مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس
مبدل حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای بریز, انواع پلیت بریز, مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس, مبدل جوشی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس, قیمت مبدل حرارتی دانفوس, خرید مبدل حرارتی دانفوس, مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

عدم استفاده از فریم نگه دارنده و میله راهنما باعث کاهش قیمت این نوع مبدل حرارتی نسبت به مدل های معمول واشردار و حتی بریز شده است. معروف ترین نوع های مبدل حرارتی هستند . مبدلهای حرارتی هوا خنک در انواع عمودی، افقی و به شکل V طراحی میشوند. برای مثال از مبدلهای حرارتی صفحهای واشردار در سیستمهای سرمایش و گرمایش منطقهای، سیستمهای HVAC، صنایع مواد غذایی و بسیاری دیگر استفاده میشود. از این مبدلهای حرارتی به طور گستردهای در فرایندهایی که به سرمایش یا گرمایش در حجم زیادی از سیال مایع یا گاز نیاز است، استفاده میشود. شاید بتوان این نوع از مبدلهای حرارتی را پرکاربردترین در صنعت دانست که عموما برای سرمایش و گرمایش مایعات یا گازها بهکار گرفته میشوند. مبدلهای حرارتی صفحهای با طراحی جوشکاری شده نیز در صنایع سنگین مانند پتروشیمی، پالایشگاههای نفتی و نیروگاههای برق کاربردهای فراوانی دارند. مبدل حرارتی دستگاهی است که برای انتقال حرارت موثر بین دو سیال (گاز یا مایع) به دیگری استفاده میگردد. البته تفاوت بین ضرایب انتقال حرارت گازها و مایعات در تعیین شکل مبدل نقش موثری دارد. سیالهای سرد و گرم بر روی صفحات فلزی کاملا پخش شده و انتقال حرارت به شکل بهتری انجام میشود.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

Con᠎tent has ᠎been c re᠎ated by GSA Con᠎tent G​en᠎erat or DEMO!

این فرآیند ادامه مییابد تا اینکه هر دو جفت صفحه، با جریان سیالات گرم پر شوند. در این نوع مبدل های حرارتی هر دو سیال مایع هستند و مکانیزم انتقال حرارت برای هر دو ، انتقال حرارت اجباری است. فرق این دو دسته در منبع گرمایشی آن ها است که این منبع در کوره از نوع مایع و گاز است ولی در مبدل حرارتی از سیال گرم است. مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یکی از محصولات شرکت دانش بنیان طاها قالب می باشد که شامل مبدل های حرارتی صفحه ای نیمه جوشی، تمام جوشی بلاک، تمام جوشی صفحه و پوسته، مبدل های پلیت کویل، پلتولار، بریز یا لحیمی می شود. برای انتخاب درست مبدل حرارتی ( HEAT EXCHANGER ) نیاز به دانش و آگاهی از انواع مبدل های موجود است . نیروگاههای تولید برق، صنایع تولید کاغذ، پتروشیمی و پالایشگاهها، معادن و سیستمهای HVAC از جمله زمینههایی هستند که این نوع مبدلهای حرارتی به طور رایجی بهکار میرود. معمولا در چینشهای چندتایی، مبدلهای حرارتی لولهای به صورت عمودی بر روی یکدیگر نصب میشوند و کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارند که از جمله میتوان به کاربرد آنها در سیستمهای تهویه مطبوع صنعتی به عنوان بویلر، کندانسور یا اواپراتور اشاره کرد. Th᠎is has ᠎be᠎en generat᠎ed by G SA C​onte᠎nt G en er​at᠎or Demoversion.

انواع پلیت بریز

پس از دریافت مشاوره و انتخاب مدل مناسب، میتوانید برای خرید مبدل حرارتی موردنظرتان از طریق وبسایت بتا تهویه اقدام کنید. علاوه بر این سرویسکار پکیج به صورت سالانه یا هر 6 ماه یکبار فیلتر سختی گیر پکیج را باز کرده و در صورت لزوم آن را تعویض می کند تا از تجمع بیش از حد رسوبات در داخل مبدل حرارتی دستگاه پیشگیری کند. مبدل های حرارتی بشقاب معمولاً بسته به کاربرد و مایعات مورد استفاده ، باریک یا واشر هستند. انتخاب بهینه ترین مبدل حرارتی ( HEAT EXCHANGER ) برای کاربرد مورد نظر خود ، کار مشکل و تخصصی ای می باشد . مبدل حرارتی پوسته و لولهای که در آن فقط از سیال مایع یا گاز در لوله و پوسته استفاده شده باشد، اصطلاحا مبدل تک فاز نامیده میشود. در مبدل پوسته و لوله سیال درون لوله به گونه ای انتخاب میشود که : رسوب کنندگی بیشتر ، فشار بالاتر ، خوردندگی بیشتر ، ویسکوزیته و ضریب انتقال حرارت کوچکتری داشته باشد . در هر یک از دو مسیر جریان حلزونی، یک جریان ثانویه ایجاد میشود که نرخ انتقال حرارت را افزایش داده و از تشکیل رسوب جلوگیری میکند. از آنجا که کانالهای جریان کاملاً کوچک هستند جریان قوی گردابهای و توربولانس موجب بزرگ بودن ضرایب انتقال حرارت و افت فشارها میگردد؛ به علاوه بزرگ بودن تنش برشی موضعی باعث کاهش تشکیل رسوب میشود.

با توجه به نوع آن و کاربردی که دارد متفاوت است.

محاسبات مربوط به مبدل ها به دلیل زمان گیر بودن آن ها معمولا توسط نرم افزارها انجام می شود . انتقال حرارت در این مبدل ها به علت بالا بودن ضریب انتقال حرارت مایعات بالاست. ضریب انتقال حرارت سیال ( سیال گرم و سیال سرد) که از روابط تئوری و تجربی بدست می آید. مبدل ها وسایلی هستند که در صنعت برای انتقال حرارت بین دو سیال بکار می روند. در این نوع از مبدلهای حرارتی از صفحات نازکی برای انتقال حرارت بین دو سیال با دمای سرد و گرم استفاده میشود. این نوع از مبدلهای حرارتی با نام برج خنک کننده خشک یا درای کولر نیز شناخته میشود و در صنایع مختلف نظیر نفت و گاز، صنایع هیدرولیکی، صنایع شیمیایی و صنایع سنگین کاربردهای گستردهای دارد. قیمت مبدل حرارتی با توجه به نوع آن و کاربردی که دارد متفاوت است. از بهترین و رایج ترین نوع مبدل های حرارتی می تواند به گزینه هایی اشاره نمود که فاصله بین صفحات مجاور با واشرهای پلیمری پوشانده شده است. مبدل حرارتی یکی از دستگاههای کوچک در تامین آب گرم بهداشتی ساختمان مورد استفاده است.مبدل های حرارتی صفحه ای از جنس استیل و در دو نوع گسکت و بریز یا جوشی می باشد.مبدلهای گسکتی جهت تامین با دبی بالا و در نوع بریز دبی کمتر است.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.