لزوم تنظیم و حفاظت از جنگل ها

[ad_1]

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به مناسبت روز جهانی جنگل با صدور پیامی بر اجرای قانون و حفظ این منابع ارزشمند تاکید کرد.

به گزارش ایسنا متن پیام مسعود منصور به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به این شرح است: امروز تخریب طبیعت نه تنها آرامش و امنیت زندگی انسان ها را برهم زده، بلکه موجودیت آن را نیز به خطر انداخته است. سلامت محیط طبیعی به عنوان مهمترین حق هر جامعه ای، تأثیر بسزایی در سلامت روان و توسعه پایدار کشورها دارد.

از سوی دیگر، جهان بینی کنونی و نگرش متخصصان و متخصصان عرصه منابع طبیعی و عموم مردم نسبت به حفاظت پایدار از مناطق و ایجاد تعادل در توسعه و حفظ منابع آب، خاک و گیاهان. و تغییر دیدگاه ها و رویکردها به ارزش های منابع طبیعی، به ویژه ارزش های غیر بازاری.

از این رو، 31 اسفند مصادف با اول فروردین و مصادف با آغاز تحول و سرسبزی گل و گیاه و طبیعت به مناسبت گرامیداشت روز جهانی جنگل است که امسال از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد با شعار «جنگل‌ها، تولید و مصرف پایدار» وارد شد. تقویم حیات، بر نقش غیرقابل انکار جنگل ها در پایداری زمین و نشاط حیات انسان، حیوان و گیاه تاکید دارد و انتظار دارد به طبیعت و قوانین آن احترام بگذارد و مدیریت صحیح و عزم را برای حفظ منابع و منافع موجود داشته باشد. اقدام مستدل و علمی در بازیافت و توسعه این منابع و در تداوم تولید آنها، حفظ این کالاهای ملی که مایه افتخار هر کشوری است، برای پیشبرد و اعتلای اهداف نظام عالی جمهوری اسلامی است.

در پایان و در آستانه فرارسیدن نوروز باستانی و آغاز سال نو، صمیمانه تبریک و تهنیت به دوستداران طبیعت و در پرتو الطاف بیکران الهی، سلامتی و تندرستی و شادابی و طراوت و شادابی و شادابی برای همه شما عزیزان مسئلت دارم. شادی، عزت و موفقیت.»

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.