترین راه کار استفاده از سردخانه های صنعتی دو مداره است. انتخاب نوع سردخانه با توجه به مبرد آن، انتخابی مهم و اساسی است. اما در سردخانه آمونیاکی انبساط از نوع سیرکوله مایع است. میت تا چه زمانی در سردخانه جسد قایل نگهداری است؟ برای انتخاب سردخانه زیر صفر یا بالای صفر چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیریم ؟ همچنین امکان گسترش آینده تأسیسات شما را هم در نظر گرفته و مقدمات آن را فراهم می کنیم. گاه تا 80 درصد هم مشکلی ایجاد نمی کند. در این سیکل مبرد آمونیاک گرما را از محیط سردتر به محیط گرم تر منتقل می کند. در این سردخانه ها هدف نگهدار ی میوه با مدت زمان طولانی تر و حتی خارج از فصل تولید می باشد بعنوان مثال می توان به ذخیره سیب و گلابی و پرتقال اشاره کرد که در اواخر تابستان و پاییز برداشت می شوند و در زمستان و حتی اوایل بهار به بازار عرضه می گردند. این سردخانهها نزدیک به محل مصرف و یا تولید ساخته میشوند.کالای مورد نظر را میتوانیم در آن نزدیک به حداکثر زمان نگهداری که در جداول استاندارد آمده است ذخیره کنیم و دفعات ورود و خروج سالیانه کالا در این سردخانه ها کم است.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد فن کویل سردخانه لطفا به بازدید از وب سایت ما.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.