ضرورت تبیین راهبردهای توسعه گردشگری پایدار در شیراز

[ad_1]

ایسنا/ فارس رئیس شورای شهر شیراز با بیان اینکه شهرداری این کلانشهر باید نگاه ویژه ای به توسعه گردشگری استان فارس داشته باشد، بر لزوم تبیین الگو و راهکارهای توسعه گردشگری پایدار با رویکردی مبتنی بر تاکید کرد. دانش در شیراز

مهدی طاهری روز دوشنبه 11 فروردین ماه با حضور در ستاد خدمات سفر شهرداری شیراز، یکی از بهترین راهکارها برای حل معضل بیکاری در فارس و شیراز را ترویج گردشگری به ویژه گردشگری مذهبی و سلامت دانست.

وی با اشاره به اینکه فارس سومین حرم اهل بیت(ع) در کشور است، افزود: هزار و 400 بقعه متبرکه در شهر شیراز وجود دارد که ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری مذهبی دارد.

به گفته این مسئول، افق شیراز در سال 94 این است که شیراز با بهره گیری از مهارت های دینی خود در این کلانشهر، شهری درخشان با رویکرد الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی باشد.

طاهری با بیان اینکه صنعت گردشگری در ایران از ظرفیت بالایی برخوردار است، گفت: در صنعت گردشگری، بخش دولتی و خصوصی مکمل یکدیگر هستند و نبود یکی از آنها باعث ناکارآمدی دیگری می شود، بنابراین بخش دولتی و بخش خصوصی باید هر کدام در جای خود باشند تا شاهد رشد و شکوفایی این صنعت در کشور و استان فارس باشیم.

رئیس شورای شهر شیراز افزود: البته تعاملات سازنده ای از سوی دولت با سایر کشورها به ویژه کشورهای همسایه صورت گرفته که رونق گردشگری فارس را افزایش داده و آثار آن را به وضوح می توان مشاهده کرد، اما کشور ما همچنان در این مسیر قرار دارد. شروع راه.”

طاهری افزود: با توجه به اینکه فارس در توسعه حوزه گردشگری با استان خراسان رضوی و شهر قم برای تشکیل کمیته توسعه گردشگری مذهبی و زیارتی تفاهم نامه سه جانبه ای انجام داده است اما هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است. .

وی بیان کرد: نقش ویژه گردشگری در توسعه استان با توجه به پربار بودن بخش های صنعتی، تولیدی و کشاورزی به دلیل مشکلات کم آبی اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

طاهری با بیان اینکه گردشگری دانش بنیان به عنوان رویکردی جدید و اجتناب ناپذیر در عصر کنونی به سرعت در بسیاری از کشورها در حال گسترش است، گفت: توجه به مراکز تحقیقاتی برای انجام تحقیقات کاربردی در حوزه گردشگری دانش بنیان به ویژه مدیریت فناوری در سیاست گذاری مناسب برای معرفی فناوری های دانش بنیان ضروری است.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.