رشد 5 درصدی ارزش صادرات از گمرک خراسان رضوی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی گفت: بر اساس نتایج آمارهای اولیه میزان صادرات کالا از گمرکات خراسان رضوی طی 11 ماهه سال 1400 معادل 2376 هزار تن و به ارزش 1276 میلیون دلار معادل 4 درصد است. وزنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته». کاهش و افزایش 5 درصدی ارزش دلاری.

کاظم شیردل در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: شعار 1400 محتوایی متناسب با موقعیت و زمان کشور داشت و خوشبختانه محقق شد. در دیپلماسی اقتصادی نیز فعالیت های خوبی بر اساس منویات مقام معظم رهبری انجام شد و با برنامه ریزی های لازم در امور اقتصادی نیز موفق بودند و هماهنگی های خوبی در زمینه صادرات وجود داشت.

وی افزود: برای سال 1401 با توجه به مسائل اقتصادی، امیدواریم صادرات افزایش یابد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی گفت: بر اساس نتایج آمارهای اولیه میزان صادرات کالا از گمرکات خراسان رضوی طی 11 ماهه سال 1400 معادل 2376 هزار تن و به ارزش 1276 میلیون دلار بوده که از نظر وزنی. نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد کاهش و 5 درصد ارزش دلار افزایش داشته است. لازم به ذکر است وزن و ارزش صادرات کالا در مدت مشابه سال گذشته 2469 هزار تن و 1220 میلیون دلار بوده است. به ترتیب.

شیردل تصریح کرد: از کل ارزش صادرات غیرنفتی در 11 ماهه نخست 1400 رقم 72 هزار دلار از تجارت چمدان و 3 میلیون و 145 هزار دلار از بازارچه مرزی دوغارون بوده است.

رشد 48 درصدی ارزش واردات به خراسان رضوی در سال جاری

وی تاکید کرد: در 11 ماهه امسال 188 هزار تن و 503 میلیون دلار واردات از استان انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی 14 درصد و از نظر ارزشی 48 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که واردات سال گذشته بالغ بر 164 هزار تن به ارزش 339 میلیون دلار بوده است.

تعهد ارزی یکی از مهمترین مشکلات صادرکنندگان است

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر عواملی مانند مالیات صادراتی و تعهد ارزی از مهمترین مشکلات حوزه صادرات است چرا که صادرکننده باید بین 1300 تا 3000 تومان بابت مابه التفاوت ارز بپردازد. ”

شیردل گفت: در دولت جدید تاکنون کارهای خوبی انجام شده است، اما نمی توان به این زودی نتایج را پیش بینی کرد. ضمن اینکه پیشنهاد پایه اقتصادی از سوی استاندار اقدام خوبی است که در چهار سال آینده نتایج خوبی به همراه خواهد داشت چرا که همه دستگاه ها را درگیر کرد.

وی تاکید کرد: در سال 1400 مسئولان استان تلاش زیادی کردند و همکاری لازم را برای رفع موانع و مشکلات صادرات داشتند. علاوه بر این برخی بروکراسی های اداری باید با مرکز یعنی تهران هماهنگ شود.
امسال رشد خوبی در صادرات داشتیم اما از این رشد راضی نیستیم.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.