آغاز بارش های پراکنده در خراسان رضوی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: از امروز به تدریج شاهد بارش های پراکنده به ویژه در ارتفاعات هزار مسجد خواهیم بود و از سه شنبه شب تا بامداد چهارشنبه میزان این بارش ها به ویژه در شمال غرب استان افزایش می یابد. ”

آیدا فاروقی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از امروز شاهد وزش باد نسبتا شدید همراه با گرد و خاک و گرد و خاک به ویژه در مناطق وزش باد استان خواهیم بود. البته فردا سرعت باد موقتا کاهش می یابد.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: با توجه به کاهش دمای هوا در روز چهارشنبه، بارش ها در مناطق سردسیر به صورت باران و برف خواهد بود. در این مدت، تشکیل مه و کاهش میدان دید برای مناطق مستعد پیش بینی می شود. سامانه بارشی فعلی تا اوایل پنجشنبه هفته جاری ادامه دارد و سامانه بعدی که از روز جمعه آغاز می شود، جو استان را ناپایدار می کند.

وی گفت: امروز و فردا تغییرات دمایی محسوسی در خراسان رضوی نخواهیم داشت و هوا نسبتا گرم خواهد بود اما در روز چهارشنبه شاهد کاهش نسبی دمای هوا خواهیم بود. دمای مشهد در گرمترین ساعات روز چهارشنبه به 6 درجه سانتیگراد می رسد.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای امروز مشهد سالم است و پیش بینی می شود تا ساعاتی دیگر آلاینده ها افزایش یابد. با توجه به بارندگی در چند روز آینده، کیفیت هوا سالم خواهد بود.

وی گفت: در 24 ساعت گذشته کوهسرخ با کمینه دمای 2 درجه سانتیگراد زیر صفر و بردسکن با بیشینه دمای 20 درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی بودند.

انتهای پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.