مبدل حرارتی آلفالاوال با % تخفیف ویژه سلام سرما (4)

مبدل حرارتی آلفالاوال با % تخفیف ویژه -سلام سرما
مبدل حرارتی آلفالاوال, مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال

دو دسته اصلی مبدلهای حرارتی آلفلاوال کداماند؟ قبل از این که به معرفی چگونگی عملکرد این مبدلهای حرارتی بپردازیم؛ لازم است تا شما را با مدلهای گوناگون هر یک از دودسته اصلی مبدلهای حرارتی آلفلاوال ایتالیا آشنا کنیم. ما در ادامه تعدادی از سازندگان مبدل حرارتی صفحه ای اورجینال و مطرح را معرفی کرده ایم اما همانطور که می دانیم قیمت طراحی مبدل حرارتی صفحه ای اورجینال تقریباً 4 یا 5 برابر بیشتر از طراحی مبدل حرارتی صفحه ای غیراورجینال است. صفحات موجود در مبدل از جنس فولاد ضد زنگ (استینلس استیل) مدل ۳۱۶/۳۱۶L هستند. اتصالات به کار رفته در مبدل همگی از فولاد ضد زنگ مقاوم به اسید ساخته شدهاند. محصولات آلفالاوال در تولید مواد غذایی، مواد شیمیایی و دارویی، نشاسته، شکر و اتانول مورد استفاده قرار میگیرد. در سال ۲۰۰۷، آلفالاوال با دستیابی به تامین کنندههای پیشرو مبدلهای حرارتی هوا در اروپا (Netherlands-based Helpman ،Finnish Fincoil)، به یکی از پیشگامان تامین کننده مبدلهای حرارتی هوا در جهان تبدیل شد. مبدل های حرارتی را می توان به لحاظ فشار کاری سیال در سه قیمت مبدل حرارتی گروه فشار پایین، فشار متوسط و فشار بالا نیز دسته بندی نمود.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال

در سال ۱۹۹۱ تتراپک (Tetra pak) (در آماده سازی بسته بندی صنعت غذا فعالیت دارد)، آلفالاوال را خریداری میکند. در مبدل حرارتی صفحه ای واشردار، هرگونه نشتی سیال به دلیل نقص آب بندی واشرها یا گسکت های مبدل حرارتی صفحه ای، مایع دیگر را آلوده نمی کند و فقط به بیرون هدایت می شود. این نوع مبدل به صورت مبدل حرارتی قاب و صفحه است بدین معنا که صفحات موجود در دستگاه بین دو قاب ثابت و متحرک قرار گرفتهاند. طراحی موجود در پلیت ها کانال هایی را در بین آنها ایجاد می کند که سیال به صورت یک در میان از میان صفحات عبور می کنند. واشرهای موجود در دستگاه بدون به کارگیری چسب به صفحات متصل شدهاند (Clip-on gasket). مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار M Line آلفالاوال در سه سایز مختلف و با انواع پلیت ها کار می کند. همانطور که در مبحث مبدل حرارتی صفحه ای واشردار اشاره شد، هزینه طراحی و ساخت مبدل های حرارتی صفحه ای واشر دار به دلیل طراحی نمایندگی آلفالاوال در ایران قالب های پلیت ها و واشر های مبدل حرارتی، پرس ها و کلیه مراحل تولید قطعات مبدل حرارتی صفحه ای، قابل توجه و تا حدودی بالا است.

مبدل حرارتی آلفالاوال

This artic​le h as been do​ne ​by G SA Conte​nt G᠎en᠎er ator DEMO᠎!

این مبدل حرارتی به دلیل طراحی و نصب واشرهای کلیپسی در آن، نیازی به خراج کردن صفحات ندارد و خارج کردن و تعویض آن ابزار خاصی لازم ندارد و بهراحتی انجام میشود. برای آببندی نسبت به محیط خارج و صفحات دیگر، این مبدل بهوسیله واشر لاستیکی به صفحه گیر متصل میشود. افرادی که برای سیستم گرمایشی خود مبدل های حرارتی صفحه ای را انتخاب می کنند، می بایست زمان نصب از سختی گیر مناسب استفاده کنند. همچنین در صورت استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل CBH16-25H در سیستم های گرمایش از کف به ازاء هر متر طول لوله PEX کار شده در کف، حدود 136 کیلو کالری ظرفیت گرمایش برای انتخاب مبدل حرارتی مورد نیاز در نظر گرفته شود. مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل CBH16-25H با فشار کاری حداقل 15 بار و حداکثر 40 بار (در مدل های مختلف فشار کاری متفاوت می باشد) و با راندمان بسیار بالا، آبگرم مصرفی فوری و بهداشتی را با کمترین هزینه و بدون اتلاف انرژی تامین می نماید. اگر در انتخاب درست مدل مبدل حرارتی صفحه ای براساس سازنده معتبر و قابل اطمینان، در ابتدا دقت به خرج دهیم، در آینده نه تنها هزینه به سیستم صنعتی مان بر می گردد بلکه خیال خود را از مشکلات آتی که ممکن است تنها به دلیل کم کردن هزینه ها گریبان گیرمان شده، راحت کنیم.

در این روش علاوه بر صرفه جوئی در مصرف انرژی تا ۴۰ درصد (کاهش هزینه های جاری)، صرفه جوئی قابل توجهی در هزینه های خرید، حمل و نقل، نصب و نگهداری (کاهش هزینه های ثابت) و همچنین صرفه جوئی در کاهش فضای مورد نیاز موتورخانه به دنبال خواهد داشت. ساده ترین مبدل هایی که در صنعت استفاده می شوند، مبدل های حرارتی لوله ای دوبل (دو لوله ای) می باشند که به اختصار آن ها را مبدل های لوله ای (Tubular) نیز می نامند. در سال ۱۹۹۶ یک کارخانه جدید برای مبدلهای حرارتی و تجهیزات انتقال سیالات در شهر مسکو احداث شد که یکی از مدرن ترین کارخانهها در روسیه میباشد. ساختار یک مبدل حرارتی لوله ای، در ساده ترین شکل خود شامل دو لوله با قطر متفاوت می باشد که لوله کوچکتر به صورت هم مرکز درون لوله دیگر قرار می گیرد. مدل مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مورد نیاز برای شرایط ویژه از روی نوع سیال های درگیر در فرآیند، فشار و دمای دو طرف و دبی سیال مصرفی، از طریق نرم افزار CAS کمپانی آلفالاوال محاسبه شده و در صورت نیاز مشخصات فنی فرآیند با سربرگ Alfa Laval در اختیار قرار می گیرد.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.