مشخصات و خرید کمپرسور پیستونی چیست انواع رفت و برگشتی (2)

مشخصات و خرید کمپرسور پیستونی چیست انواع رفت و برگشتی
کمپرسور سیلندر پیستونی

پیستون کمپرسورهای افقی از جنس چدن یا فولاد می باشد . پیستون های بدون رینگ معمولاً از چدن یا فولاد با کربنیک پائین ساخته می شود . ازدیاد سریع فشار رانش ممکن است بخاطر نبودن آب در کندانسور یا بسته بودن شیر رانش در زمان روشن کردن کمپرسور بوجود بیاید. هنگامي كه فشار در داخل سيلندر از فشار مكش كمتر شود سوپاپ مكش باز شده و برعكس اگرفشار درون سيلندر با فشار مكش مساوي و يا بيشتر باشد، سوپاپ مكش بسته ميشود. میان بر گاز ممکن است دستی یا اتوماتیک باشد که در این صورت برای باز شدن از یک شیر برقی (سلونوئید) استفاده می شود و بسته شدن از طریق ضربان رله زمانی وقتی الکتروموتور دور کافی را بدست می آورد صورت می پذیرد. افزایش فشار سیالات به روش کاهش حجم و یا به روش افزایش انرژی جنبشی و تبدیل آن به فشار به دو روش جابه جایی مثبت ودینامیکی که این روش ها مورد استفاده در صنایع تهویه ،صنایع هوایی و… این شرکت آلمانی که یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه فنآوری تبرید و تهویه مطبوع است و دارای بیش از ۴۰ شرکت تابعه در پنج قاره میباشد.  This article was ​done ​wi th GSA Content G ener at​or Demov ersion!

کمپرسور سیلندر پیستونی

در صورت خرید محصولات بیتزر از شرکتهای معتبر هیچگونه نگرانی بابت اصالت این تجهیزات نخواهید داشت. پیستون: یکی از مهم ترین قطعات مورد استفاده در کمپرسور ها پیستون ها می باشند که حرکت رفت وبرگشتی در سیلندر انجام می دهند.سوپاپ مکش روی آن قرار دارد و کانالی وجود دارد که از طریق این کانال بخار مبرد از لوله مکش به سوپاپ مکش هدایت شده ودرنهایت به محفظه سیلندر وارد می گردد. حرکت پیستون از طریق حرکت دوار موتور و به کمک یک میل لنگ انجام میگیرد. در کمپرسور پیستونی رفت و برگشتی گاهی اوقات به دلیل ظرفیت بالای این کمپرسور ها و محدوده بالای عملکرد نیاز می شود که از آب کمک گرفت جهت خنک کاری دستگاه و به این منظور با جاری ساختن آب در لوله های قرار داده شده در اطراف سیلندر و سر سیلندر موجبات خنک کاری کمپرسور پیستونی رفت برگشتی فراهم می شود. البته به شرطی که فشار باد لحظه ای نیاز داشته باشید. علاوه بر آن، جريان گاز از درون سوپاپها نيز بلحاظ مقاومتي كه در مسير جريان گاز وجود دارد باعث افت فشار مي گردد. بسته بودن سوپاپها بوسيله نيروي فنر (يا فنر هائي) كه در آن بكار برده شده است صورت مي گيرد. This da ta was generated wi th t he  help of G SA C ontent Gener at᠎or DE​MO !

در طرح شياري آن بعلت عدم بكارگيري از رينگ فرسايش رينگها منتفي بوده ولي بعلت نشت گاز از كناره پيستون ،راندمان حجمي آن ميتواند كمتر نيز باشد. عدم روانكاري سيلندر موجب افزايش فرسايش رينگها، كاهش راندمان و افزايش هزينه هاي تعميراتي مي گردد. 5. كمپرسورهاي پيستوني داراي قطعات فرسايش زيادي نظير سوپاپها ، رينگهاي متراكم وروغني (و يا هادي)، ياطاقانها و … سوپاپها اساسا يک شير يك طرفه بوده كه در شرايط عادي (فشار دو سمت آن يكسان باشد ) بسته است. بديهي است با عقب رفتن پيستون، گاز حبس شده در فضاي مرده منبسط شده و تا زماني كه فشار درون سيلندر به فشار اتمسفر نرسد، پيستون داراي حركت رو به عقب خواهد بود . در کمپرسور نوع باز به دلیل اینکه این نوع از کمپرسور فاقد سیم پیچ در داخل پوسته است در نتیجه بروز هرگونه مشکل در عملکرد کمپرسور از نوع مکانیکی خواهد بود. کاهش جریان راهاندازی و کاهش آسیب به دیگر مصرف کنندههای خط، کاهش مصرف برق و راهاندازی نرمتر و مهمتر از همه جلوگیری از آسیب دیدن سیم پیچ از مزایای این نوع سربندی است.

به منظور جذب و دفع گرما عمل روغنکاری نیز انجام می شود و به همین دلیل در یکسری از کمپرسور ها یک خنک کننده مخصوص خود روغن در نظر گرفته می شود . 2. ميزان لرزش در اين كمپرسورها در مقايسه با ساير انواع كمپرسورها (دوراني و گريز ازمركز) بيشتر بوده و به همين خاطر امكان انتقال لرزش به ساير تجهيزات از طريق لوله ها و فوندانسيون وجود دارد. این امر باعث کم شدن تعداد برجستگی ها و هرمتیک بودن کمپرسور و درست قرار گرفتن محور سیلندر ها نسبت به محور درز (سوراخ) زیر یاطاقان میل لنگ می شود . توضیحات داده شده یک بررسی اجمالی وکلی در خصوص کمپرسور ها می باشد که برگرفته شده از کتاب مبانی کمپرسور ها است حال در ادامه مقاله قصد داریم به توضیحات تخصصی در خصوص کمپرسور های مورد استفاده در سامانه های تبرید بپردازیم. در بعضی از سوپاپ ها صفحه سوپاپ به وسیله فنر به پایه فشرده می شود. به ماشین آلاتی که گازها را متراکم می کنند کمپرسور گفته می شود. پیستون های مورد استفاده در کمپرسور های شافت هادی را می توان به صورت افقی ، w،v،Lساخت .همچنین از آرایش متقابل پیستون یا به اصطلاح Opposed Piston برای تراکم گاز در فشار های بالا استفاده کرد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد کمپرسور سیلندر پیستونی دانفوس لطفا از صفحه ما بخواهید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.