مبدلهای حرارتی ویکیکتاب

مبدلهای حرارتی – ویکیکتاب
مبدل حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای بریز, انواع پلیت بریز, مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس, مبدل جوشی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس, قیمت مبدل حرارتی دانفوس, خرید مبدل حرارتی دانفوس, مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

جریان سیال در داخل مجاری مبدلهای حرارتی پیوسته یا متناوب است. چینش موازی با کانال های جریان متناوب برای دبی بالا با افت دمایی متوسط مورد استفاده قرار می گیرد و البته کاربرد بیشتری دارد. توجه: در هنگام انتخاب مبدل حرارتی مورد نیاز پروژه، علاوه بر محاسبه و تعیین ظرفیت و سطح حرارتی، نوع مبدل حرارتی، ابعاد و همچنین جنس و فشارکار مبدل حرارتی، باید موضوع مهم میزان افت فشارآب عبوری از درون کویل یا صفحات مبدل حرارتی (و هوای عبوری از میان کویل های انتقال حرارت) جهت محاسبه هد پمپ سیرکولاتور و یا فشار استاتیکی فن هوادهی تعیین گردد. توجه توجه: علاوه بر لزوم نصب سختی گیر در مسیر آب مبدل های حرارتی که قبلا به آن اشاره شده است، نصب مهره ماسوره و شیر فلکه روی کلیه لوله های آب ورودی و خروجی از مبدل های حرارتی جهت امکان انجام سرویس های دوره ای و اسید شویی الزامی است. محصول نهایی که به این روش تولید می شود، مبدل حرارتی صفحه ای بریز بسیار قوی و محکمی است که قابلیت انتقال حرارت با حجم بالا را دارد. همچنین پوشش بدنه مبدل که صفحه و لوله ها در آن قرار دارد، از جنس آلومینیوم بوده و برابر حرارت و زنگ زدگی بسیار مقاوم می باشد.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

Th is data h as be en c reat᠎ed wi᠎th G SA Con​tent G᠎en er ator Demoversion᠎!

از ویژگی هایی که این نوع از مبدل صفحه ای دانفوس دارد می توان به هزینه های عملیاتی پایین، حجم کم و کارایی بالا اشاره کرد. در حالت افقی بهتر است سر لوله های ورودی و خروجی به سمت بالا و در حالت عمودی سر این لوله ها کمی شیب به سمت بالا داشته باشند. حجم کم سیال: فاصله کم بین صفحات و راندمان بالا باعث می گردد از سیالات با حجم کمتر استفاده شود که نتیجه آن صرفه جویی می باشد. صفحات این گونه مبدل به صورت متقارن پشت سرهم قرار می گیرند و سیال گرم و سرد مابین این صفحات در گردش می باشند، آرایش سطح صفحات باعث ایجاد امواجی در سیال شده و به این ترتیب انتقال حرارت و برودت دما بین دو سیال به سرعت صورت می گیرد. وقتی تفاوت زیادی بین اندازه جریان دو مایع وجود دارد، مبدل می تواند دو بار با سیال با سرعت جریان کمتر کار کند تا افت فشار یا سرعت جریان سیال خاص، در کانال ها را متعادل کند. در واقع سیال تمایل دارد در کانال های اول مبدل حرارتی نسبت به کانال های آخر مبدل حرارتی بیشتر توزیع شود تا افت فشار را متعادل کند.

انواع پلیت بریز

قیمت مبدل حرارتی با توجه به تنوع مدل و برند های موجود در بازار متفاوت است، لازم به ذکر است که قیمت های ارائه شده در مجموعه دماتجهیز به روز بوده و تخفیف های مورد نظر مصرف کنندگان در این قیمت ها لحاظ گردیده است. در سایت مجموعه تخصصی دماتجهیز، اطلاعات فنی ده ها مدل از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای و پوسته لوله ای ، از برندهای معتبر با گارانتی اصلی ، جهت برخورداری شما عزیزان از حس خوب خرید بهینه و هوشمند ارائه گردیده است. جهت انتخاب و خرید آسان مبدل حرارتی، ابتدا باید نوع و ظرفیت مورد نیاز آن را تعیین کنید. آن ها می توانند با توجه به جریان های سیال با شکل بندی های متفاوت آرایش داده شوند . در مبدل های حرارتی پوسته و لوله دارای بافل (صفحات هدایت کننده جریان)، جریان سیال سمت پوسته به صورت متقاطع با لوله ها در بین دو بافل مجاور جهت داده می شود.  This article was written  with t he he lp  of G​SA Content Generator D emover sion .

مبدل های حرارتی پوسته و لوله ای بر حسب تعداد پاس های پوسته و لوله این مبدل ها خود دارای انواع مختلفی می باشند و ساده ترین آنها، دارای یک پاس پوسته و یک پاس لوله است که در شکل زیر نشان داده شده است. مبدل های حرارتی دیوارک دار (Baffle) معمولا با یک پاس پوسته و دو پاس لوله و یا با دو پاس پوسته و چهار پاس لوله تولید می شوند. مایع در داخل لولهها حرکت میکند و آبگرم، آب سرد یا بخار بر روی لولهها و درون پوسته جریان دارد. اهداف اصلی طراحی، در این مبدل ها در نظر گرفتن انبساط گرمایی پوسته و لوله ها، تمیز کردن آسان مجموعه، و در صورت با اهمیت نبودن سایر جنبهها، کم هزینه ترین روش ساخت و تولید آنهاست. البته سطح داخلی لوله ها به دلیل خم U شکل ، نمی توانند با وسایل مکانیکی تمیز شوند و برای رسوب زدایی باید اسیدشویی انجام شود. البته مزیت مبدل های حرارتی صفحه ای واشری (Gasket) نسبت به جوشی قابلیت افزایش ظرفیت، تعمیر و سرویس و شستشوی راحت رسوبات در آنها می باشد.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.